جراحی زیبایی چانه

جراحی زیبایی چانه یکی از جراحی هایی زیبایی می باشد که تاثیر فوق العاده ای در زیبایی چهره و چانه دارد. معمولا افرادی که چانه های بزرگ و یا کوچک دارند علاوه بر شکل نا مناسب در ناحیه فک در جویدن غذا و صحبت کردن نیز دارای مشکل می باشند. جراحی زیبایی چانه به راحتی روی ناحیه چانه انجام می شود و شکل مناسبی در ناحیه چانه ایجاد می کند.
افرادی که برای جراحی کوچک کردن چانه یا جلو اوردن آن به جراحان زیبایی مراجعه می کنند معمولا پس از جراحی زیبایی چانه رضایت بسیاری از این نوع جراحی دارند و ظاهری متفاوت تر و زیبایی خواهند داشت.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید
یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید

تصاویر بعد از عمل جراحی چانهنمونه کار جراحی زیبایی چانهنمونه کار جراحی چانه

جراحی زیبایی چانه

جراحی زیبایی چانه در زیر شاخه جراحی زیبایی صورت قرار می گیرد.  چانه به عنوان بخش میانی فک تحتانی نقش بارزی در زیبایی صورت ایفا می کند. نکته حائز اهمیت در شکل چانه نحوه قرار گرفتن دندان های فک بالا و پایین است . اگر شکل قرارگیری دندانها روی هم طبیعی باشد می توان با انجام جراحی زیبایی چانه فقط روی چانه به نتیجه دلخواه دست یافت. اما اگر نحوه قرارگیری دندانهای تنظیم نباشد نیاز به جراحی کامل فک و یا ارتودنسی خواهد بود. این نوع جراحی در بسیاری از بیماران همراه با جراحی زیبایی بینی انجام می شود که پس از آن بیمار به زیبایی شگفت انگیزی خواهد رسید.

جراحی کوچک کردن چانه

جراحی کوچک کردن چانه یکی از متداول ترین جراحی های زیبایی می باشد. بسیاری از افراد دارای چانه ای برزگ و جلو آمده هستند که علاوه بر شکل نا مناسب چانه و تاثیر منفی بر زیبایی ، اختلالاتی در جویدن نیز دارا می باشند. این نوع جراحی که به منتوپلاستی معروف است با ایجاد بردش ، در زیر چانه بافت برجسته استخوانی برداشته می شود و پس از انجام اصلاحات لازم زیبایی مناسبی در چهره فرد ایجاد می شود.

پس ازجراحی زیبایی کوچک کردن چانه بیمار با رعایت دستورات پزشک و مراقبت های لازم پس از جراحی کوچک کردن چانه ظاهری زیبا در چهره فرد ایجاد می شود و چانه ای زیبا با توجه به ابعاد صورت فرد ایجاد شود.

در برخی افراد طول چانه بیش از حد نرمال یا طبیعی است و یا چانه در وضعیت خیلی جلو آمده قرار دارد . در این افراد پس از ارزیابی وضعیت دندانی بیمار می توان اقدام به جراحی زیبایی چانه فرد نمود که طی این  جراحی استخوان چانه را برش داده و بر حسب مورد می توان تکه ای از آن خارج کرد. و یا پس از برش استخوان آنرا در وضعیت عقب تر قرارداد و فیکس نمود.

جراحی کوچک کردن چانه

جراحی زیبایی چانه برای چانه های کوچک

در برخی افراد ناحیه چانه عقب تر از معمول قرار گرفته و یا اندازه چانه کوچکتر از حد نرمال است در این موارد لازم است که اندازه چانه را بزرگتر کرد و یا چانه را جلوتر آورد. جراحی زیبایی برای چانه های کوچک تاثیر بسزایی زیادی در زیبایی افراد دارد. که موجب می شود با قرار گرفتن چانه در جایگاه مناسب زیبایی فرد افزایش یابد.

برای حصول این نتیجه دو روش وجود دارد :

  • استفاده از پروتز چانه
  • جلو آوردن استخوان چانه

جراحی زیبایی چانه برای چانه های کوچک

استفاده از پروتز در جراحی زیبایی چانه

با استفاده از پروتز در جراحی زیبایی چانه که در اندازه و شکل های مختلف وجود دارد ، می توان ارتفاع و جلوآمدگی چانه را افزایش داد. که با روش داخل دهانی و یا روش برش در زیر چانه قابل انجام است. پس از پروتز چانه علائمی از زخم بعد باقی نخواهد ماند و جراح با توجه به اندازه صورت و سایر ویژگی های بیمار اصلاحات لازم را روی چانه افراد ایجاد می کند.  این عمل حتی با بی حسی موضعی هم قابل انجام است. که با یک برش حدود 5-3 سانتیمتری پروتز مناسب در محل قرار داده شود.

پس از استفاده از پروتز جهت جلو آورن چانه ، بیمار ممکن است احساس درد و ورم و کبودی داشته باشد که با رعایت نکات لازم و رعایت توصیه های جراح این ورم و کبودی به مرور زمان رفع خواهد شد. بهتر است بیمار در روز های اول مایعات و غذای نرم بخورد تا شرایط مناسبی برای وی ایجاد شود.

استفاده از پروتز در جراحی زیبایی چانه

جراحی زیبایی جلوآوردن استخوان چانه

یکی دیگر از روش های جلو آوردن استخوان چانه جراحی زیبایی چانه می باشد که در این روش با استفاده از وسائل مخصوص استخوان چانه برش داده می شود و به میزان ارزیابی شده قبل عمل جلو آورده شده و با پیچ های مخصوصی در محل جدید فیکس می شود و این افزایش فرم طبیعی به چانه خواهد داد و باعث زیبای کامل صورت خواهد شد.

جراحی جلو آوردن معمولا سخت تر از پروتز چانه می باشد و معمولا هزینه بیشتری را در بر دارد. در این روش جراحی نیز رعایت توصیه های جراح از اهمیت ویژه ای برخوردار می یاشد.

بعد از جراحی زیبایی چانه تا دو روز پانسمان دارد و پس از باز کردن آن بیمار می تواند غذاهای معمولی مصرف نماید و از نظر فعالیت بدنی و کاری محدودیتی ندارد فقط باید از وارد کردن ضربه مستقیم به چانه اجتناب نماید.


سوالات متداول جراحی زیبایی چانه

  • چانه من کوچک و عقب رفته است آیا قابل اصلاح است؟

در بررسی وضعیت چانه جراح لازم است به شکل قرارگیری دندان های فک بالا و پایین توجه کند،

اگر دندانها منظم روی هم قرار گیرند میتوان با جراحی زیبایی چانه  که شامل جراحی روی استخوان چانه و یا با جراحی قرار دادن پروتز روی چانه  این مشکل را برطرف نمود

  • آیا با جراحی چانه شکل دندانهای من عوض می شوند؟

خیر این جراحی فقط بخش تحتانی چانه شما را جلوتر نشان میدهد و مطلقا هیچ تاثیری بر شکل دندانها نخواهد داشت

  • جراحی از داخل دهان انجام میشود یا از بیرون؟

هر دو روش قابل انجام است که این امر  بسته به تکنیک جراح شما دارد ولی نکته قابل ذکر اینست که عفونت پروتز در روش داخل دهانی بالاتر است

  • آیا پروتز چانه جابجا خواهد شد؟

چنانچه جراحی زیبایی چانه به روش درست انجام شود و اصطلاحا  فیکساسیون مناسب انجام شود پروتز هیچ جابجایی نخواهد داشت مگر اینکه ضربه شدیدی به ناحیه فک وارد شود

  • آیا پروتز چانه هر چند سال یکبار باید تعویض گردد؟

بستگی به جنس پروتز کار شده دارد در برخی پروتز ها بندرت این ضرورت جهت تعویض وجود دارد که آن هم پس از پنج تا ده سال بعد از عمل توصیه میشود

  • اگر پروتز چانه دچار عفونت شد چه باید کرد؟

احتمال بروز عفونت در روش جراحی از بیرون بسیار نادر است اما اگر به هر دلیل عفونتی ایجاد شد در اکثر موارد این مشکل با مصرف آنتی بیوتیک های مناسب برطرف خواهد شد

اما در صورت ادامه عفونت خارج کردن پروتز الزامی است و پس از گذشت حدود سه ماه میتوان مجددا پروتز جدید را در محل قرار داد


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 17 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید