عوامل موثر در نتایج جراحی زیبای بینی

جراحی زیبایی بینی جزو عمل‌های محبوب و پرطرفدار است. استقبال عموم از این نوع جراحی به این دلیل است که بینی یکی از مهم‌ترین اعضای صورت است و در تعیین شکل ظاهری ما نقش زیادی دارد. عوامل موثر در نتایج جراحی زیبای بینی ممکن است به فاکتور های مختلفی بستگی داشته باشد. مردم به دلایل متعدد عمل بینی را انجام می‌دهند اما معمولا به طور کلی این قسم جراحی بر دو نوع است:

عمل بینی زیبایی: که معمولا برای اصلاح یا افزایش زیبایی شکل ظاهری انجام می‌شود.

عمل بینی اساسی: که معمولا برای اصلاح یا افزایش عملکرد بینی انجام می‌شود.

البته در برخی موارد ممکن است بیمار هر دو عمل را همزمان انجام دهد و با ترکیب هر دو نوع جراحی هم عملکرد و هم شکل ظاهری بینی را بهبود بخشد.  (به عنوان مثال، انحراف تیغه بینی با سپتوپلاستی). زمانی که به دنبال تغییر شکل بینی خود هستید، بسیار مهم است که نتیجه جراحی زیبایی طبیعی به نظر رسد و عملکرد اصلی بینی را هم فراموش نکنیم. در این مقاله با بعضی از عوامل موثر در نتایج جراحی زیبای بینی آشنا می شویم و در این راستا می توانیم با قدم های استوارتری گام برداریم.

حفظ عملکرد اصلی بینی بسیار با‌اهمیت است و یکی از فاکتورهای موثر بر نتیجه جراحی زیبایی بینی است. از دیگر عوامل مهارت و تخصص خود جراح می‌باشد. دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 17 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو یکی از بهترین ها در جراح بینی در کشور می باشند.

تصویر زیر نمونه کاری از جراحی بینی است که توسط دکتر صوفی زاده انجام شده است. همان طور که می بینید بینی فرد گوشتی می باشد و پس از جراحی ظاهر مناسبی در بینی ایجاد شده است. برای مشاهده تصاویر بیشتر می توانید به گالری جراحی زیبایی بینی گوشتی مراجعه کنید.

اولین عوامل موثر در نتایج جراحی زیبای بینی دانش و تجربه جراح می باشد

سطح مهارت و دانش جراحی جزو عوامل موثری است که عوامل موثر در نتایج جراحی زیبای بینی بسیار تاثیر گذار است. خیلی مهم است که جراحی را انتخاب کنید که بصورت مداوم در حال درس گرفتن از تجربیات خود باشد، فردی متعهد که همیشه به دنبال توسعه مهارت‌هایش است.

دکترصوفی زاده در این‌باره معتقد است جراح باید هر روز نتایج جراحی زیبایی  خود را ارزیابی کند و پویا باشد. وی معتقد است نباید از انتقال دانش خود به دیگران اجتناب کنیم. وی در  وبساایت خود نیز مطالب مفیدی ارایه کرده و اطلاعات مناسبی را در اختیار بیماران قرا داده است. آموزش و به اشتراک گذاری اطلاعات، انتظارات بیماران را بهتر برآورده خواهد کرد و باعث می‌شود افراد درک بهتری از دانش و مهارت جراح خود داشته باشند.

اولین عوامل موثر در نتایج جراحی بینی

 ظاهری طبیعی  پس از عمل یکی دیگر از عوامل موثر در نتایج جراحی زیبای بینی می باشد

یکی دیگر از عوامل موثر در نتایج جراحی زیبای بینی  است، داشتن ظاهری طبیعی پس از انجام  جراحی زیبایی بینی می‌باشد. نتایج تحقیقات نشان می‌دهند در حدود دهه 5 الی 10 سال پیش در ایران و اوایل دهده 1970 در کشور های پیشرفته همه به دنبال انجام عمل بینی بصورت سربالا بودند.

این روزها اما، بیماران فهمیده‌ترند و به دنبال نتیجه‌ای هستند که شکل ظاهری دماغ با ویژگی‌های صورت آنها متناسب باشد. نتیجه باید به صورتی باشد که شکل ظاهری بینی در دراز مدت جذابیت خود را از دست ندهد، متناسب با سایر اعضای صورت بوده و بسیار طبیعی به نظر برسد. برای دستیابی به این هدف می‌توان از تکنیک‌های متمرکز بر تغییر شکل غضروف بجای برداشتن آن استفاده نمود و روش‌های ترمیمی را جایگزین متدهایی کرد که در آن قسمتی از بافت را برش داده و جدا می‌کنند. نگه داشتن ساختار بینی در عین انجام متد‌های زیبایی بسیار مهم است، و تلاش می‌شود برای انجام پیوندهای غضروفی از خود بافت بدن استفاده شود تا آثار و نتایج جراحی زیبایی بینی با گذشت زمان و در درازمدت از بین نرود.

 

تاثیر خصایص ژنتیکی پوست و فرم بینی در نتایج جراحی زیبای بینی

خصایص ژنتیکی پوست وفرم بینی یکی دیگر از عوامل موثر در نتایج جراحی زیبای بینی می باشد. پوست جوان با خاصیت الاستیسیته بالا قدرت مانور عمل پزشک را بیشتر می‌کند. بینی‌های استخوانی هم در مقایسه با بینی غضروفی بهتر بوده و افرادی که بینی گوشتی دارند هرگز نباید فراموش کنند که جراحی را انتخاب کنند که مهارت، تجربه و تخصص بالا در این زمینه را دارا باشد؛ در حالی‌که جراحی زیبایی بینی استخوانی جراحی راحت‌تری بوده ومعمولا نتیجه خوبی به دنبال دارد.

بنابراین، نتیجه موفقیت‌آمیز جراحی بینی تا حدود بسیاری به مهارت جراح، دانش و تکنیک‌های مورد استفاده جراح دارد، و باید تلاش شود با توجه به خصوصیات ژنتیکی و فرم استخوان بینی، شکل ظاهری طبیعی حفظ شود، همچنین بیمار در مورد عمل و محدودیت‌های پیش‌رو اطلاعات لازم را داشته باشد. استفاده از نرم‌افزارهای کامپیوتری که شکل تخمینی را قبل و بعد عمل بازسازی می‌کنند بسیار رضایت‌بخش بوده و احتمال موفقیت بعد از عمل را بیشتر می‌کند.

دکتر صوفی زاده همواره درتلاش است بهترین نتیجه ممکن را در بینی فرد ایجاد کند تا پس از جراحی زیبایی بینی نتایج مورد رضایت بیمار واقع شود.عوامل موثر در نتایج جراحی زیبای بینی ممکن است به عوامل دیگری بستگی داشته باشد که از فرد به فرد متفاوت است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 17 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید