چه افرادی نیاز به جراحی زیبایی بینی ثانویه دارند؟

جراحی زیبایی بینی ثانویه یکی از انواع جراحی بینی می باشد و از آنجایی که به دلیل نارضایتی بیمار از عمل جراحی اول انجام می شود همان طور که از نامش مشخص است جراحی بینی ثانویه نام دارد. در این مقاله با باید ها و نباید های جراحی بینی ثانویه آشنا می شویم و می آموزیم” چه افرادی نیازبه جراحی زیبایی بینی ثانویه دارند”.

جراحی زیبایی بینی ثانویه چیست؟

جراحی زیبایی بینی ثانویه که به جراحی زیبایی بینی ترمیمی نیز معروف است. عملی  است که به دلیل نارضایتی بیمار از فرم بینی که در جراحی اولیه به وجود آمده است و یا به دلیل مشکلاتی که مانند مشکلات تنفسی برای بار دوم روی بینی بیمار انجام می شود. رویکرد این نوع جراحی برطرف کردن مشکلات حاصل از جراحی بینی اولیه می باشد. و بیمار باید در این نوع جراح انتظارات واقع بینانه ای داشته باشد.

تصویر زیر نمونه ای از نمونه کار های از عمل دماغ دکتر صوفی زاده می باشد.  همان طور که در تصویر می بینید بیمار در جراحی اولیه خود دارای ظاهری نامتناسب است و پس از عمل بینی ترمیمی ظاهری مناسب در بینی فرد ایجاد شده است.

چرا باید جراحی بینی ثانویه انجام داد؟

جراحی بینی ثانویه معمولا برای افرادی مناسب است که در جراحی اولیه مشکلات حادی دارند. به طور مثال افتادگی بیش از حد نوک بینی، کجی بینی بعد از عمل, مشکلات تنفسی،و ظاهر نامناسب درشکل استخوان بینی مواردی است که نیاز به جراحی ثانویه بینی دارند.

بستگی به شکل فعلی بینی شما و تجربه جراحی دارد در بیش از 95-90% موارد با یک نوبت جراحی مشکلات آن برطرف می شوند ولی حتی در بهترین مراکز و توسط برترین جراحان جهان بین 10-5% احتمال جراحی مجدد وجود دارد. در تجربه دکتر صوفی زاده این میزان 5-2% است.

جراحی بینی ثانویه به چه شکل انجام می شود؟

جراحی بینی ثانویه همانند دیگر روش های جراحی بینی به روش باز و بسته انجام می شود. ولی از آنجا که افرادی که جراحی بینی ثانویه انجام می دهند معمولا مشکلات بسیاری در بینی خود دارا می باشند. این نوع جراحی به روش open انجام می شود تا جراح دید کلی تری از جراحی داشته باشد. در این نوع جراحی معمولا سطح مناسبی از غضروف برای بیمار باقی نمانده است و جراح مجبور است غضروف از دست رفته بینی را از جاهای دیگر بدن فرد جایگزین کند.

به اعتقاد دکتر صوفی زاده جراح در انتخاب این افراد باید حوصله و وسواس خاصی به خرج دهد و همه مشکلات مفروض را توضیح داده و سطح توقع بیماران را بسنجد.

جراحی بینی ثانویه به چه شکل انجام می شود؟

 

آیا دکتر صوفی زاده جراحی زیبایی بینی ثانویه مرا قبول می کند در صورتی که قبلا توسط پزشک دیگری جراحی شده باشم؟

از نظر اخلاقی توصیه دکتر صوفی زاده مراجعه شما به جراح اولیه می باشد اما اگر خود شما راغب نباشید دکتر صوفی زاده جراحی ثانویه شما را قبول می کنند. البته بیمار باید انتظارات واقعی از جراحی بینی خود داشته باشد. چرا که جراحی بینی که برای بار دوم انجام می شود معمولا سخت تر از جراحی بینی اولیه می باشد و باید با دقت و مهارت کافی انجام شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 17 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید