درمان گوشت اضافی داخل بینی بعد از عمل

یکی از مشکلاتی که ممکن است بعد از انجام عمل جراحی بینی با آن مواجه شوید ایجاد اسکار یا جای زخم است و ممکن است سبب تشکیل توده در داخل بینی شود که به آن کلوئید گفته میشود. کلوئید در شکل های مختلفی ممکن است ظاهر شود که اصلی ترین دلیل آن عدم ترمیم صحیح محل زخم یا بخیه ها میباشد. درواقع میتوان گفت زمانی جای زخم شروع به ترمیم میکند که سلول ها شروع به ترمیم کنند. حالا اگر این تکثیر سلولی بیش از حد انجام شود میتواند توده ی سلولی ایجاد کند که در اصطلاح به آن کلوئید گفته میشود. در نظر داریم در این مقاله به توضیح راهکارهای درمان گوشت اضافه ی داخل بینی بعد از عمل یا همان کلوئید بپردازیم.

حالت های مختلف گوشت اضافه در بینی

گوشت اضافه ی بینی در حالت های مختلف ممکن است بروز کند. برخی از این گوشت های اضافه بعد از مدتی از بین میرود ولی برخی دیگر نیاز به درمان اساسی دارد.

کلوئید

یکی از حالت های ایجاد گوشت اضافه در بینی بعد از عمل تولید توده ی کلوئید است. توده ی کلوئید به ندرت دیده میشود و در افرادی که بدنشان استعداد تولید گوشت اضافی در نقاط مختلف را دارد بیشتر به چشم میخورد.

 برجستگی های محل بخیه

در حالت دوم تولید گوشت اضافه در قسمت بخیه ها بروز میکند که ممکن است در لبه ها یا داخل بینی باشد. این برجستگی ها معمولا با گذر زمان از بین میروند و نیازی به درمان خاصی ندارند.

گوشت اضافه برای بینی های گوشتی

این عارضه معمولا برای افرادی که بینی گوشتی دارند اتفاق می افتد که مدتی بعد از عمل جراحی متوجه بخش های گوشتی اضافه خواهند شد که دلیل اصلی آن عدم مهارت کافی جراح میباشد که در نهایت نیاز به جراحی بینی ترمیمی دارد.

 عوامل موثر ایجاد گوشت اضافه در بینی بعد از عمل

افراد با نژادهای مختلف

نوع و رنگ پوست افراد مختلف

روش های درمان گوشت اضافی بینی بعد از عمل

راهکارهای مختلفی برای درمان گوشت اضافه ی داخل بینی بعد از عمل ارائه شده است که در این بخش به این راهکارها اشاره میکنیم:

 پماد

ایجاد گوشت اضافه بعد از عمل بینیممکن است در برخی موارد اتفاق بیفتد و افراد در صدد درمان گوشت اضافه بینی بعد از عمل بینی برآیند. یکی از این روش ها استفاده از پماد است. پماد ترمیم کننده زخم و اسکار در برخی موارد میتواند تاثیر گذار باشد. ولی حداقل 3 الی 4 دقیقه باید ماساژ داده شود.

کورتون

یکی از موثر ترین روش های درمان گوشت اضافه ی بعد از عمل بینی استفاده از آمپول کورتون میباشد که باید در فواصل مشخصی توسط متخصص تزریق شود.

لیزر

استفاده از لیزر برای درمان گوشت اضافه ی داخل بینی یک روش موثر به حساب می آید. اصولا سه جلسه لیزر برای درمان کلوئید کافی است ولی گاها ممکن است تعداد جلسات بیشتری نیاز باشد.

 جراحی

یکی از قطعی ترین و موثرترین راه برای درمان گوشت اضافه ی داخل بینی بعد از عمل انجام جراحی ترمیمی میباشد.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید