جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی

جراحی زیبایی بینی که به رینوپلاستی معروف است یکی از متداول ترین نوع جراحی می باشد که موجب می شود ظاهری زیبا در چهره فرد ایجاد شود. این جراحی زیبایی با برطرف کردن نواقص بینی ، کوچک کردن بینی، و تنظیم فاصله میان لب و بینی موجب می شود ظاهری زیبا در چهره فرد ایجاد شود. جراحی زیبایی بینی می تواند مشکلات ساختاری بینی را اصلاح کند.

جراحی زیبایی بینی

بینی یکی از مهمترین قسمت های چهره فرد می باشد که در صورت داشتن زیبایی تقارن نسبی را  در چهره فرد ایجاد می کند. زیبایی حاصل از جراحی رینوپلاستی به اندازه است که این عمل زیبایی بسیار رواج یافته است. جراحی زیبایی بینی(رینوپلاستی) از دو بخش تشکیل شده که (Rhine) به معنی بینی و (Plasty) پلاستی به معنی ترمیم و اصلاح ، که غالبا در جراحی بینی علاوه بر شکل ظاهری بینی، مشکلات داخلی آن هم اصلاح می شود.بدون شک داشتن بینی زیبا و خوش فرم یکی از مشخصه های زیبایی می باشد.

دلایل انجام جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی

مردم جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی را برای اصلاح شکل بینی خود پس از یک آسیب، رفع مشکلات تنفسی یا یک نقص مادرزادی، یا به دلیل عدم رضایت از ظاهر بینی خود انجام می دهند.

تغییرات احتمالی در جراحی رینوپلاستی  جراح می‌تواند برای بینی شما ایجاد کند عبارتند از:

 • تغییر در اندازه
 • تغییر در زاویه
 • درست کردن برآمدگی بینی
 • تغییر شکل نوک بینی
 • تنگ کردن سوراخ‌های بینی

اگر رینوپلاستی را نه برای سلامتی، بلکه برای بهبود ظاهر بینی‌تان می‌خواهید انجام دهید باید تا رشد کامل بینی خود صبر کنید. برای دختران، این سن  15 سالگی است و برای  پسران چون ممکن است هنوز در حال رشد باشند، در سنین بالاتر باید انجام شود. اما اگر تصمیم به عمل بینی به دلیل اختلال تنفس گرفته‌اید می‌توانید در سن و سال جوانی این کار را انجام دهید.

ولی چه روش هایی برای جراحی زیبایی  بینی وجود دارد و چگونه می توانیم با معیار های این نوع جراحی آشنا شویم. جراحی رینوپلاستی به دو روش انجام می شود.

 • جراحی زیبایی بینی باز
 • جراحی زیبایی بینی بسته

جراحی زیبایی بینی روش باز

در این روش که شیوه ی شایع تری در جراحی زیبایی بینی است برشی بر روی کولوملا ( تیغه بین سوراخ های بینی ) داده می شود.

در این شیوه از جراحی بینی پوست به سمت بالا (همانند باز کردن  در کوله پشتی یا کیف ) باز میشود و دسترسی به تمام اسکلت بینی  براحتی انجام می پذیرد. علاوه بر دید بهتر و دسترسی تقریبا  کامل ، غضروف های بینی توسط پزشک جراح  دچار تغییر  و جابجایی لازم داده شده و هربخش از اجزای  بینی به طور جداگانه  و در موقعیت واقعی و طبیعی خود قابل ارزبابی خواهد بود.نقطه قوت جراحی زیبایی بینی باز امکان دسترسی از طریق یک برش کوچک بر روی کولوملا خواهد بود.

اگرچه عیوب بسیاری از  بینی میتواند از روش جراحی زیبایی بینی به روش  بسته  هم رفع شود اما به نظر دکتر صوفی زاده  خطر بسیار ناچیز  (اثر زخم) برش بر روی بخش انتهایی تیغه بینی آنقدر مهم  نخواهد بود که بتوان از امکانات بهتر عمل باز مثل دید بهتر، دقت بیشتر، تکنیک های اثر بخش تر،  و دسترسی بالای این روش به سادگی چشم پوشی کرد.

تصاویر زیر نمونه کاری از جراحی زیبایی بینی گوشتی می باشد که توسط دکتر صوفی زاده انجام شده است برای مشاهده تصاویر بیشتر به گالری تصاویر مراجعه کنید.

جراحی زیبایی بینی روش بسته

در این روش از جراحی زیبایی  بینی برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجادخواهد شد اگرچه این برش ها تقریبا نیمی از قوس داخل سوراخ های بینی را در بر میگیرد  اما هیچ اثری از این برش ها از بیرون قابل مشاهده نخواهد بود و اثری از جای زخم و بخیه باقی نخواهد ماند. به دلیل  آنکه برش ها در هر دو  سوراخ به هم متصل نمی شوند کنار زدن پوست بینی برای انجام جراحی مشکل بوده و تمام مراحل جراحی زیبایی بینی باید از داخل دریچه ای باریک با دید بسیار محدود صورت پذبرد .

به دلیل اینکه دسترسی به اسکلت بینی در این حالت نیازمند به کشش زیاد روی بافت بینی خواهد بود  و تغییر شکل غضروف های بینی در حین کار اجتناب نیز امری محتمل خواهد بود

جراحی زیبایی بینی(رینوپلاستی) روشی است که طی آن شکل ظاهری و در برخی موارد عملکرد بینی بهبود می یابد. قدمت جراحی بینی به قرنها قبل برمی گردد.در آن زمان برای مجازات برخی محکومان بینی آنها را می بریدند تا نشانگر خلاف کاری آنها باشد. و آنها درصدد اصلاح این قضیه خود بودند و اولین جراحی رینوپلاستی شکل گرفت.

و طی قرنهای متمادی به کندی پیشرفت نمود. تا اینکه حدود 60 سال قبل با جهشی فوق العاده جراحی رینوپلاستی پیشرفت نمود.

در تصویر زیر می توانید نمونه کار هایی از جراحی زیبایی بینی که توسط دکتر صوفی زاده انجام شده است را مشاهده کنید و با مقایسه های لازم بهترین جراح بینی را برای

عمل بینی خود انتخاب کنید. تصاویر به ترتیب از چپ به راست جراحی بینی گوشتی,ترمیمی و استخوانی می باشد.

جراحی زیبایی رینوپلاستی  گوشتی

بسیاری از افرادی که می خواهند جراحی زیبایی بینی انجام دهند دارای رینوپلاستی گوشتی می باشند. آیا می دانید جراحی زیبایی رینوپلاستی  گوشتی چیست؟ این نوع عمل زیبایی روی بینی با پوست ضخیم انجام می شود. بینی های گوشتی دارای ظاهری با پوست ضخیم می باشند و قسمت استخوانی و غضروفی بینی در این افراد کمتر است. از آنجایی که

شکل مناسب در بینی با ایجاد تغییرات در قسمت استخوانی و غضروفی بینی حاصل می شود، رینوپلاستی گوشتی یکی از سخت ترین نوع جراحی ها می باشد.  دکتر صوفی زاده یکی از برترین جراحان بینی می باشد و در زمینه رینوپلاستی در جراحی زیبایی گوشتی مهارت ویژه ای دارد. در تصاویر زیر می توانید نمونه کار هایی از جراحی زیبایی رینوپلاستی گوشتی دکتر صوفی زاده را مشاهده کنید.

 

انواع  جراحی زیبایی بینی

انواع جراحی زیبایی بینی معمولا بر حسب نوع پوست بیمار به 4 دسته معمولی، کج،ترمیمی،استخوانی و گوشتی تقسیم بندی می شوند. معمولا جراحی بینی گوشتی و کج سخت تر از بینی با پوشت با ضخامت متوسط می باشد. تشخیص نوع پوست بینی معمولا  بر حسب تشخیص جراح و در جلسه مشاوره انجام می شود. در جلسه مشاوره جراح اطلاعات لازم را در اختیار بیماران قرار می دهد و میزان موفقیت عمل را به اطلاع بیمار می رساند. بیماران نیز باید در این نوع جراحی بینی واقع بین باشند و انتظارات غیر منطقی نداشته باشند. به طور مثال بیمارانی که دارای بینی گوشتی می باشند نباید انتظار بینی قلمی را پس از جراحی بینی داشته باشند.

انواع جراحی زیبایی بینی

انتخاب جراح برای عمل زیبایی بینی

انتخاب جراح برای عمل زیبایی بینی معمولا یکی از مشکل ترین کار ها می باشد برای افرادی که می خواهند عمل بینی انجام دهند می باشد. معمولا بیماران با مشاهده نمونه کار های جراحی بینی سعی می کنند بهترین جراح بینی را برای خود انتخاب کنند . البته صرفا با مشاهده نمونه کار های جراح نمی توانید انتخاب جراح برای عمل زیبایی بینی را انجام دهید و بهتر است با مراجعه حضوری به مطب آگاهی لازم را در مورد جراح کسب کنید.

سعی کنید تحقیقات لازم را در انتخاب جراح انجام دهید چرا که هرگونه سهل انگاری می تواند خظرات جبران ناپذیری را برای شما داشته باشد.

انتخاب جراح برای عمل زیبایی بینی

 


چه افرادی نیازمند جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی می باشند؟

عموما  افراد کاندید جراحی زیبایی بینی در زمینه زیبایی به دو دسته تقسیم می شوند.

دسته اول کسانی که مشکل زمینه ای و عملکردی بینی ندارند و صرفاً خواهان تغییر شکل ظاهری بینی می باشند ، دسته دوم افرادی هستند که مشکل داخلی بینی و مشکل تنفس و یا حس بویایی و یا سینوزیت دارند که مداخله جراح برای آنها ضروری است.

بطور طبیعی افراد دسته دوم پس از مشاوره های ضروری و انجام بررسی های لازم الزاماً باید تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار گیرند.

اما  افراد دسته اول خود به چند گروه قابل تقسیم هستند:گروهی که بینی های بزرگ ظاهری دارند.

 • گروهی که قوز برجسته بینی دارند.
 • گروهی که بینی های پهن دارند.
 • گروهی که افتادگی نوک بینی دارند.
 • گروهی که بینی های دراز دارند.
 • گروهی که سوراخ های غیر قرینه بینی دارند.
 • گروهی که قاعده بینی بسیار تو رفته دارند.
 • گروهی که بینی های کوچک دارند.
 • گروهی که معایب ظاهری کوچک دارند.
 • گروهی که قبلاً جراحی شده و از شکل حاصله ناراضی هستند.

هزینه جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی

هزینه جراحی زیبایی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد. پوست بینی بیمار یکی از عوامل اساسی در تعیین هزینه جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی می باشد معمولا بیمارانی که پوست بینی ضخیمی دارند که در اصطلاح به آن بینی گوشتی می گویند هزینه بیشتری را برای جراحی زیبای بینی گوشتی می پردازد و هزینه جراحی بینی معمولی به نسبت کمتر می باشد. در بسیاری از مواقع به دلیل مشکلات متنوع بیمار در بینی خود هزینه جراحی افزایش می یابد و در بسیاری از مواقع این چنین نیست.

نوع جراح و محل انجام جراحی در کنار فاکتور های دیگر مانند تجهیزات جراحی از عوامل تعیین کننده قیمت عمل بینی می باشند. نکته ای که وجود دارد این است صرفا به خاطر هزینه کمتر و بیشتر، جراح خود را انتخاب نکنید و سعی کنید با مشاهده نمونه کار ها و مشاوره با جراح و بیماران قبلی جراح زیبایی بینی خود را انتخاب کنید.

معمولا هزینه جراحی زیبایی بینی معمولی کمتر از سایر جراحی ها می باشد. میزان مهارت ، تخصص، تجربه و محبوبیت جراح مواردی هستند که در هزینه  عمل بینی رینوپلاستی موثر می باشند.

هزینه جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی

مراقبت های بعد از عمل بینی

 •  بعد از عمل و انتقال بیمار از اتاق عمل به بخش ، بلافاصله از کیسه آب یخ روی بینی و زیر چشم ها استفاده کنید و تا 72 ساعت این کار را ادامه دهید
 • 3 روز اول بعد از عمل جراحی در منزل استراحت کنید وزیر سر شما 45-60 درجه بلندتر از بدنتان باشد پس از آن قدم زدن بلامانع است
 • داروهای تجویز شده را  (پس از هوشیاری کامل) مصرف کنید و به طور منظم ادامه دهید
 •  روز3-7  بعد از عمل جهت خارج کردن تامپون بینی یا لوله داخل بینی مراجعه کنید

مراقبت های بعد از عمل بینی


سوالات قبل و بعد جراحی زیبایی  بینی

 • آیا شما نحوه چسب زدن به بینی را بعد از جراحی بینی آموزش می دهید؟

بله دکتر صوفی زاده نحوه چسب زدن به بینی و مراحل دیگر را به دقت به شما آمورش می دهد و ویدیو های آموزشی نیز برای نحوه چسب زدن بینی برای بیماران در نظر گرفته است.

 • درصد موفقیت جراحی زیبایی بینی به چه میزان است؟

درصد موفقیت پس از جراحی بینی بستگی بسیاری به تخصص و مهارت جراح بستگی دارد و میزان موفقیت پس از جراحی بینی دکتر صوفی زاده 99 درصد می باشد و در 1 درصد باقی مانده بیمار ممکن است نیاز به جراحی بینی ترمیمی داشته باشد.

 • آیا با جراحی بینی زیبایی چهره من افزایش خواهد یافت؟

جراحی زیبایی بینی اگر به درستی انجام شود و نواقص بینی به درستی برطرف شود، تاثیر بسزایی در زیبایی خواهد داشت. همین ویژگی موجب شده است که جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی ها باشد.

 • آیا محدودیت سنی برای جراحی بینی(رینوپلاستی) وجود دارد؟

در بحث سن مراجعه کنندگان قطعاً محدودیت وجود دارد اما این محدودیت خیلی سخت و غیر قابل انعطاف نیست. به طور عام سن بین 17-16 سال را سن مناسب جهت شروع جراحی زیبایی بینی می دانند. و طیف دیگر سن بستگی به شرایط دیگر بیمار دارد مثل شرایط قلبی عروقی و غیره… اصل اساسی در مبحث سن شروع رینوپلاستی توجه به تکمیل سیکل رشد بیماران  است و از مهمترین اصول و معیار های دیگر آن میتوان به  بروز صفات ثانویه جنسی- شرح حال خانوادگی و تجربه جراح اشاره کرد. در بین بیماران دکتر صوفی زده کمترین سن که تا کنون تحت عمل بینی قرار گرفته  دختری 12 ساله بود که پس از بررسی های کافی و اطمینان از رشد مناسب تحت عمل بینی قرار گرفت و با گذشت پنج سال از تاریخ عمل هم بیمار و هم خود دکتر صوفی زاده از نتیجه عمل راضی هستند و بیشترین سن جراحی مربوط به خانم 80 ساله بود که در این مورد نیز  با وجود گذشت 7 سال از انجام جراحی، نتیجه ای دلخواه از دید بیمار و دکتر صوفی زاده دارد.

آنچه در خصوص سن بیمار حائز اهمیت است توجه به ملاک های علمی و انجام مشاوره های ضروری و اتکا به علم و تکنیک جراحی جراح است چنانچه این موارد لحاظ شوند، نتیجه  حاصله بسیار مطلوب خواهد بود.

 • آیا سوراخ های بینی من بعد عمل بینی عین هم خواهند بود؟

دراکثر موارد جواب این سوال مثبت است. اما گاهی ایراداتی در ششکل سوراخ ها ناشی از میزان کشش و قدرت عضلات اطراف بینی است که علیرغم اصلاح شکل سوراخ ها تفاوت های جزئی ممکن است بروز کند.

 • میزان موفقیت در جراحی بینی ترمیمی به چه میزان است؟

قبل از انجام  جراحی زیبایی ترمیمی شما توسط دکتر صوفی زاده معاینه می شوید و دکتر صوفی زاده میزان موفقیت در جراحی بینی را به اطلاع شما می رساند.


جراحی زیبایی بینی معمولی

در دسته بندی جراحی زیبایی بینی معمولی افرادی هستند که ضخامت پوست بینی آن ها در حد متوسط می باشد به طوری که از قابلیت ارتجاعی مناسبی برخوردار است و فرم دهی به بینی نیز آسان می باشد. در جراحی زیبایی بینی معمولی مشکلات نوک بینی و قوز بینی به راحتی برطرف می شود و بیمار می تواند چهره جذاب تری را تجربه کند.
ادامه مطلب

جراحی زیبایی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی و یا همان عمل بینی گوشتی یکی از انواع جراحی زیبایی بیین می باشد. به طور کلی بر اساس اسکلت بندی بینی شامل غضروف – استخوان و همچنین جنس پوست افراد ، بینی ها به شش دسته تقسیم می شوند: یکی از این دسته ها بینی گوشتی می باشد که معمولا در عمل این گونه از بینی ها تخصص جراح از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. جراحی زیبایی بینی گوشتی به دلیل برخورداری از بعضی از ویژگی ها کاری سخت می باشد.
ادامه مطلب

جراحی زیبایی بینی کج

بسیاری از افراد علاوه بر شکل نامناسب بینی و وجود قوز و یا افتادگی بینی دارای ظاهری کج در بینی خود می باشد که در اصطلاح نیاز مند جراحی زیبایی بینی کج هستند. این کجی بینی در مواقعی ناشی انحراف بینی و در بعضی از مواقع به دلیل شکل بینی می باشد. جراحی زیبایی بینی کج شکل متقارن در بینی ایجاد می کند.
ادامه مطلب

جراحی زیبایی بینی استخوانی

دسته ای از افراد نیاز به عمل بینی استخوانی دارند که نسبت بخش استخوانی به بخش غضروفی آنها بیشتر است. این دسته معمولاً پوست های نسبتاً نازک دارند. میزان رضایت این افراد از نتیجه جراحی زیبایی بینی استخوانی بستگی کامل به مهارت جراح دارد که با لحاظ کردن نکات تکنیکی مناسب می تواند این رضایتمندی را ایجاد کند. بدون شک علم و تجربه و حتی سلیقه ی شخصی جراح در جراحی زیبایی بینی استخوانی بسیار موثر است.
ادامه مطلب

جراحی زیبایی بینی ترمیمی

در دسته جراحی بینی ترمیمی افرادی قراردارند که قبلاً جراحی شده اند و یا از شکل بینی حاصله و یا از عملکرد بینی ناراضی هستند یعنی مشکل تنفس دارند جراحی زیبایی بینی ترمیمی به دلیل جراحی قبلی و وجود چسبندگی ها و تغییر شکل و ماهیت بافت ها از نوع جراحی سخت محسوب می شوند.
ادامه مطلب
Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 17 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید