جراحی افتادگی بینی

جراحی افتادگی بینی که با هدف اصلاح ساختار بینی انجام می شود در دسته جراحی زیبایی بینی قرار می گیرد که با فرم دهی به نوک بینی ظاهری مناسب در بینی فرد ایجاد می شود . در رابطه با جراحی افتادگی بینی افراد به سه دسته تقسیم می شوند. دسته اول افرادی می باشند که بینی آن ها علاوه بر شکل نا مناسب دارای افتادگی می باشد. دسته دوم افرادی می باشند که بینی آن ها دارای شکل مناسبی می باشد ولی متاسفانه ازسرپایین بودن خود رنج می برند. دسته سوم نیز با وجود اینکه عمل دماغ انجام داده اند به دلیل عدم موفقیت جراحی قبلی دارای افتادگی بینی می باشند.

جراحان و متخصصان نمونه قبل از جراحی باید با آنالیز بینی فرد علت این ویژگی بینی را کشف کنند و بتوانند استراتژی مناسبی را جهت جراحی افتادگی بینی استفاده کنند.

روش جراحی افتادگی بینی

روش جراحی افتادگی بینی بسته به نوع پوست بیمار متفاوت می باشد ولی اصول کار به این صورت است که با استحکام نوک بینی به وسیله  عضروف ساختار مناسبی در بینی ایجاد می شود  و شکل نوک بینی اصلاح می شود. این نوع  غضروف می تواند با توجه به شرایط بیمار از دنده و یا لاله گوش فرد به ناحیه بینی بیمار متصل شود. به مرور زمان و پس از مدتی از جراحی افتادگی بینی سیستم غضروف بینی تقویت می شود و با استحکام این غضروف مانع افتادگی بینی در آینده می شود.

جراحی افتادگی بینی گوشتی

همان طور که می دانید بیمارانی که دارای بینی گوشتی می باشند در سطح بینی خود پوست ضخیمی دارند و جراحی زیبایی بینی گوشتی سخت تر از بینی استخوانی می باشد. این بیماران از پوست ضخیم برخوردار می باشند و در نتیجه میزان افتادگی بینی در این افراد بیشتر می باشد. جراحی افتادگی بینی گوشتی  سخت تر از انواع دیگر بینی ها می باشد، خصوصا اگر این نوع جراحی رای بار دوم انجام شود و بافت غضروف مناسبی در عمل قبلی برای بیمار باقی نمانده باشد.

تصویر زیر نمونه کاری از جراحی افتادگی بینی گوشتی دکتر صوفی زاده می باشد که  با اصلاح ساختار بینی بیمار , کوچک کردن بینی و رفع افتادگی بینی انجام شده است.

جراحی افتادگی بینی گوشتی

جراحی افتادگی بینی استخوانی

جراحی افتادگی بینی استخوانی به دلیل برخورداری از بافت استخوانی آسان تر از نوع گوشتی می باشد. اگر استحکام استخوان بینی به درستی انجام شود بینی شکل ظاهری خود را پس از عمل حفظ می کند و افتادگی در بینی بیمار دیده نمی شود. نکته ای که در جراحی افتادگی بینی استخوانی وجود دارد این است که اگر در این نوع از بینی ها پوست بینی نازک می باشد و فرایند استحکام بخشی نوک بینی باید با دقت انجام شود تا غضروف ها از زیر پوست بینی مشخص نباشد. بیماران در  جراحی زیبایی بینی استخوانی معمولا از رضایت بیشتری بعد از عمل برخوردار می باشند و افتادگی بینی پس از عمل نیز در این بیماران دیده نمی شود.

نصویر زیر نمونه کاری از دکتر صوفی زاده می باشد. با توجه به ساختار استخوانی بینی اصلاحات روی استخوان بینی انجام شده است و پس از آن افتادگی نوک بینی نیز رفع شده است.

جراحی افتادگی بینی استخوانی

شکل بینی در جراحی افتادگی بینی

همواره فرم و شکل بینی در جراحی افتادگی بینی بسیار موثر می باشد. بسیاری از افراد دارای پوست نازکی می باشند در نتیجه جراح در استحکام غضروف های بینی باید با دقت کافی عمل کند تا ظاهری متناسب در بینی ایجاد کند.  وجود بینی کج، گوشتی همواره شرایط مختلفی را  در جراحی به وجود می آورد. در این نوع جراحینکته ای که وجود دارد، میزان سربالا بودن بینی می باشد که با توجه به نوع صورت و فاصله لب و بینی و رضایت بیمار مشخص می شود.

مراقبت های بعد از جراحی افتادگی بینی

بعضی از بیماران بعد از جراحی افتادگی بینی برای مدت طولانی به بینی خود چسب می زنند و همواره نگران افتادگی بینی خود می باشند. نکته ای که وجود دارد این است که اگر جراحی بینی به درستی انجام شود. با مراقبت های ساده بعد از جراحی شکل ظاهری بینی حفظ می شود و و به دلیل استحکام بینی شکل مناسبی در بینی ایجاد می شود. در نتیجه تجربه و مهارت جراح بینی در این نوع جراحی از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

در آخر بااید اشاره کرد که در جراحی افتادگی بینی مهارت جراح از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار می باشد. اگر جراحی به درستی انجام شود، و ساختار نوک بینی توسط جراح محکم شود سرپایین بودن نوک بینی  پس از جراحی در بینی بیمار دیده نمی شود. دکتر صوفی زاده بررسی های لازم را قبل از جراحی بینی بیمار انجام می دهد تا بتواند بهترین نتیجه را پس از عمل برای بیمار رقم بزند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 17 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید