عوارض جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از متداول ترین نوع جراحی پلاستیک می باشد که مانند دیگر جراحی ها از عوارض جانبی برخوردار است. همواره بسیاری از افراد از عوارض جراحی بینی نگران می باشند و بسیاری نیز از اثرات جانبی  بعد از عمل جراحی بینی خود رنج می برند. بهتر است جراح با بیمار خود قبل از عمل صادق باشد و آگاهی مناسبی را  در بیمار ایجاد کند. عوارض عمل بینی به دسته های مختلفی تقسیم می شوند بعضی  از آن ها ماه ها بعد از عمل از بین می روند ولی بعضی دیگر تا سال ها باقی می مانند و همیشگی خواهند بود.

در این مقاله با عوارض جراحی بینی و راهکار های بهبود آن آشنا می شویم و می توانید با آگاهی کاملی در راستای عمل بینی خود گام بردارید. البته قابل ذکر است که با شناخت جراح مناسب و مراقبت های بعد از عمل می توانید این اثرات جانبی بعد از عمل را کاهش دهید. دکتر صوفی زاده قبل از انجام جراحی با مشاهده بینی بیمار و تصاویر رادیولوژی بیمار را از عوارض احتمالی جراحی زیبایی بینی و میزان نقاحت پس از عمل و مراقبت های لازم آگاه می کند.

عوارض جراحی بینی کوتاه مدت

عوارض جراحی بینی کوتاه مدت، عوارضی می باشند که به فاصله چند روز بعد از عمل از بین می روند. این نوع عوارض همان طور که از نام آن مشخص است ماندگاری بسیار کوتاهی دارد. و به راحتی قابل کنترل می باشند که به انها اشاره می کنیم.

بعضی از افراد بعد از جراحی بینی دچار  استفراغ و حتی استفراغ خونی می شوند که به راحتی با مشورت جراح و تجویز دارو می توانید از این عوارض جلوگیری کنید.

  •  یکی از عوارض شایع جراحی بینی احساس درد می باشد. این نوع اثرات جانبی نیز به راحتی و با مصرف دارو درمان می شود و مشکلاتی برای بیمار ایجاد نمی کند.
  • تورم و کبودی یکی از عوارض جراحی بینی می باشد که میزان کبودی بستگی به طول مدت جراحی و حساسیت های بیمار دارد. وجود تورم و کبودی اطراف چشم و بینی و در بعضی مواقع در داخل چشم قابل مشاهده می باشد که به راحتی بعد از 1 هفته از بین می رود.
  • بعد از عمل دماغ ممکن است ترشحات خونابه ای  مشاهده کند که تا 72 ساعت طبیعی می باشد و لی در صورت خونریزی شدید و ادامه خون ریزی باید این اثرات را با پزشک خود در میان بگذارید.

عوارض ظاهری جراحی بینی

بعضی از عوارض جراحی بینی بر روی ظاهر بیمار تاثییر می گذارند و باعث می شوند بیمار از ظاهر متناسبی برخوردار نباشد. این نوع عوارض معمولا به دلیل اشتباهات جراحی و عدم تسلط پزشک اتفاق می افتند و بیمار برای رفع این ویژگی های نیازمند جراحی بینی ترمیمی می باشد.

  • فرورفتگی بینی

یکی از عوارض جراحی بینی می تواند فرورفتگی بیش از حد بینی باشد این عارضه علاوه بر این که ظاهر نا متناسبی در بینی ایجاد می کند ، ممکن است تنفس فرد را نیز با مشکل مواجه کند.

  • بالا رفتن بیش از حد بینی

در بعضی از موارد بیماران از بالا رفتن بیش از حد بینی خود شکایت می کنند و ناراضی هستند. این بیماران نیز برای اصلاح شکل بینی خود باید جراحی بینی ترمیمی انجام دهند ولی نکته ای که اهمیت دارد این است که جراحی ترمیمی و جایگزین کردن غضروف کاری سخت می باشد.

  • نازکی بینی

یکی دیگر از عوارض ظاهری جراحی بینی می تواند نازکی بیش از حد بینی باشد که باعث ایجاد مشکلات تنفسی می شود.

تصویر زیر نمونه از جراحی زیبایی بینی ترمیمی می باشد که با هدف اصلاح نواقص عمل بینی قبلی توسط دکتر صوفی زاده انجام شده است . همان طور که می بینید بینی در این بیمار دارای تقارن نمی باشد و در قسمتی از بینی  دارای فرورفتگی می باشد. اگر چه جراجی بینی ثانویه سخت تر از دیگر جراحی ها می باشد دکتر صوفی زاده جلوه ای مناسب در بینی بیمار ایجاد کرده است و نواقص عمل قبلی را بر طرف کرده است.

درمان عوارض جراحی بینی

 

عوارض جراحی بینی در عملکرد بینی

  • اختلال در تنفس فرد

بسیاری از عوارض جراحی بینی عملکرد تنفسی فرد را با مشکل مواجه می کند. مشکلات تنفسی به دلیل وجود چسبندگی و انسداد در بینی به وجود می آید و معمولابا جراحی بینی ترمیمی که نیاز به جراحی ماهر دارد برطرف می شود

  • اختلال در حس بویایی

یکی دیگر از عوارض جراحی بینی در عملکرد بینی اختلال در حس بویایی بعد از عمل می باشد. این حس بویایی معمولا چند ماه بعد از عمل بر می گردد و به روش های مختلفی قابل بازگردانی می باشد.

  • وجود عروق خونی در سطح پوست

در بسیاری از مواقع در سطح بینی عروق خونی دیده می شود. که به دلیل دستکاری زیاد بر روی بافت‌های گوشتی زیر پوستی نوک بینی حین عمل به وجود می آید.

در جراحی زیبایی بینی انتخاب جراح مناسب از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. جراح مناسب باشناخت ویژگی های فرد به راحتی می تواند عوارض جراحی بینی را کاهش دهد و به بهبود هرچه سریع تر بیمار کمک کند.

در تصویر زیر نمونه کاری دیگر از دکتر صوفی زاده قابل مشاهده می باشد. بیمار که یک باز عمل جراحی بینی را انجام داده است، از عوارض ناشی از عمل خود رنج می برد. پس از درمان ظاهری زیبا در بینی فرد ایجاد شده است و عوارض ظاهری جراحی بینی قبلی از بین رفته است.

عوارض جراحی بینی در عملکرد بینی

 

دکتر صوفی زاده همواره در تلاش است با آنالیز قبل و بعد عمل از شرایط بیمار آگاهی مناسبی را کسب کند. و با دقت و مهارت کافی هنگام عمل عوارض جراحی بینی را به صفر برساند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 17 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید