جراحی گوش یا اتوپلاستی

جراحی گوش یکی از جراحی زیبایی های است که در راستای رفع برامدگی و اصلاح زیبایی گوش انجام می شود. برخی افراد بطور مادرزادی گوش های برجسته دارند که معمولاً این برجستگی دو طرفه است ولی در درصدی از افراد یک طرفه است. در حالت طبیعی زاویه گوش از جمجمه باید 15 الی 20 درجه باشد و زاویه بیش از 35 تا 40 درجه معمولا غیر طبیعی و ناهنجار جلوه میکند.

جراحی گوش

یکی از متداول ترین جراحی ها که در راستای زیبایی گوش انجام می شود جراحی گوش نام دارد. در این جراحی بهتر است در سنین پایین انجام شود خصوصا سن 5 تا 7 سالگی بهترین سن برای جراحی گوش است. البته این نوع جراحی در بزرگسالان نیز انجام می شود و نتایج رضایت بخشی دارد.

جراحی گوش موجب می شود ظاهر آینه ای گوش ها رفع شود و زیبایی کلی چهره فرد برطرف شود. این نوع جراحی معمولا با توجه به نیاز های فرد در یک یا هردو گوش انجام می شود که در ادامه به آن می پردازیم.

تاثیر جراحی گوش در زیبایی

تاثیر جراحی گوش در زیبایی  بسیار می باشد. اگر نمونه کار های قبل و بعد جراحان زیبایی را ببنید متوجه می شویئ که این نوع جراحی موجب زیبایی چهره می شود. برخی از تاثیرات جراحی گوش در زیبایی عبارت است از:

  • افزایش زیبایی چهره و گوش ها
  • ایجاد زاویه مناسب در گوش ها
  • افزایش اعتماد به نفس

دکتر صوفی زاده با تجربه و مهارت بالا یکی از برترین جراحان زیبایی می باشد و  در زمینه انواع جراحی زیبایی به هوطنان خدمت رسانی می کند.

تاثیر جراحی گوش در زیبایی

هزینه جراحی گوش

هزینه جراحی گوش مانند سایر جراحی ها عوامل مختلفی بستگی دارد که موجب تفاوت قیمت می شود. هزینه جراحی گوش با توجه به محل انجام جراحی ، تجهیزات اتاق عمل، و تخصص و مهارت جراح و مهم تر ای همه شرایط خود بیمار متفاوت می باشد. البته بسیاری از جراحان با توجه به شرایط بیمار هزینه قابل قبولی برای جراحی گوش در نظر می گیرند.

اگر می خواهید برای جراحی گوش اقدام کنید و از شکل نامناسب گوش های خود رنج می برید ، بهترین راهکار مشاوره با جراحی خبره و ماهر می باشد برای این منظور می توانید با مراجعه به مطب زیبایی جراحان مختلف ، آگاهی لازم را از این نو جراحی را کسب کنید. در جلسه مشاوره می توانید از هزینه جراحی گوش آگاهی لازم را کسب کنید و با این جراحی زیبایی مناسبی را بدست آورید.

هزینه جراحی گوش

داوطلب مناسب برای جراحی گوش

گوش یکی از اجزای کلیدی بدن هر فردی می باشد و در معرض دید قرار دارد در نتیجه هرگونه ایراد در گوش می تواند ظاهر بسیار نامناسبی را در چهره فرد ایجاد کند. خوشبختانه پیشرفت علم و دانش پزشکی به حدی رسیده است که به راحتی با  جراحی گوش می توان شکل مناسبی درگوش افراد ایجاد کرد.

وجود ظاهری نا متناسب د رگوش کودکان می تواند موجب ناراحتی کودک شود و از طرفی با تمسخر گروه همسالان اعتماد به نفس وی نیز کاهش یابد. از طرفی بسیار دیده شده است که بانوان و آقایانی که از ظاهر گوش های خود رنج می برند معمولا از زدن گوشواره خودداری می کنند و آقایان نیز با بلند کردن مو های خود ظاهر گوش های خود را پنهان می کنند.

وجود مشکلات ذکر شده حاکی از این است که جراحی گوش به یکی از محبوبترین نوع جراحی ها تبدیل شده است چرا که با ترمیمی نواقص مادرزادی و نواقصی که بر اثر حوادث و بیماری های مختلف ممکن است به وجود آید ظاهری زیبا در گوش ها ایجاد می کند.  داوطلب مناسب برای جراحی گوش کودکان و بزرگسالانی هستند که به هر دلیل از ظاهر نامتناسب گوش های خود رنج می برند.

داوطلب مناسب برای جراحی گوش

مزایای جراحی گوش

بیمارانی که جراحی گوش انجام می دهند معمولا از نتایج جراحی گوش راضی هستند و از زیبایی خود لذت می برند. این نوع جراحی یکی از امن ترین روش های جراحی می باشد که هیچ گونه خطری بیماری را تهدید نمی کند. از طرفی با رفع سطح گسترده ای از عیوب گوش موجب می شود بیمار رضایت کاملی از جراحی گوش داشته باشد و شرایط روحی و روانی وی نیز بهبود یابد.  مزایای جراحی گوش موجب شده است این جراحی یکی از محبوب ترین نوع جراحی های زیبایی باشد.

همچنین دوران بعد از جراحی پلک بیمار نیز در این نوع جراحی به راحتی سپری می شود و با ایجاد نتایج طبیعی التیام زخم ها نیز هرچه سریع تر انجام می شود.


سوالات متداول جراحی گوش

 • سن مناسب جراحی گوش برجسته برجسته چه سنی است؟

با توجه به اینکه رشد غضروف های لاله گوش در سن پنج تا هفت سالگی کامل میشود، جراحی گوش برجسته بعد از این سنین و ترجیحا قبل از ورود به مدرسه انجام می شود.اما این عمل با گذشت از این بازه سنی تا بعد از میانسالی هم قابل انجام است

این امر بستگی به روش انجام جراحی و تجربه جراح دارد، در برخی روش ها فقط پوست اضافه برداشته میشود که باعث برگشت سریع به وضعیت اولیه میشود اما در روش کامل تر که غضروف هم برداشته میشود تقریبا برگشتی وجود نخواهد داشت

 • آیا جراحی گوش برجسته بر شنوایی من تاثیر گذار خواهد بود؟

در جراحی گوش برجسته عمل فقط بر روی گوش خارجی است و هیچ تاثیر سویی بر شنوایی شخص ندارد

 • آیا بخیه های جراحی گوش قابل رویت هستند؟

با توجه بع اینکه جراحی گوش از برشی در پشت گوش انجام می شود لذا از نمای بیرونی روبرو و بغل قابل رویت نیست، خط برش در محل چین پشت گوش قرار میگیرد

 • آیا با این جراحی گوش های من کوچکتر هم می شوند؟

هدف از جراحی گوش برجسته کم کردن زاویه بین گوش و جمجمه است و اصلا هدف کوچکتر کردن لاله گوش نیست ولی با خواباندن لاله گوش در وضعیت جدید اندازه گوش به ظاهر کوچکتر و طبیعی تر نشان داده میشود

 • میزان تغییر گوش در کسانی که کشتی گیر بوده اند یا گوش آن قبلا شکسته شده چقدر است؟

در کسانی که به دنبال تروما (آسیبی است که بر اثر وارد شدن ضربه فیزیکی به بدن وارد میشود) به لاله گوش ، غضروف آن دچار شکستگی میشود و متعاقب آن شکل لاله گوش تغییر می کندکه به گوش کشتی گیران معروف است چنانچه سریعا مراجعه کنند کاملا قابل اصلاح است .اما اگر بعد از گذشت زمان طولانی مراجعه کنند تا حدودی قابل اصلاح خواهد بود.


جراحی زیبایی گوش

برخی افراد بطور مادرزادی گوش های برجسته دارند که معمولاً این برجستگی دو طرفه است ولی در درصدی از افراد یک طرفه است. در حالت طبیعی زاویه گوش از جمجمه باید 15 الی 20 درجه باشد و زاویه بیش از 35 تا 40 درجه معمولا غیر طبیعی و ناهنجار جلوه میکند. لازم به ذکر است که معمولا در سه سالگی 80 تا 90 درصد از رشد گوش کامل میشود و اغلب در پنج سالگی رشد غضروفی گوش کامل خواهد شد.
ادامه مطلب
Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 17 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید