جراحی زیبایی گونه یا کاشت و پروتز گونه

جراحی زیبایی گونه معوملا با روش های پروتزی و یا روش های بدون جراحی فیلری انجام می شود . شکل گونه حاصل از شکل استخوان گونه و بافت نرم و چربی آن است که اینها اکثرا جنبه مادرزادی و موروثی دارند. البته در برخی صدمات صورت و تصادفات هم این منطقه دچار شکستگی استخوان گونه و تحلیل بافت نرم آن می شود. برای برجسته کردن گونه راههای مختلفی وجود دارد. که پس از مشاوره بیمار با جراح و تشخیص اینکه مشکل اصلی در کدام قسمت قرار دارد و می توان اقدام به جراحی گونه نمود.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید
یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید

goone-10نمونه کار جراحی گونه دکتر صوفی زاده

جراحی زیبایی گونه

هنگامی که صحبت از زیبایی می باشد تناسب اجزای صورت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. تمامی اجزای صورت باید در ابعاد مناسبی قرار داشته باشند تا موجب شوند زیبایی مناسبی در چهره ایجاد شود. یکی از اجزای صورت که در زیبایی چهره تاثیر دارد گونه ها می باشند.

روش های مختلفی برای برجسه کردن گونه ها وجود دارد که موجب می شود زیبایی شما افزایش یابد بسیاری از روش ها بلند مدت می باشند و نتایج بسیاری از روش ها کوتاه مدت می باشد. بهترین و موثر ترین راه برای جراحی زیبایی گونه استفاده از پروتز گونه می باشد. جراحی زیبایی گونه می تواند هم زمان با عمل جراحی زیبایی صورت، مانند کشیدن صورت یا رینوپلاستی انجام شود.

هزینه جراحی زیبایی گونه

هزینه جراحی زیبایی گونه با توجه به روش های جراحی می تواند متفاوت باشد. به طور قیمت پروتز به نسبت بیشتر از روش های تزریق ژل می باشد. همچنین جنس مواد استفاده شده ، تخصص جراح و محل انجام جراحی همه و همگی در هزینه جراحی گونه تاثیر دارند.  به طور کلی می توان روش های جراحی زیبایی گونه را به سه دسته کلی تقسیم کرد:

 • فیلر ها (حجم دهنده های مصنوعی )
 • حجم دهنده های طبیعی (چربی)
 • پروتز گونه

هزینه جراحی زیبایی گونه


استفاده  پروتز در جراحی زیبایی گونه

یکی از شناخته شده ترین روش های جراحی زیبایی گونه استفاده از پروتز گونه می باشد که تجربه ی بیش از 60 سال کار با آنها وجود دارد . در این روش از مواد پلیمری بخصوصی استفاده شود تا با قرار دادن آنها در روی استخوان گونه، گونه برجسته ایجاد شود. جنس مواد پروتزی از سیلیکون به پورکس و… می باشد که در مطالعات فراوان کم عارضه بودن آنها و پذیرش بافتی آنها توسط بدن بیمار مورد تایید قرار گرفته است. به طور کلی می تواند گفت پروتز اسافاده شده در جراحی گونه معمولا از سیلیکون و یا دیگر مواد بیولوژیکی می باشد که بدن بیمار نسبت به آن ها پاسخ مثبتی نشان می دهد.

علاوه بر جنس پروتز ، شکل پروتزهای گونه هم متنوع است که بر اساس ارزیابی پزشک معالج و درخواست بیمار نوع پروتز مشخص می شود.

استفاده پروتز در جراحی زیبایی گونه

روش جراحی زیبایی گونه با پروتز

تحت شرایط کاملاً استریل و در اطاق عمل و با حضور متخصص بیهوشی، می توان این جراحی را با بیهوشی عمومی یا موضعی انجام داد که پزشک با ایجاد یک برش کوچک داخل دهان و ایجاد فضای مناسب روی استخوان پروتز را در پاکت ایجاد شده روی استخوان قرار داده و آن را کاملا فیکس خواهد کرد و سپس برش داخل دهان با نخ قابل جذب دوخته خواهد شد
مراقبت های بعد عمل: با توجه به اینکه عمل جراحی با برش داخل دهان انجام می شود بیمار علاوه بر مصرف آنتی بیوتیک، از داروهای ضد عفونی کننده دهان(دهان شویه) استفاده می نماید. همچنین تا بهبود زخم دهان لازم است از غذاهای نرم استفاده نماید. پانسمان کوچک روی گونه روز دوم بعد از عمل برداشته می شود و توصیه می گردد تا سه هفته بیمار از خوابیدن روی گونه ها خودداری نماید. از عوارض نادر پروتز ها مثل هر جای دیگر بروز عفونت است که احتمال آن بسیار ضعیف و نادر است و در صورت بروز استفاده از آنتی بیوتیک مناسب در اکثر موارد قابل کنترل است . اما اگر عفونت به درمان پاسخ نداد بهترین روش خارج کردن پروتز است.

روش جراحی گونه با پروتز

حجم دهنده های ژلی

با استفاده از انواع ژل های موجود و تزریق آن در موضع مورد نظر می توان به هدف مطلوب دست یافت . انواع مختلفی از  ژل ها شامل هیالورونیک اسید و هیدروکسی اپاتیت در غلظت های مختلف وجود دارد. حجم دهنده های ژلی نسبت به جراحی زیبایی گونه ماندگاری کمتری دارند و روش درمان دائمی نمی باشد.

دکتر صوفی زاده معتقد است چنانچه ژل های استاندارد و با کیفیت دردسترس نباشند بهتر است از تزریق ژل در ناحیه گونه خودداری کرد. چون عواقب و عوارض آنها شامل عفونت ها و بدشکلی های ناشی از واکنش بدن و اشتباه در تکنیک تزریق صدمات غیر قابل جبرانی به بار خواهند آورد.

حجم دهنده طبیعی (تزریق چربی گونه)

در این روش با تهیه چربی از ناحیه شکم یا کناره ران فرد بیمار، چربی تهیه و در ناحیه گونه ها تزریق می شود. حسن اصلی این روش این است که ماده تزریق شده از بافت بدن خود بیمار است لذا نگران بروز عوارض ناخواسته و مشکل ساز نخواهیم بود. ولی ایراد این روش برخلاف جراحی گونه است که جهت ماندگاری لازم است چندین نوبت این تزریق انجام شود این روش حجم دهندگی بسیار وابسته به تجربه و علم انجام دهنده آن دارد و باید در شرایط استاندارد چربی از شکم یا ران تهیه شده و پس از مراحل آماده سازی با سرنگی ویژه و کانول مختص به خودش،  در لایه های مختلف بافت زیرپوستی تزریق شود. دفعات تکرار آن وابستگی به میزان جذب و واکنش بدن خود فرد دارد بطوریکه با توجه به تجربه دکتر صوفی زاده برخی بیماران با 1-2 نوبت جواب مناسب داده و در برخی از آنها نیاز به 5-4 بار تکرار دارد.

حسن دیگر این روش کمک به جوان سازی بافت زیر جلدی و تشکیل کلاژن جدید در محل تزریق است که موجب جوان سازی پوست بیمار می گردد.

 


سوالات متداول جراحی زیبایی گونه

 • آیا من نیاز به پروتز گونه دارم؟

اصولا نیاز به جراحی های زیبایی منوط به اراده و خواست خود فرد است و باید و اجباری در کار نیست. چنانچه شما گونه کوچک و صاف داریدمیتوانید جهت برجسته کردن آن مراجعه کنید

 • گونه ی من چه اندازه برجسته شود مناسب است؟

پروتز های گونه در شکل ها و اندازه های مختلفی وجود دارند،همچنین جنس پروتز ها نیز متفاوت است، بر اساس معاینه بالینی توسط پزشک معالج و درخواست شما تصمیم گیری راجع به اندازه و شکل پروتز گرفته خواهد شد

 • آیا درست است که پروتز گونه جا بجا میشود؟

چنانچه جراحی توسط جراح با تجربه انجام شود و پروتز درفضای مناسب تعبیه گردد هیچگونه جابجایی نخواهد داشت، اما اگر در محل نامناسب قرار داده شود احتمال جابجایی پروتز وجود دارد

 • آیا پروتز با بدن من سازگاری دارد؟

با توجه به اینکه پروتز های موجود از نظر جنس و سازگاری با محیط داخلی بدن انسان سالها مورد مطالعه و تحقیق قرار گرفته اند و مورد تایید می باشند، بروز واکنش بدن نسبت به آنها احتمالی بعید است

 • اگر بعد از جراحی از نتیجه آن ناراضی بودم میتوان پروتز را خارج کرد؟

بعد از هر جراحی زیبایی گونه با توجه به تازه بودن ظاهر جدید باید مدتی صبر کرد تا بدن نسبت به تغییر حاصله تطبیق پیدا کند، اما چنانچه شما تمایل داشته باشید میتوان پروتز گونه را خارج کرد

 • آیا پروتز گونه دایمی است یا نیاز به تعویض دارد؟

پروتز گونه دائمی است، جنس پروتز ها مختلف است در برخی از آنها بافت بدن به درون پروتز رشد می کند ولی در برخی از پروتز ها بدن اطراف پروتز یک لایه کپسول مانند ایجاد می کند که در این حالت نیازی به تعویض پروتز وجود ندارد اما اگر به هر دلیل بیمار درخواست خارج کردن پروتز را داشته باشد این امر امکان پذیر است

 • آیا جای بخیه های جراحی پروتز گونه باقی خواهد ماند؟

خیر، چون پروتز از روش برش داخل دهان در محل خود قرار داده میشود لذا برش پوستی وجود ندارد

 • بعد از جراحی جراحی زیبایی گونه چه مراقبت هایی لازم است؟

بعد از جراحی باید از محلول های دهان شویه استفاده شود تا زخم جراحی داخلی دهان بهبود یابد، سپس به مدت یکماه باید از ضربه وارد کردن به گونه ها خودداری کرد پس از تشکیل لایه کپسولی بدن به دور پروتز نیاز به اقدام خاص دیگری نیست که این مرحله 4 الی 12 هفته به طول می انجامد و انجام ورزش های هوازی بعد از گذشت سه هفته بلامانع است.


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 17 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید