باورهای نادرست جراحی بینی با لیزر

در مقالات بسیاری در مورد جراحی زیبایی بینی و انواع بینی و روش های جراحی این نوع عمل زیبایی سخن گفته شد ولی همواره مشاهده می شود به دلیل عدم آگاهی باورهای نادرست جراحی بینی با لیزر در میان مردم رواج یافته است. در بسیاری از مواقع تبلیغاتی از جمله کوچک کردن بینی با لیزر و استفاده از جراحی بینی با لیزر دیده و شنیده می شود و باعث ایجاد پرسش هایی در ذهن بیمار می شود که آیا واقعا و بدون عمل دماغ می توانیم بینی با ابعاد مناسب داشته باشیم یا نه؟ ولی به درستی جراحی بینی با لیزر به چه صورت انجام می شود و این نوع جراحی تا چه حد می تواند نوع اسکلت بندی بینی را اصلاح کند؟ در این مقاله با باورهای نادرست جراحی بینی با لیزر، موارد استفاده و با باید ها و نباید های این نوع جراحی آشنا می شویم.

کاربرد جراحی بینی با لیزر

جراحی بینی با لیزر که به non-surgical معروف است چند سالی است که در میان تبلیغات جراحان بینی شنیده می شود. این نوع جراحی که بدون آسیب به بینی و بدون تیغ جراحی روی پوست تاثییر می گذارد در اصلاح پوست بینی می تواند استفاده شود.

جراحی بینی با لیزر قابلیت اصلاح استخوان بینی را نداشته و فقط می توانند تغییرات اندکی را در پوست بینی ایجاد کنند. همه مواردی که در خصوص این نوع جراحی می شنویم باور های نادرست جراحی بینی با لیزر می باشند. این نوع جراحی فقط و تنها فقط می تواند تغییراتی شامل موارد زیر را روی بینی انجام دهد.

  • اصلاح پوست بینی
  • نازک کردن نسبی پوست بینی بسیار کلفت
  • اصلاح زخم و لک های پوست بینی
  • برطرف کردن ناهماهنگی جزئی در بینی
  • اصلاح جوش و آکنه های روی سطح بینی

جراحی بینی با لیزر به چه شکل انجام می شود؟

نکته ای که در این بخش باید به آن اشاره شود این است که جراحی بینی با لیزر به علت عملکرد ضعیف و عدم پیشرفت تکنولوژی های لیزر در جراحی بینی معمولا نتیجه رضایت بخشی برای بیمار ندارند. کوچک کردن بینی با لیزر به هیچ عنوان امکان پذیر نیست چرا که لیزر ها نمی توانند ساختار مناسبی را در استخوان بینی ایجاد کنند. کلیه تبلیغاتی که در این خصوص شنیده می شود باور های نادرست جراحی بینی با لیزر می باشد که صرفا جهت تبلیغات استفاده می شود.

در این روش که معمولا برای نازک کردن پوست بینی استفاده می شود بعد از بی حسی موضعی پرتور های لیزر بر روی پوست بینی تابیده می شود در واقع گرمایی که پرتو های لیزر برروی پوست بینی ایجاد می کنند موجب می شود تغییرات مناسبی در بینی ایجاد شود. همان طور که گفته شد جراحی بینی با لیزر فقط و فقط برروی پوست بینی تغییراتی را ایجاد می کند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی با لیزر

از آنجا که اصلاح بینی با تابش اشعه لیزر به وجود می آید. معمولا بعد از جراحی احساس سوزشی در بینی بیمار حس می شود که بهتر است مراقبت های لازم را انجام دهد و تا بیمار می تواند با مواد مناسبی که پزشک در اختیار او قرار داده است بینی خود را شسته شو دهد.

در آخر باید به این نکته اشاره کرد که به گفته دکتر صوفی زاده جراحی بینی با لیزر در جهان امروز وجود ندارد وتعریف نشده می باشد. بهترین روش جراحی در حال حاضر جراحی زیبایی بینی با تیغ جراحی می باشد که بهترین نتیجه و عملکرد را طبق خواسته بیمار و بر اساس پوست بیمار خواهد داشت پس بهتر است که به تبلیغاتی که این زمینه وجود دارد توجه نکنیم و با اصلاح باورهای نادرست جراحی بینی با لیزر, عمل بینی خود را به متخصصی ماهر واگذار کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 17 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید