جراحی زیبایی بینی گوشتی یا عمل بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی و یا همان عمل بینی گوشتی یکی از انواع جراحی زیبایی بیین می باشد. به طور کلی بر اساس اسکلت بندی بینی شامل غضروف – استخوان و همچنین جنس پوست افراد ، بینی ها به شش دسته تقسیم می شوند: یکی از این دسته ها بینی گوشتی می باشد که معمولا در عمل این گونه از بینی ها تخصص جراح از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. جراحی زیبایی بینی گوشتی به دلیل برخورداری از بعضی از ویژگی ها کاری سخت می باشد.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید
یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید

گالری نیمرخ جراحی زیبایی بینی گوشتینمای روبرو بینی گوشتینمونه کار بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی گوشتی

یکی از انواع جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی ، افرادی می باشند که دارای پوست ضخیمی می باشند. در  دسته بینی جراحی زیبایی بینی گوشتی افرادی قرار می گیرند که پوست های ضخیم و چرب دارند و نسبت بخش غضروفی به استخوانی غالب است . غضروف های بینی این گروه اکثراً از جنس نامرغوب و با استحکامی مناسب نیست. با توجه سخت و حساس بودن این نوع عمل ها تجربه بالا و مهارت خاص جراح در حاصل شدن نتیجه خوب برای این گروه نقش بسزایی دارد. این افراد که معمولا دارای پوستی چرب می باشند و ایتیام زخم ها پس از عمل نیز معمولا بیشتر از افراد با بینی استخوانی می باشد. به دلیل بافت سست استخوانی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی معمولا زمان بر می باشد خصوصا اگر بیمار برای بار دوم جراحی انجام دهد کار سخت می شود. در حالی که در جراحی زیبایی بینی استخوانی شرایط متفاوت می باشد.

روش جراحی زیبایی بینی گوشتی

در این روش که به تخصص جراح بستگی دارد، جراح با ایجاد شکاف های کوچک درون سوراخ های بینی خود را به قسمت استخوانی بینی می رساند. به علت بافت سست در جراحی زیبایی بینی گوشتی جراح معمولا به جابه جایی غضروف های بینی ابعاد مناسبی را در بینی ایجاد می کند و سبب می شود اندازه بینی به طور قابل ملاحظه ای کاهش یابد. با توجه به تجربه 28 ساله دکتر صوفی در جراحی بینی ایشان از همان روز های ویزیت بیمار نیاز های بیمار را شناسایی می کند تا در هنگام عمل شرایط مناسبی برای بیمار وجود داشته باشد و نتایج جراحی نیز مورد رضایت واقع شود.

روش جراحی زیبایی بینی گوشتی

کاندید مناسب جراحی بینی گوشتی

سوالی که مرتبا بیماران مطرح می کنند این است که آیا کاندید مناسبی برای جراحی بینی گوشتی می باشیم و آیا جراحی بینی بر روی بینی ما جوابگو می باشد. پاسخ به این شکل است که اگر جراحی بینی توسط جراحی متخصص انجام شود شرایط مناسبی بعد از عمل برای شما ایجاد می شود . جراحی بینی گوشتی معمولا کار سختی می باشد در نتیجه اگر این جراحی توسط جراحی ماهر انجام شود نتایج مناسبی در جراحی بینی گوشتی برای بینی ایجاد می شود. به طور کلی اگر در سن مناسبی قرار دارید و از بیماری خاصی رنج نمی برید و دارای پوست ضخیمی در بینی خود می باشید کاندید مناسب جراحی بینی گوشتی می باشید.

تصاویر زیر مربوط به جراحی بینی گوشتی یک فرد در زاویه های مختلف می باشد. پس از جراحی شکل گوشتی بینی اصلاح شده است و با فرم دهی به بینی شکل مناسبی در بینی ایجاد شده است.

ویژگی های افراد عمل بینی گوشتی

 • دارای بافت استخوانی سست
 • دارای بینی بزرگ و گرد
 • دارای پوست کلفت و ضخیم

تصویر زیر نمونه ای از جراحی زیبایی بینی گوشتی می باشد که توسط دکتر صوفی زاده جراحی شده است. همان طور که در تصویر می بینید بیمار دارای بینی پهن و گوشتی می باشد. پس از عمل بینی گوشتی علاوه بر کوچک شدن بینی، نوک بینی جم شده است و جلوه ای مناسب در بینی ایجاد شده است. برای مشاهده سایر نمونه کار های جراحی بینی گوشتی می توانید به گالری سایت دکتر صوفی زاده مراجعه کنید.

هزینه عمل زیبایی بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی گوشتی معمولا سخت تر از عمل بینی معمولی می باشد و با توجه به طولانی شدن زمان عمل معمولا هزینه بیشتری را در بر دارد. این نوع عمل باید با دقت و مهارت کافی انجام شود که زیبایی مناسبی در چهره انجام شود. اگر این نوع عمل با ویژگی هایی از جمله کجی بینی یا ترمیم دوباره بینی همراه باشد این نوع جراحی هزینه بیشتری را خواهد داشت. چرا که جراحی یک بینی گوشتی و کج معمولا سخت تر می باشد. همچنیین در مواردی که جراحی زیبایی بینی گوشتی، ترمیمی باشد به دلیل سختی کار و عدم وجود غضروف کافی کار جراح سخت می شود. البته دکتر صوفی زاده در تلاش است با بررسی دقیق بیماران خود هزینه های جراحی را درحدامکان کاهش دهد.

هزینه جراحی زیبایی بینی گوشتی

رضایت بیمار از جراحی زیبایی بینی گوشتی

در این نوع عمل زیبایی بینی بیمار باید به اندازه کافی صبور باشد چرا بازگشت بینی به اندازه واقعی خود معمولا طولانی تر می باشد و معمولا به مدت 1 سال طول می کشد. مراقبت های بعد از عمل باید به درستی انجام شود و التیام ضخم ها نیز معمولا طولانی می باشد.  پس از جراحی زیبایی بینی پوست ضخیم بینی به نسبت غضروف بینی منقبض می یابد و چهره ای زیبا در فرد ایجاد می شود. البته نتیجه رضایت از جراحی بینی گوشتی بسیار به بیمار بستگی دارد چرا که در بعضی از مواقع بیمار خواسته ای غیر منطقی در جراحی از بینی خود دارد و در نتیجه ممکن است نتایج ورد رضایت بیمار واقع نشود. البته دکتر صوفی زاده با در تلاش است با شناخت ویژگی های روانشناختی هر فرد نتایج رضایت بخشی را برای بیمار ایجاد کند.

دکتر صوفی زاده در تصویر زیر مشکلات بینی فرد را رفع کرده است و سعی کرده است جلوه زیبایی در بینی فرد ایجاد کند. جراحی زیبایی بینی گوشتی با کوچک کردن، فرم دهی و اصلاح ساختار بینی انجام شده است. شما می توانید تصاویر قبل و بعد از عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی را مشاهده کنید.

بازگشت شکل بینی بعد از عمل بینی گوشتی

بازگشت شکل بینی بعد از عمل بینی گوشتی یکی از نگرانی های پس از جراحی بینی گوشتی می باشد. سوالی که ذهن بسیاری از بیماران را مشغول کرده است این است که آیا شکل بینی بعد از عمل بینی گوشتی بازخواهد گشت.

پاسخ این سوال این است که اگر بیمار مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی را داشته باشد و جراحی نیز به درستی انجام شده باشد شکل بینی بعد از عمل بینی گوشتی بازنخواهد گشت.  دکتر صوفی زاده با استفاده از روش های نوین جراحی بینی گوشتی بازگشت شکل بینی بعد از عمل بینی گوشتی را به صفر می رساند . تصاویر زیر نمونه هایی از جراحی بینی گوشتی است که توسط دکتر صوفی زاده انجام شده است.

بازگشت شکل بینی بعد از عمل بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی نوجوانان

نوجوانانی که در سن رشد به سر می برند تمایل بیشتری به جراحی بینی گوشتی دارند .چرا که در سنین  بلوغ تورم بینی بیشتر می شود. به طور کلی سن مناسب برای جراحی بینی 16  الی 17 می باشد در حالی که فرد به بلوغ کامل رسیده باشد. قبل از جراحی بینی گوشتی نوجوانان میزان رشد بیمار بررسی می شود تا مشخص شود رشد بدنی فرد کامل شده باشد.

البته دکتر صوفی زاده تاکنون جراحی بینی دختری 12 ساله را انجام داده است و در حال حاضر پس از 5 سال هیچ گونه مشکلی نداشته است. قبل از جراحی شرایط رشدی بررسی شده است تا بیمار مشکلی پس از جراحی زیبایی بینی نداشته باشد.

جراحی بینی کج و گوشتی

افرادی که دارای جراحی بینی کج می باشند ، و با پوست ضخیم می باشند . شرایط سخت تری در جراحی بینی خود دارند. چراکه علاوه بر مشکلات پوست ضخیم مشکل کجی بینی نیز شرایط نامناسبی را برای آن ها ایجاد می کند .جراحی بینی کج و گوشتی معمولا کار سختی می باشد از این رو باید با مشاهده نمونه کار های جراح ، جراحی قابل اعتمادی را برای جراحی بینی خود انتخاب کرد.

جراحی بینی کج و گوشتی


در ارزیابی رضایتمندی بیماران از نتیجه جراحی بینی می توان به چهار مورد رسید:

 •  بیمار از نتیجه عمل رضایت دارد و جراح هم از نتیجه حاصله راضی است.

این بهترین حالت ممکنه است و سبب شادی و اطمینان خاطر جراح و بیمار می گردد.

 •  بیمار از نتیجه عمل راضی است اما خود جراح رضایت کافی ندارد.

این نتیجه دید دقیق جراح به حاصل کارخود است و سبب افزایش علم و تجربه جراح می گردد.

 •  بیمار از نتیجه عمل خود راضی نیست اما جراح رضایت دارد،

این نتیجه عمدتاً ناشی از وسواس بیش از حد بیمار ، انرژی روانی منفی حاصل از گفته های اطرافیان است و شاید هم ناشی از کافی نبودن توضیحات حین مشاوره اولیه باشد.

 • بیمار از نتیجه ناراضی است و جراح هم ناراضی است .

که در این حالت با انجام جراحی زیبایی بینی ترمیمی بعدی توسط خود جراح اولیه یا توسط جراح دیگر می توان به نتیجه مطلوب رسید. دراین موارد جراح اولیه بهتر است با همکاران دیگر خود در این خصوص مشاوره کند تا بتواند بهترین کار ممکن را برای بیمار ناراضی خود انجام دهد.

تصویر زیر نمونه کار دیگری از دکتر صوفی زاده می باشد که با مراجعه به جراحی زیبایی بینی گوشتی می توانید نمونه کار های بیشتری را مشاهده کنید.

سوالات متداول  عمل بینی گوشتی

 • آیا بینی گوشتی و کج با یک بار جراحی درمان می شود؟

میزان درمان و اصلاح ساختار بینی شما بستگی بسیاری به میزان توقع شما از جراحی دارد. به طور مثال میزان انتظار شما از کوچک شدن بینی ارتباط مستقیمی با تعداد دفعات جراحی دارد.

به طور مثال جراحی زیبایی بینی کج و گوشتی کار بسیار سختی می باشد و ممکن است بیمار نیاز به جراحی ترمیمی داشته باشد که این میزان در جراحی دکتر صوفی زاده  تا حد و 10-5% می باشد.

 • آیا شکل بینی من بعد از جراحی بینی گوشتی بازخواهد گشت؟

اگر چه جراحی بینی گوشتی سخت تر از جراحی بینی استخوانی می باشد ولی اگر توسط جراحی توانا انجام شود، شکل بینی باز نخواهد گشت

 • تا چه مدت بعد از جراحی زیبایی بینی گوشتی بینی ورم دارد؟

معمولا ورم بینی گوشتی بیشتر از سایر جراحی های بینی می باشد. بیمار در این نوع جراحی باید به اندازه کافی صبور باشد . در بعضی از مواقع تا یک سال بعد از جراحی بینی نیز بینی  بیمار ورم دارد.

 • آیا در جلسه مشاوره دکتر مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی را به بیمار آموزش می دهد؟

دکتر صوفی زاده با صبر و حوصله تمامی مراحل جراحی بینی را توضیح می دهد. و همچنین مراقبت های لازم بعد از عمل بینی را به شما آموزش می دهد.


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 17 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید