اولین عمل زیبایی بینی در جهان

اکثر پزشکان معتقدند اولین جراحی بینی قریب به 600 سال پیش از میلاد مسیح توسط یک جراح یونانی تحت عنوان «هنیه» که بینی یكی از مریض های خود را توسط گوشت گونه او جراحی کرد. علاوه بر این هزار سال قبل از میلاد مسیح، پزشکان جراح از پوست پیشانی به جهت  جراحی های بینی و سایر قسنت های بدن به کار می گرفته اند.عبارت پلاستیك از واژه یونانی «پلاستیكوس» و به معنای شكل دادن گرفته شده است.

ولی اولین شواهد جراحی ترمیم پلاستیك در متون سانسكریت 2600 سال پیش به دست آمده است. در هند باستان تعداد زیادی از اراذل آن دوران اعضای بدن افراد را قطع می نمودند. با این تفاسیر این یک امر عادی است كه جراحی ترمیمی یک نیاز  در آن زمان بوده است؛ نیازی كه باعث پیدایش  حالات ابتدایی جراحی پلاستیك شد.

اولین عمل زیبایی بینی در جهان

اولین شخصی که در دوره مدرن، عمل جراحی بینی بر روی وی انجام شد ویلیام اسپرکلی که یک افسر جنگلبانان در شروود انگلستان بود. او در سال 1917 در هنگام جنگ جهانی اول به خاطر اصابت شلیک گلوله بینی اش را به طور کامل از دست داد. در آن زمان دکتر هارولد جیلیس که عضو جراحان ارتش انگلستان و همچنین از بنیان گذاران جراحی مدرن پلاستیک در جهان بود،  ویلیلم اسپرکلی را توسط فلاپ پیشانی جراحی کرد، این روش در حال حاضر دقیقا به همان صورت به وسیله جراحان گوش و حلق و بینی به کار گرفته می شود. پس از گذشت چند ماه بینی ویلیام به طور کامل ترمیم شد. این نخستین جراحی مدرن ثبت شده بینی در عصر مدرن به شمار می آید.

برای مشاهده ی نمونه عمل های جراحی دکتر صوفی اینجا کلیک کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

دیدگاه ها

  • مدیر سایت

   سلام خدمت شما . بینی گوشتی به علت ساختاری که دارد احتمال بازگشت آن و افتادگی نوک بینی وجود دارد ولی این روزها تکنیک های جراحی پیشرفت زیای داشته اند و بهترین جراحان بینی می توانند با بهترین تکنیک ها احتمال بروز هر گونه خطر و نیز بازگشت بینی گوشتی را به کمترین میزان برسانند.

   پاسخ دادن
  • مدیر سایت

   سلام خدمت شما . اغلب پوست‌های متوسط نتایج قابل پیش‌بینی تری دارند . برای پوست‌های ضخیمی که بیش‌ از اندازه ضخیم و گوشتی نباشند در شرایط خاصی می توان نتایج نسبتاً معقولی گرفت . برای پوست‌های نازک نیز نتایج خوبی وجود دارد اما به دلیل اینکه پوست‌های نازک ظرافت‌ها و برجستگی‌های استخوان‌ها را به‌ راحتی نشان می‌دهد باید با احتیاط بیشتری جراحی و مراقب صورت گیرد .

   پاسخ دادن

Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید