جراحی بینی گوشتی با غضروف ضعیف

با پیشرفت علم پزشکی بخصوص در زمینه ی جراحی زیبایی افراد زیادی در صدد انجام عمل جراحی زیبایی برآمدند. یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی جراحی زیبایی بینی میباشد. برای انجام عمل جراحی بینی ابتدا باید نوع بینی مشخص شود.

انواع بینی

در این مقاله میخواهیم در رابطه با جراحی بینی گوشتی با غضروف ضعیف صحبت کنیم. ابتدا باید بدانید بینی گوشتی به بینی گفته میشود که بخش پوستی نوک بینی ضخیم بوده ولی غضروف ضعیفی دارد. جراحی بینی گوشتی دشوارتر از سایر انواع بینی میباشد.

در جراحی بینی گوشتی با غضروف ضعیف اولین و مهمترین اقدامی که باید صورت بگیرد تقویت غضروف میباشد که فواید دیگری نیز دارد که در ادامه ی مطلب به بیان آن ها اشاره خواهیم کرد.

بینی گوشتی مردانه بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی

تقویت غضروف بینی

این کار برای افرادی که غضروف بینی ضعیفی دارند بیشتر کاربرد دارد. از آنجا که بینی گوشتی غضروف بسیار ضعیفی دارد یکی از مهمترین اهداف جراحی بینی گوشتی با غضروف ضعیف، تقویت بخش غضروفی بینی است. اصولا اگر غضروف بینی فرد ضعیف باید خود را با افتادگی نوک بینی نشان میدهد که باعث ظاهر نامناسب خواهد شد. بنابراین برای رفع این مشکل غضروف ها را با روش های مختلفی تقویت میکنند تا بینی شکل ظاهری بهتری پیدا کند.

دلایل ضعف غضروف در بینی های گوشتی

به صورت ژنتیکی یا ارثی

اشکال درجراحی بینی اولیه و از دست دادن میزان قابل توجهی از غضروف بینی

اتفاقات ناگهانی و ضربه به بینی

تقویت غضروف بینی گوشتی بینی گوشتی بینی گوشتی بانوان

نقش غضروف در ساختمان بینی

غضروف باعث سربالاتر شدن نوک بینی میشود و تاثیر بسزایی در زیباسازی بینی دارد. بنابراین در جراحی بینی گوشتی با غضروف ضعیف، اقدام به پیوند غضروف میکنند تا بینی حالت سربالاتری داشته و افتادگی نوک بینی اصلاح شود.

غضروف های پیوندی به بینی

اصولا جراحی بینی گوشتی با غضروف ضعیف با هدف تقویت بخش غضروفی انجام میشود. حال اینکه برای تقویت غضروف از غضروف های پیوندی استفاده میکنند. این غضروف ها انواع مختلفی دارند که پزشکان امروزه کاربرد زیادی از آن ها میبرند. از جمله این غضروف ها میتوان موارد زیر اشاره کرد:

 1. غضروف لاله گوش (خود فرد)
 2. غضروف دنده (خود فرد)
 3. غضروف اهدایی
 4. غضروف های مصنوعی

استفاده از کدام نوع غضروف برای تقویت غضروف بخش ضعیف برعهمه ی پزشک است. این انتخاب بر اساس  صلاح دید و میزان ضعف غضروف توسط پزشک انتخاب میشود. بنابراین بعد از معاینه پزشک یکی از انواع پیوند غضروف را برای تقویت غضروف بینی انتخاب میکند.

مراحل انجام عمل جراحی غضروف:

 • برش بینی( جراحی بینی گوشتی با غضروف ضعیف به روش جراحی باز میباشد)
 • انجام اقدامات لازم در جهت رفع مشکلات و ایرادات ظاهری بینی
 • پیوند غضروف و فرم دهی به بینی
 • بخیه و پانسمان

 

مراقبت بعد از پیوند غضروف بینی

جالب است بدانید تمامی اقدامات مراقبتی که بعد از انجام عمل جراحی بینی در نظر گرفته میشود برای جراحی تقویت غضروف نیز مورد استفاده است.

 • کاهش حضور و فعالیت اجتماعی برای جلوگیری از وارد شدن ضربه ی احتمالی به بینی
 • اجتناب از ورزش های سنگین و حرفه ای
 • اجتناب از جابه جایی اجسام سنگین
 • استفاده از کمپرس یخ بعد از جراحی بینی برای جلوگیری از کبودی و تورم
 • بالا نگه داشتن سر نسبت به بینی
 • اجتناب از پایین انداختن سر

دوران نقاهت بعد از جراحی غضروف

معمولا بعد از عمل جراحی تقویت غضروف کوتاه است و نهایتا یک هفته تا ده روز طول میکشد تا فرد به حالت طبیعی و فعالیت های روزانه خود بپردازد. ولی همچنان باید نکات مراقبتی بعد از عمل جراحی تقویت غضروف را بعد از جراحی بینی گوشتی با غضروف ضعیف رعایت کنید.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید