استرس عمل بینی

استرس قبل از عمل جراحی

انجام عمل جراحی بینی نیز مانند سایر عمل های جراحی عوارض و استرس مختص خود را دارد. کاهش حس بویایی، خونریزی یا اختلال انعقادخون، تنفس سوت مانند و نامتقارن شدن سوراخ‌های بینی از مواردی هستند که فرد را برای انجام عمل جراحی بینی دو دل میکند. ولی وقتی شما نسبت به انجام عمل جراحی و عوارض بعد از آن اطلاعات کامل و صحیحی داشته باشید دیگر استرس زیادی را تجربه نخواهید کرد.

انواع ترس قبل از عمل:

 •  ترس از احساس درد در حین انجام عمل جراحی یا بعد از آن
 • ترس از بیهوشی
 • ترس از عدم رسیدن به نتیجه ی دلخواه
 • ترس از بد فرم شدن بینی گوشتی

 

 

 •  ترس از احساس درد در حین انجام عمل جراحی یا بعد از آن

یکی از اساسی ترین استرس قبل از عمل که اکثر افراد با آن درگیر هستند ترس از درد است. ولی باید بدانید شدت درد در هر فرد متفاوت است و نوع جراحی نیز در این میزان بی تاثیر نیست. همچنین داروهای مسکن بعد از جراحی تا حدود زیادی درد را کاهش میدهد. ولی در هر صورت وجود مقداری درد و بی حالی بعد از هر عمل جراحی امری کاملا طبیعی میباشد.

 • ترس از بیهوشی

شاید در گذشته بیهوشی با عوارضی رو به رو بوده است ولی امروزه و با پیشرفت تکنولوژی دیگر ریسک بیهوشی در افرادی که از سلامتی عمومی برخوردارند  مروزه با پیشرفت علم پزشکی، ریسک بیهوشی بسیار کاهش یافته و در افرادی که از سلامت عمومی برخوردار هستند، عوارض بیهوشی بسیار کم است.

 • ترس از عدم رسیدن به نتیجه ی دلخواه

جراح قبل از انجام عمل جراحی با بیمار جلسه ی مشاوره ای برگزار میکند و بیمار را از نتایج عمل جراحی آگاه میکند و دید واقع بینانه به او میبخشد که این امر تاثیر به سزایی در کاهش استرس قبل از عمل دارد.

 •  ترس از بد فرم شدن بینی گوشتی

هرچند جراحی بینی گوشتی سخت تر از جراحی بینی استخوانی میباشد ولی امکان بازگشت به حالت اولیه امری غیر ممکن است.

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

دیدگاه ها

 1. مریم عباسی

  سلام وقتتون بخیر . می خواهم عمل بینی انجام بدم ولی ترس زیادی دارم. چطوری می تونم ترس از عمل رو کنترل کنم؟

  پاسخ
  • مدیر سایت

   سلام خدمت شما . یکی از دلایل ترس از عمل ، بی‌ اطلاعی در مورد عمل بینی است. داشتن اطلاعات کافی و درست و همچنین عمل به مواردی که پزشک برای قبل و بعد از جراحی به شما توصیه می کند ، می‌تواند ریسک عوارض عمل بینی را کاهش دهد و موجب کاهش استرس شود. همچنین انتخاب یک جراح مطمئن یکی از عوامل مهم در جراحی عمل موفقیت‌آمیز می‌باشد.

   پاسخ
 2. مونا حضرتی

  سلام و وقت بخیر خدمت شما . ببخشید من میخوام عمل جراحی کنم از اینکه چقدر درد خواهد داشت استرس دارم؟

  پاسخ
  • مدیر سایت

   سلام. میزان درد در هر بیمار متفاوت بوده و بستگی زیادی به جراحی و جراح شما دارد.

   پاسخ
 3. ادمین

  سلام. اگر منظورتان تاثیر بر روی میزان دید چشم است که باید بدانید عمل بینی تاثیری روی میزان دید چشم شما نخواهد داشت اما اگر منظور شما تاثیر عمل بینی بر روی حالت چشم ها است باید بدانید که اگر جراحتان از استخوان روی بینی شما خیلی بردارد و به طوری که بینی شما قوس خیلی زیادی پیدا کند،در این صورت وقتی از رو به رو به چهره شما نگاه کنند به نظر میرسد که فاصله بین دو چشم شما زیادتر شده است . اما اگر به طور افراطی از استخوان بینی برداشته نشود و بینی قوس زیادی نداشته باشد حالت چشم ها بعد از عمل تغییری نخواهد کرد

  پاسخ
 4. غضنفری

  سلام. من خیلی استرس عمل بینی داشتم ولی دکتر صوفی زاده چنان با حوصله و بدون کم و کاستی همه چیز را توضیح میدهند که ادم با خیال راحت برای عمل اماده میشه. من خیلی راضی بودم هم از نحوه ی برخوردشون هم از لحاظ عمل که واقعا بینیم خیلی زیبا شد.

  پاسخ
  • مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. استفاده از داروهای ضد استرس باید با مشاوره پزشک انجام شود

   پاسخ

Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید