2022/02/20 4 1043 عمل جراحی بینی

افتادگی نوک بینی

ترمیم افتادگی نوک بینی

جراحی ترمیم افتادگی نوک بینی بیشتر برای کسانی که بینی گوشتی دارند مناسب است. ولی باید توجه داشت که نوع ترمیم افتادگی بینی زنان و مردان باهم متفاوت است و خواسته مردان و زنان باهم فرق دارد. مردان تمایل به نوک بینی طبیعی دارند این در حالیست که زنان می خواهند نوک بینی سربالاتر و فانتزی تری داشته باشند. جراح بینی قبل از عمل به طور دقیق بینی را از زوایای مختلف بررسی می کند. ایده آل ترین فرم نوک بینی زاویه سازی 90 درجه با لب بالایی است و با پیوند غضروف مناسب جهت تقویت قسمت نوک بینی افتادگی بینی رفع میشود و نتایج زیبای با دوامی در شخص ایجاد میکند.

برای ترمیم افتادگی نوک بینی باید غضروف هایی با استحکام بالا به غضروف های نوک بینی پیوند زده شود تا استحکام موردنیاز به وجود آید و شکل ظاهری زیبایی در بینی فرد ایجاد شود و این زیبایی برای مدت طولانی بماند. غضروف مورد نیاز برای پیوند را از غضروف اشعه دیده فرد مرده ، غضروف مصنوعی و غضروف خود فرد میگیرند که البته غضروف خود فرد گزینه مناسبتری میباشد.

نمونه ترمیمی بینی افتاده نمونه بینی افتاده

 • غضروف مرده

غضروف مرده برای پیوند زدن به نوک بینی بی تاثیر است. چرا که پس از مدتی استحکام خود را از دست می دهد و بینی دوباره دچار افتادگی می شود .

 • غضروف مصنوعی

به طور کلی غضروف مصنوعی دوام و ماندگاری بالایی در جهت رفع افتادگی بینی دارند ولی با این حال بسیار احتمال عفونت و خارج شدن از پوست بینی را به همراه دارد.هرچند این احتمال پایین است ولی با این حال فرد باید در نظر داشته باشد که اگر این اتفاق بیفتد ترمیم آن کاری بسیار دشوار خواهد بود که امکان وارد شدن صدمه ی زیادی به پوست بینی وجود دارد.

ترمیم افتادگی بینی نمونه ترمیم افتادگی بینی

 • غضروف موجود در بدن فرد

در این میان بهترین گزینه برای استفاده از غضروف غضروف بدن خود فرد است. غضروف بدن خود فرد علاوه بر استحکام و مادگاری بالایی که دارد چون از اعضای داخلی بدن است احتمال پس زده شدن و ایجاد عفونت را تقریبا به صفر میرساند. منابع غضروف برای ترمیم بینی ابتدا تیغه ی بینی است که ممکن است در اولین عمل آسیب زیادی به آن وارد شده باشد. پس گزینه ی دوم غضروف گوش فرد است که هم به راحتی در دسترس است و هم هیچگونه مشکل زیبایی شناختی در گوش ایجاد نمیکند. ولی اشکال این غضروف هم عدم استحکام کافی برای قرار گرفتن در قسمت نوک بینی است که به مرور باعث دوباره افتاده شدن نوک بینی میشود. از منابع غضروفی دیگر میتوان به غضروف دنده اشاره کرد  که با وجود استحکام بالا، مشکلی که دارد ماندن جای بخیه در قسمت روی سینه میباشد. با این حال غضروف دنده بهترین گزینه برای پیوند به حساب می آید.

oftadegi bini

چه عواملی موجب بلند بودن یا افتادگی بینی می گردد؟

عوامل مختلفی می‌تواند سبب افتادگی نوک بینی به سمت پایین گردد که بااهمیت ترین آنها عبارتند از:

 • صدمه وارد شدن به بینی
 • عوامل ژنتیکی یا ارثی
 • عمل جراحی بینی به شیوه های قدیمی و منقضی شده
 • بالارفتن سن

شیوه های جراحی به منظور اصلاح افتادگی بینی

روش های مختلفی برای رفع مشکل افتادگی بینی وجود دارد. اغلب دلیل افتادگی بینی ساختار ویژه ی بینی فرد و یا نتایج نامطلوب جراحی زیبایی است. در حالت کلی معمولا باید به چگونگی استحکام نوک بینی دقت گردد زیرا بدون به وجود آوردن استحکام در نوک بینی، رسیدن به زاویه درست بین نوک بینی و لب بالایی ممکن نمی باشد و در نهایت بینی بیمار مجددا دچار افتادگی می شود. تعدادی از شیوه های اصلاح افتادگی نوک بینی عبارتند از:

 • خارج کردن غضروف: در صورتی که سپتوم بینی موجب بلند شدن اندازه بینی گردد امکان دارد احتیاج به خارج کردن مقدار کمی غضروف باشد تا نوک بینی رو به بالا قرار گیرد.
 • بخیه: تکنیک بخیه از جمله روش هایی می باشد که به کمک آن می توان بینی نوک گرد، بزرگ و چرخیده را با بالا بردن نوک بینی اصلاح کرد.
 • پیوند غضروف: در صورتی که افتادگی نوک بینی به دلیل عدم پشتیبانی از غضروف نوک بینی ایجاد شود امکان دارد احتیاج به پیوند غضروف داشته باشیم.
oftadegibini3

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

دیدگاه ها

 1. فریبا مراد محمدی

  سلام . من نوک بینیم بعد از عمل افتادگی پیدا کرده ؟ آیا میشه فقط نوک بینیم تغییر کنه ؟

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت

   سلام دوست عزیز . اگر افتادگی نوک بینی بسیار شدید باشد با جراحی ترمیمی بینی می توان این افتادگی را برطرف کرد . در جراحی ترمیمی بینی به منظور برطرف کردن افتادگی نوک بینی در صورت نیاز ، بافت های تضعیف شده تقویت می شوند و در صورت باقی ماندن زائده ای از جراحی اولیه بینی این زائده برداشته می شود .

   پاسخ دادن
 2. فائزه سلیمی

  چرا جراحی ترمیمی افتادگی نوک بینی نسبت به جراحی اولیه کمی دشوار تر می باشد ؟

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت

   سلام . زیرا بینی که یکبار جراحی بروی آن انجام شده است نسبت به بینی که برای بار اول قرار است که جراحی شود حساس تر می باشد . امکان دارد برای انجام جراحی ترمیمی بینی برای برطرف کردن مشکلات بینی نیاز به تقویت غضروف بینی و بافت استخوان بینی باشد که این کار کمی دشوار میباشد و جراح باید غضروف مورد نیاز برای تقویت را از دنده یا گوش بیمار تهیه کند .

   پاسخ دادن

Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید