سن مناسب برای جراحی بینی

با توجه به ساختار ژنتیکی بینی در ایران و افزایش اهمیت زیبایی امروزه جراحی بینی بسیار گسترش یافته است و افراد جوانی که برای جراحی بینی مراجعه می کنند، معمولا با سوالاتی از جمله سن مناسب برای جراحی بینی چیست یا آیا بعد از جراحی بینی شکل قبلی بینی باز خواهد گشت مواجه هستند. سن مناسب برای جراحی بینی فقط محدود به افراد جوان نمی باشد بلکه در بسیاری از افراد که در دهه 4 و 5 زندگی خود بسر می برند این نوع عمل زیبایی بینی انجام می شود. جراحی زیبایی بینی در سنین کم و یا در سنین بالا مانند نمونه های دیگر جراحی زیبایی بینی به روش باز و بسته انجام می شود.

حد اقل سن مناسب جراحی بینی دختران

همان طور که می دانید دختران زودتر از پسران به  بلوغ جسمی و ذهنی می رسند. در نتیجه حداقل سن مناسب جراحی بینی در دختران معمولا 16 الی 17 سالگی به بعد می باشد. ولی اگر این عمل در سن 18 سالگی انجام شود نتایج بهتری را خواهد داشت. البته قابل ذکر است که اگر در جراحی بینی فرد دارای سن کمتری باشد و یا از شکل نامناسب بینی خود رنج ببرد و یا مشکلات تنفسی برای وی به دلیل شکل نا مناسب بینی ایجاد شده باشد جراحی بینی در سنین پایین تری انجام خواهد شد.

جراحی بینی در مواردی که به دلیل انحراف بینی مشکلات تنفسی بسیاری را برای بیمار ایجاد کرده باشد ممکن است در سنین کمتری انجام شود.

حد اقل سن مناسب جراحی بینی دختران

حد اقل سن مناسب برای جراحی بینی پسران

از آنجایی که سن بلوغ پسران دیر تر میباشد جراحی بینی در این افراد در سن 17 تا 18 سالگی انجام می شود. در این سن رشد و تغییر شکل اسکلت بینی به درستی انجام می شود و پس از آن تغییری نخواهد کرد. البته رنج سنی برای جراحی بینی می تواند با توجه به فاکتور های جسمی و تکاملی تغییر کند.

سن مناسب جراحی بینی بعد سن بلوغ يعنى ١٦ تا ١٧ در خانمها و ١٧ تا ١٨ در اقايان می باشد چرا که شکل سیستم اسکلتی صورت به طور نسبی تثبیت شده است.

اگر جراحی بینی در سنین نامناسبی انجام شود می تواند تداخل در سیستم رشد اسکلتی صورت ایجاد کند و شکل نامناسبی در اسکلت صورت ایجاد شود.

حداکثر سن مناسب برای جراحی بینی

توجه به زیبایی در هر سنی دیده می شود، پوست افراد در هنگام افزایش سن معمولا شل می شود و زیبایی به مرور زمان از بین می رود. در نتیجه افرادی که دارای سن بالایی می باشند و به زیبایی خود اهمیت می دهند معمولا برای جراحی زیبایی بینی خود به متخصصان مراجعه می کنند. با توجه به اینکه در سنین بالا خاصیت ارتجاعی پوست کاهش می یابد حداکثر سن مناسب برای جراحی بینی 60 سال می باشد. البته ویژگی هایی از جمله سلامتی ، نوع پوست، و عدم وجود بیماری های خاص در فرد در این نوع عمل تاثییر دارد.  بعد از سن 60 سالگی معمولا جراحی بینی انجام نمی شود چرا که پوست بینی خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است و التیام و بهبود زخم ها معمولا طولانی می باشد.
حداکثر سن مناسب برای جراحی بینی

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 17 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید