جراحی زیبایی بینی استخوانی یا رینوپلاستی استخوانی

دسته ای از افراد نیاز به عمل بینی استخوانی دارند که نسبت بخش استخوانی به بخش غضروفی آنها بیشتر است. این دسته معمولاً پوست های نسبتاً نازک دارند. میزان رضایت این افراد از نتیجه جراحی زیبایی بینی استخوانی بستگی کامل به مهارت جراح دارد که با لحاظ کردن نکات تکنیکی مناسب می تواند این رضایتمندی را ایجاد کند. بدون شک علم و تجربه و حتی سلیقه ی شخصی جراح در جراحی زیبایی بینی استخوانی بسیار موثر است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید
یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید

بینی با استخواننمونه کار جراحی زیبایی بینی استخوانیتصویر جراحی زیبایی بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی استخوانی

این دسته افرادی هستند که نسبت بخش استخوانی به بخش غضروفی آنها بیشتر است. این دسته معمولاً پوست های نسبتاً نازک دارند. میزان رضایت این افراد از نتیجه جراحی زیبایی بینی استخوانی بستگی کامل به مهارت جراح دارد که با لحاظ کردن نکات تکنیکی مناسب می تواند این رضایتمندی را ایجاد کند. بدون شک علم و تجربه و حتی سلیقه ی شخصی  جراح در جراحی بینی بسیار موثر است. 

بینی استخوانی معمولا دارای استخوانی محکم می باشند و قوزی پشت بینی در این گونه بینی ها دیده می شود. این گونه بینی که معمولا ارثی می باشد به راحتی جراحی می شود و با تخصص جراح چهره ای زیبا در فرد ایجاد می شود. پزشک جراح قبل از جراحی باید با بررسی درست بینی بیمار از کجی و یا وجود شکستگی در بینی بیمار با خبر شود تا بتواند به درستی فرایند جراحی زیبایی بینی استخوانی را انجام دهد.همچنین بیمار باید پزشک خود را از وجود مشکلات تنفسی و از این قبیل آگاه کند.

تصاویر زیر نمونه ای از عمل بینی استخوانی می باشد که توسط دکتر صوفی زاده انجام شده است. اگر به تصاویر دقت کنید پس از جراحی قوز بینی برداشته شده است و با توجه به اجزای صورت ظاهری مناسب در چهره فرد ایجاد شده است. شما می توانید اطلاعات تکمیلی در مورد جراحی زیبایی بینی گوشتی کسب کنید.

روش جراحی زیبایی بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی استخوانی نیز مانند دیگر انواع عمل رینوپلاستی بینی انجام می شود. در این نوع عمل با تراشیدن غضروف و قسمت استخوانی بینی ظاهری زیبا و متعادل در فرد ایجاد می شود. تراشیدن استخوان بینی در بعضی از موارد بسیار سخت می باشد و به روش های مختلفی انجام می شود.  دقت بالای جراح در این نوع جراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که به دلیل پوست نازک بینی هرگونه ناهماهنگی در زیر پوست بینی مشخص می شود در نتیجه تراش استخوان بینی باید با دقت و مهارت کافی انجام شود. قبل از شروع عمل ودر ابتدای فرایند جراحی زیبایییی بیماران با وقت قبلی به ایشان مراجعه می کنند در مصاحبه اولیه دکتر صوفی زاده به دقت به صحبت های بیمار گوش می دهد تا متوجه درخواست بیمار گردد و از ویژگی های شخصیتی، و روانشناختی و نوع بینی بیمار آگاه شود.

تصاویر زیر نمونه ای جراحی زیبایی بینی استخوانی می باشد که توسط دکتر صوفی انجام شده است. دکتر صوفی با بررسی ها لازم بعد و قبل عمل سعی دارد بهترین نتیجه را برای بیماران فراهم کند. شما می توانید نمونه کار های جراحی زیبایی بینی گوشتی را در بخش گالری مشاهده کنید.

مشکلات جراحی زیبایی بینی استخوانی

افرادی که دارای پوست بسیار نازکی در بینی خود هستند معمولا، شکاف‌های ایجاد شده در جراحی با حداقل زخم‌ها یا تورم‌های بعد از عمل همراه است و سریعا بهبود می‌یابد، اما هرگونه نقص در اسکلت بینی این اشخاص به وضوح نمایان می‌شود. مشکل دیگر در چنین پوستهایی کشش‌های پوستی بعد از عمل است. روند انقباض زخم‌ها بعد از جراحی بینی استخوانی ممکن است به بدشکل شدن چارچوب بینی منجر شود. در نتیجه داشتن سکل استخوان زیبا و مناسب از ویژگی های عمل زیبایی بینی استخوانی می باشد.

در مواقعی که ساخت اسکلتی زیبا و خوشفرم در بینی امکان پذیر نباشد؛ معمولا جراح با استفاده از روش های دیگری خوش فرم کردن استخوان بینی را انجام می دهد ولی نکته ای که اهمیت دارد این است که جراح استحکام بخشی به کل ساختمان بینی را نیز انجام دهد تا افتادگی نوک بینی برای بیمار ایجاد نشود.

ویژگی بینی استخوانی

  • دارای پوست نازک در بینی
  • ضخامت زیاد در بخش استخوان و غضروف
  • در اکثر مواقع دارای کجی می باشند
  • دارای برامدگی بر روی بینی

ویژگی جراحی بینی استخوانی

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی مانند دیگر جراحی ها از فرد به فرد متفاوت می باشد. معمولا در صورت وجود شکستگی در بینی و یا وجود بینی انحراف (کجی ) این هزینه بیشتر می باشد. پزشک جراح باید به درستی بررسی های لازم را قبل از جراحی انجام دهد تا بتواند بیمار را از هزینه جراحی آگاه کند.

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 17 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. ایشان با انجام بررسی های لازم قبل از عمل جراحی بینی سعی بر این دارد که با شناخت ویژگی های بینی فرد هزینه جراحی بینی را در حدامکان کاهش دهد تا بیماران بتوانند به راحتی این نوع عمل را انجام دهد. البته در بعضی مواقع به دلیل مشکلات بسیار بیمار و نوع بینی ممکن است این هزینه افزایش یابد.

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی

رضایت بیمار بعد از جراحی زیبایی بینی استخوانی

معمولا رضایت بیمار در این نوع جراحی مثبت می باشد. از آنجایی که پس از جراحی زیبایی بینی استخوانی به دلیل پوست نازک بینی برش های بینی بسیار سریع بهبود می یابند تورم بعد از عمل بسیار سریع می باشد و در کمترین زمان انجام می شود. در این نوع عمل اگر تراش بینی به درستی انجام شود و پزشک جراح از مهارت کافی برخوردار باشد نتایج بعد از عمل مورد رضایت بیمار واقع خواهد شد.

دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.  با بررسی عملکرد بینی بیمار حتی 1 سال بد از جراحی مشکلات بینی بیمار برطرف می شود و بیمار رضایت بیشتری از جراحی بینی استخوانی خواهد داشت.

رضایت بیمار بعد از جراحی زیبایی بینی استخوانی


پرسش های جراحی بینی استخوانی

  • آیا پس از جراحی زیبایی بینی استخوانی قوز بینی به طور کلی از بین می رود

اگر جراحی بینی توسط جراحی ماهر انجام شود و ساختمان اسکلتی بینی شما به درستی شکل گرفته باشد، قوز بینی به طور کامل از بینی خواهد رفت.

  • دختر من 18 سال دارد آیا در سن مناسبی برای جراحی بینی قرار دارد؟

سن مناسب برای شروع جراحی بینی معمولا برای نوجوانان 16 الی 17 سال می باشد. البته باید فرد مرحله رشد خود را پشت سر گذاشته باشد که توسط دکتر قابل تشخیص است.

البته دکتر صوفی زاده در میان بیماران جراحی بینی را برای دختری 12 ساله انجام داده است که بعد از گذشت 5 سال مشکلی در بینی خود نداشته است.

  • چگونه از افتادگی نوک بینی پس از جراحی بینی استخوانی جلوگیری کنیم؟

اگر جراحی بینی شما توسط جراحی خبره انجام شود و در عمل بینی شما به درستی انجام شود، پس از عمل بینی افتادگی در نوک بینی نخواهید داشت. مشاهده نمونه کار های دکتر صوفی زاده حتی 5 سال بعد از و عدم وجود افتادگی در نوک بینی حاکی از مهارت بالای ایشان می باشد.

  • بینی من از چه نوعی می باشد؟

این پرسش یکی از متداول ترین و مهم ترین پرسش ها می باشد که در نوع جراحی و نتیجه جراحی نیز موثر است. در نوع نوع بینی بر اساس جنس پوست افراد و نسبت بخش غضروفی به استخوانی و جنس و توان غضروف به سه نوع بینی معمولی، بینی استخوانی و بینی گوشتی دسته بندی می شود که پس از مشاوره اولیه این مشخص خواهد شد. جراحی زیبایی بینی گوشتی معمولا سخت تر از بینی استخوانی است.

  • آیا بینی من نیاز به جراحی زیبایی بینی دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت جراحی زیبایی بینی دو حالت بیشتر ندارد.

A : یا از نظر طبی و ظاهری ایراد اساسی دارد یعنی انحراف شدید- تغییر شکل ناهنجار و… است که قطعاً جراحی می خواهد .

B : صرفاً جنبه زیبایی مد نظر است که نظر دکتر صوفی زاده این است که نظر قلبی خود بیمار چیست؟ و شخص تاثیر اطرافیان نباید تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار گیرد.

  • آیا با جراحی زیبایی، بینی من بهتر می شود؟

در پاسخ به این سوال به صراحت باید گفت بستگی دارد که چه کسی جراحی شما را انجام می دهد و ایده شما از جراحی چیست؟ چنانچه توسط جراح با تجربه انجام می شود به یقین بینی شما بهتر خواهد شد. معیار بهتر شدن بینی بین فرد و فرد متفاوت می باشد و پاسخ این سوال همواره به فاکتور های زیبایی شما بستگی دارد. در بسیاری از مواقع معیار زیبایی شما ممکن است متفاوت باشد. به طور کلی دکتر صوفی زاده با مشاوره هایی که قبل از شروع جراحی بینی با بیماران خود دارد از معیار های زیبایی بیماران و ویژگی های شخصیتی بیماران آگاهی لازم را کسب می کند تا بتواند جراحی زیبایی بینی را به درستی انجام دهد.


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 17 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید