عمل بینی ورزشکاران

افزایش زیبایی یکی از آرزو های هر فردی می باشد از این رو افراد بسیاری برای جراحی زیبایی ، خصوصا جراحی بینی نزد جراحان زیبایی مراجعه می کنند. دراین میان ورزشکاران معمولا نگران جراحی بینی خود می باشند و با مراقبت های ضروی پس از عمل بینی ورزشکاران آشنا نیستند. در این مقاله با عمل بینی ورزشکاران آشنا می شویم و می توانید بدون استرس جراحی بینی را انجام دهید.

 

زمان مناسب برای عمل بینی ورزشکاران

ورزشکارانی که می خواهند جراحی بینی انجام دهند بهتر است در زمان مناسب برای عمل بینی ورزشکاران اقدام کنند تا پس از عمل استراحت کافی را داشته باشند. انجام عمل زیبایی بینی در زمان نزدیک به مسابقات اصلا توصیه نمی شود و بهتر است به تعویق انداخته شود. به طور مثال بعضی از ورزش ها مستعد شکسته شدن بینی هستند  اگر شما یک قهرمان بوکس هستند و فکر می کنید  احتمال شکستگی بینی شما وجود دارد پس بهتر است عمل جراحی بینی خود را به تاخیر بیاندازید و یا زمانی که بازنشسته شدید، این عمل را انجام دهید.  در بسیاری از ورزش های غیر رقابتی یا آماتور، احتمال شکستن بینی  کم است و معمولا از بیمار خواسته می­شود به مدت شش ماه یا بیشتر از میادین ورزشی دور بماند.

زمان مناسب برای عمل بینی ورزشکاران

مراقبت های ضروی پس از عمل بینی ورزشکاران

مراقبت های ضروی پس از عمل بینی ورزشکاران برای بیشتر از افراد دیگر می باشد چرا که تا حد امکان باید از ورزش های سنگین تا چند وقت خودداری کنند. در ادامه با مراقبت های پس از عمل بینی ورزشکاران آشنا می شویم.

 • 2 هفته فعالیت های سنگین را متوقف کنید

در هفته اول پس از عمل جراحی، خطر خونریزی وجود دارد.  البته ریسک آن بسیار کم است، با این حال دکترصوفی زاده به بیماران خود توصیه می­کند برای جلوگیری از هر گونه فعالیت که می توانید فشار خون شما را افزایش دهد به مدت 2 – 3 هفته بعد از عمل جراحی استراحت داشته باشید.  که شامل  اجتناب از وزنه برداری، خم شدن برای بلند کردن اشیاء در سنگین، و تمام اشکال فعالیت ورزشی ( فعالیت قلبی، مفاصل، و غیره) می­باشد.  دکتر صوفی زادهمعتقد است که می­توانید یک هفته بعد ازعمل جراحی فعالیت­های سبک را از سر گیرید و سپس از سر دو هفته پس از عمل جراحی فعالیت­های جدی­تر را شروع کنید.

 • تا 6 ماه بعد از عمل بینی ورزشکاران از انجام مسابقات دوری کنید
 • محافظت بینی جدید از آسیب
  اگر می توانید، از ماسک و یا محافظ برای مصون نگه داشتن  بینی خود از آسیب احتمالی استفاده کنید و لازم است که از بینی خود در موقعیت­هایی که احتمال ضربه خوردن وجود دارد ، حفاظت کنید.

اگر بعد از عمل دچار آسیب شوید که اطراف چشم شما کبود شود در این هنگام واقعا باید نگران سلامت خود باشید

 •  حداقل تا دو هفته بعد از عمل بینی ورزشکاران باید استراحت مطلق داشته باشید بازیکنان هاکی و اسکیت بیشتر از همه باید مراقب باشند. دو نکته مهم را در رابطه با عمل جراحی بینی باید در نظر داشته باشید به خصوص اگر ورزش بخش عمده زندگی شما را در بر می­گیرد و مشغول به فعالیت حرفه­ای در این زمینه می­باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

دیدگاه ها

 1. نیایش

  سلام دوستای گلم .به نظرتون چه فصلی از سال مناسبه که ادم بینیشو عمل کنه اخه من خیلی حساسم و دوست دارم بینیم طبیعی جلوه کنه .البته این رو هم بگم که من یه ورزشکارم و رشته ورزشیم هم هندباله به نظرتون عمل بینی ورزشکاران باید ازش مراقب های بیشتری بشه یا نه؟

  پاسخ دادن

Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 17 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید