جراحی پلک یا بلفاروپلاستی پلک

اصطلاح علمی جراحی پلک، بلفاروپلاستی است. معمولا انسانها با گذر زمان، تحت تاثیر عواملی چون : افزایش سن، میزان مواجهه با نور آفتاب، شغل و نحوه فعالیت و ..... در ناحیه ابرو و پلک دچار افتادگی می شوند

جراحی پلک

 بسیار دیده شده است که بسیاری از افراد دارای پلک های افتاده ای می باشند و جهت جراحی پلک به جراحان زیبایی مراجعه می کنند. افتادگی پلک معمولا موجب می شود چهره ای به ظاهر نا متناسب و خواب آلود در فرد ایجاد شود. جراحی پلک ممکن است در پلک بالا و پلک پایین و یا در هر دو پلک انجام شود. تصاویر زیر نمونه ای از جراحی پلک دکتر دوکتر صوفی زاده می باشد که در پلک پایین یا بالا انجام شده است پس از جراحی ظاهری مناسب در پلک ایجاد شده و ظاهر فرد جوان تر شده است.

هزینه جراحی پلک

هزینه جراحی پلک  به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آن ها نوع جراح و محل جراحی می باشد. همچنین شرایط و وضعیت بیمار در هزینه جراحی پلک تاثیر گذار است. در بعضی از مواقع بیمار نیاز به جراحی در هر دو پلک خود دارد که هزینه جراحی پلک در آن صورت افزایش می یابد.

هرینه جراحی پلک

 

اطلاعات تکمیلی جراحی پلک  (بلفاروپلاستی)

 اصطلاح علمی جراحی پلک، بلفاروپلاستی است. معمولا انسانها با گذر زمان، تحت تاثیر عواملی چون : افاطلاعات تکمیلی جراحی پلکزایش

سن، میزان مواجهه با نور آفتاب، شغل و نحوه فعالیت و ….. در ناحیه ابرو و پلک دچار افتادگی می شوند و همچنین به دلیل ضعف عضلات حاشیه چشم چربی داخل چشم به زیر پوست راه می یابند که این امر در ناحیه پلک تحتانی و فوقانی باعث ایجاد برجستگی هایی می شود و پوست اضافی حاصل از شل شدن بافت های نگهدارنده اطراف چشم روی هم جمع شده و اصطلاحا “تا خورده” و حالت پف آلودی ایجاد می کند. که ظاهری خواب آلود و خسته به چهره شخص می دهد. غیر از عوامل فوق در برخی از بیماران پف اطراف چشم به صورت ژنتیکی و مادرزادی حتی در سنین پایین نیز به وجود می آید.  برای اصلاح این پف آلودگی و افتادگی پلک جراحی پلک بلفاروپلاستی انجام می شود.

تجربه بالای دکتر صوفی زاده در جراحی پلک موجب شده است که بسیاری از افراد برای این جراحی به مطب ایشان مراجعه کنند. ایشان با تخصص فراوان در زمینه جراحی پلاستیک بینی و صورت و  با مشاوره قبل از عمل زیبایی مناسبی را برای بیماران خود ایجاد می کنند.

روش جراحی پلک

روش جراحی پلک معمولا با بیهوشی انجام می شود این نوع بیهوشی مهمولا موضعی می باشد و در موارد نادر از بیهوشی عمومی استفاده می شود .

این نوع جراحی  به نسبت نوع جراحی در پلک بالا و پایین متفاوت است در روش جراحی زیبایی پلک بالا جراح برش هایی را در گوشه داخلی چشم ایجاد می کند و این فرایند را تا قسمت خارجی چشم امتداد می دهد. پس از آن برش های دوخته و پانسمان می شود.

در روش جراحی زیبایی پلک پایین دو روش به انتخاب جراح قابل اجرا می باشد که معمولا روش داخلی جراحی پلک پایین بهترین انتخاب می باشد. در این نوع جراحی که بدون برش انجام می شود فضای چربی چشم جابه جا می شود و موجب می شود پف های پلک تحتانی از بین رود.

پس از جراجی پلک میزان ورم و کبودی پلک در سه روز اول به حداکثر می رسد اما پس از آن به سرعت کاهش می یابد. بطوری که در روز 7-5 بخیه های پلک بیمار کشیده خواهند شد. البته در این نوع جراحی از بخیه های جذبی نیز می توان استفاده کرد.

روش جراحی پلک

 

چه کسانی نیازمند جراحی پلک هستند؟

  • افتادگی پلک بالا
  • وجود چین و چروک در پلک پایین
  • شل شدن پوست پلک

تصویر زیر نمونه کاری از جراحی پلک می باشد. در تصویر زیر مشاهده می کنید که این نوع جراحی فقط برای بانوان نمی باشد و فرد مراجعه کنننده با جراحی زیبایی

پلک بالای خود جوان تر به نظر می رسد و ظاهر چشم فرد نیز زیباتر شده است. برای مشاهده سایر نمونه کار های قبل و بعد از عمل جراحی پلک می توانید به بخش نمونه کار های جراحی زیبایی پلک بالا مراجعه کنید.

چه کسانی نیازمند جراحی پلک هستند؟

میزان رضایت بیمار از جراحی پلک

معمولا بیماران از این روش جراحی بسیار رضایت دارند. چراکه اگر جراحی پلک با دقت انجام شود و پف ها و افتادگی ها بر طرف شود نتایج مورد رضایت بیمار قرار می گیرد. این نوع جراحی بر روی بینایی فرد هیچ تاثییری نمیگذارد فقط سبب جوان سازی چهره و زیبایی می شود.

یکی دیگر ازجراحی های دکتر صوفی زاده دو تصویر زیر می باشد. این نوع جراحی که در پلک بالا انجام شده است با افزایش فضای بالای پلک زیبایی منحصر بفردی در چهره فرد ایجاد کرده است.

مراقبت های بعد از جراحی پلک

  • استفاده از عینک آفتابی
  • استفاده از پماد های ترمیمی بعد از کشیدن بخیه ها
  • استفاده از کمپرس سرد بر روی چشم به مدت 72 ساعت بعد از عمل
  • استفاده به موقع از دارو های تجویز شده

مراقبت های بعد از جراحی پلک

 

عوارض جراحی پلک

عوارض جراحی پلک معمولا محدود و کوتاه مدت می باشد ولی در بعضی از مواقع وجود تورم و کبودی بر روی پلک می تواند برای بیماران ناراحت کننده باشد.  اگر بیمار مراقبت های پس از جراحی پلک را رعایت کند و ورم و کبودی به سرعت از بین می رود و بیمار می تواند از چهره زیبای خود لذت ببرد.

عوارض جراحی پلک

بهبودی پس از جراحی پلک

بهبودی پس از جراحی پلک معمولا در هفته اول انجام می شود این نوع جراحی یکی از جراحی های زیبایی با حداقل عوارض می باشد.  این بهبودی با ازبین رفتن التهاب ها  و ورم و کبودی ها انجام می شود و پس از مدتی با مراقبت های بعد از عمل به توصیه جراح چین و چروک های ناحیه پلک از بین می رود  و ظاهر زیبایی در ناحیه پلک ایجاد می شود.

 


جراحی زیبایی پلک بالا

اصطلاح علمی جراحی پلک، بلفاروپلاستی است. جراحی زیبایی پلک بالا با ایجاد برش در چین پشت پلک که از گوشه داخلی چشم شروع شده و به سمت خارجی ادامه می یابد انجام می شود.
ادامه مطلب

جراحی زیبایی پلک پایین

در ناحیه پلک پایین عمدتاً به دلیل فتق چربی های چشم ناشی از ضعف عضلات محافظ دور چشم سبب بروز پف پلک تحتانی می شود . و همچنین ممکن است در اثر گذشت زمان چروک های ظریف یا عمیقی در این ناحیه ایجاد شود.
ادامه مطلب
Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 17 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید