دلایل پزشکی جراحی بینی

جراحی بینی یکی از متداول ترین جراحی ها می باشد که با هدف زیبایی و اصلاح ساختار بینی انجام می شود. دلایل پزشکی جراحی بینی مشکلات بسیاری را برای بیماران فراهم می کند و موجب می شود بیماران برای جراحی بینی به متخصان زیبایی مراجعه کنند.

بینی یکی از پیچیده‌ترین قطعات بدن شماست، که می‌تواند ابعاد وسیعی از زندگی‌تان را تحت تاثیر قرار دهد. اگر به خاطر مشکلات تنفسی خواب خوشی نداشته باشید، تمرکز و حواستان در روز تحت تاثیر قرا می‌گیرد و حس بویایی شما هم تاثیر بسیار زیادی در تجربه فردی از جهان پیرامونتان دارد. جدای از مسئله بویایی، اگر هم مشکل تنفسی داشته باشید جراحی بینی کلید حل این مشکل شماست.

آیا تاکنون این نکته را در نظر گرفته‌اید که بینی شما چه تاثیر فوق‌العاده‌ای در زندگی‌تان دارد؟ چه اهمیت این موضوع را درک کنید یا نکنید کار بینی شما بسیار فراتر از بوییدن یک گل رز می‌باشد. برای درک بیشتر این موضوع لیستی از کارهایی را که بینی انجام می‌دهد را برای شما تهیه کرده‌ایم. دانشمندان می گویند که بینی به عنوان برجسته ترین ویژگی های صورت، بر نحوه‌ی نوع برداشت ما از انسان‌ها و درکمان نسبت به آنها تاثیرگذار است از این رو هرگونه اختلات از جمله مشکلات تنفسی، مشکلات خواب ، مشکلات بویایی از دلایل پزشکی جراحی بینی می باشد.

برخی از دلایل پزشکی جراحی بینی

حفره های بینی به گوش و حفره گلو مرتبط است ، که می تواند توضیح دهد که چرا با احساس ناراحتی در یک قسمت اغلب نواحی دیگر هم درگیر می‌‌شوند. علاوه بر اینکه بینی یک فیلتر شگفت انگیز برای هوایی است که تنفس می‌کنیم. بینی شما توانایی تشخیص بیش از 10000 رایحه و بو را دارد. انچه بیشتر موجب تحیر و حیرت ما می‌شود این است بیشتراز 12 میلیون سلول گیرنده بویایی با مغز در ارتباط هستند و بصورت مستقیم به حافظه مرتبط هستند.

در واقع، بو تنها یکی از حواس پنج گانه است که به طور مستقیم  با هیپوکامپ (حافظه) و آمیگدال (احساسات) مرتبط است. اگر در حال تجربه مشکلات با یک بوی خاص باشید نحوه شکل گیری خاطرات تحت تاثیر قرار گرفته و  می‌تواند بر حافظه شما تاثیر بگذارد. در حالی که گرفتگی بینی نمی تواند منجر به اختلال حافظه شدید شود، علاوه بر این حفره‌های بینی بر خواب شما هم تاثیرگذار هستند و اگر به هر دلیلی دچار مشکل شده و مسدود شوند تنفس شما در هنگام خواب می‌تواند برایتان دردسرساز شود.

برخی از دلایل پزشکی جراحی بینی

این  عارضه  به نوبه خود می تواند منجر به بروز انواع  مشکلات از جمله ایست موقت تنفسی شود، که در آن لحظه ای تنفس شما در هنگام خواب متوقف می‌شود. جراحان بینی بنا به وضعیت پزشکی‌تان به شما مشاوره می‌دهند تا عمل بینی مورد نیاز خود را انجام دهید. ممکن است تجربه جراح بینی شما در زمینه‌های مختلف متفاوت باشد. ممکن است جراح به شما پیشنهاد دهد که در مرحله اول با جراحی مشکل بینی را برطرف کرده و سپس جراحی پلاستیک انجام دهید.  البته معمولا اصلاح ساختار بینی به همراه  جراحی زیبایی بینی انجام می شود تا علاوه بر رفع مشکلات بینی فرد ظاهر مناسبی در فرد ایجاد شود . برخی از دلایل پزشکی جراحی بینی که به خاطر آن ممکن است به جراحی زیبایی بینی احتیاج داشته باشید به شرح زیر است:

  • انحراف تیغه بینی، و یا بینی شکسته
  • سوختگی، نقص، و تغییر شکل‌های دیگر
  • سپتوپلاستی برای مشکلات تنفسی
  • اتمودکتومی برای حذف استخوان غربالی و تمیز کردن سینوس
  • پولیپکتومی برای حذف هر گونه پولیپ در حفره‌های بینی
  • عمل جراحی بر روی سینوس‌ها
  • سایر جراحی از جمله درمان خروپف، و غیره

اگر در مورد عملکرد بینی خود چندان مطمئن نیستید و مردد هستید که شاید مشکل پزشکی داشته باشید، با دکتر خود صحبت کنید. اگر چه ممکن است مشکل بینی‌تان آنچنان به چشم نیاید اما این شما هستید که تصمیم نهایی را می‌گیرید. مطمئنا تنفس آسان با برطرف کردن صدای خروپف ارزش انجام یک جراحی بینی را دارد. قبل از انجام عمل در مورد عوارض و خطرات احتمالی عمل با پزشک خود صحبت کرده و بهترین تصمیم را اتخاذ کنید. امیدوارم مقاله  دلایل پزشکی جراحی بینی برای شما مفید باشد و بتوانید مشکلات بینی خود را اصلاح کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 17 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید