علت مرگ بعد از عمل بینی

یکی از مهمترین و محبوب ترین جراحی های زیبایی حال حاضر در تمام دنیا جراحی بینی میباشد. ولی باید دانست که عمل جراحی بینی ممکن است مانند تمام انواع جراحی ها با احتمال مرگ همراه باشد بنابراین در این مقاله میخواهیم به بیان علت مرگ بعد از عمل جراحی بینی بپردازیم.

در این میان مهمترین سوالی که وجود دارد این است که آیا در عمل جراحی بینی احتمال مرگ وجود دارد؟ ولی باید گفت نمیتوان به طور قطعی در این مورد پاسخ داد ولی احتمال آن صفر نیست و ممکن است عمل جراحی بینی با مرگ همراه باشد. بنابراین تمامی افرادی که قصد انجام عمل جراحی بینی دارند باید از تمامی جوانب سلامتی خود را در نظر بگیرند.

علل مرگ در عمل جراحی بینی

  • جراح بینی کم تجربه
  • داروهای بیهوشی
  • خراب بودن دستگاه
  • خطاهای پزشکی

در گذشته که علم چنین پیشرفتی در زمینه جراحی نداشت و دستگاه های مورد استفاده نیز کارآیی کاملی نداشتند و از طرفی کم تجربگی پزشکان منجر شده بود که گاهی شاهد مرگ بعد از جراحی دماغ باشیم. ولی با گذشت زمان و پیشرفت علم این احتمل تا حد زیادی پایین آمده است.

باید توجه داشت که یکی از فاکتورهای سلامتی بعد از عمل جراحی بینی مراقبت های بعد از عمل بینی میباشد که فرد باید تمامی نکات را به درستی رعایت کند که در غیر اینصورت نیز احتمال مرگ وجود دارد.

جراحی دماغ جراحی بینی

علت مرگ بعد از جراحی بینی بدلیل داروی بیهوشی

جراحی بینی از جمله جراحی هایی به حساب می آید که نیاز به بیهوشی عمومی دارد و برای بیهوشی باید دوز های مختلفی (نسبت به شرایط بیمار) از این دارو تزریق شود تا بیمار درد ناشی از جراحی را احساس نکند. ولی اینکه چه میزان دارو باید استفاده شود به علم و مهارت و تجربه متخصص بیهوشی بستگی دارد.

مقدار داروی مصرفی کمتر از حد نیاز

در این مورد باعث میشود فرد درد عمل را احساس میکند و نمیتواند درد های ناشی از آن را تحمل کرده که میتواند منجر به مرگ بیمار شود.

مقدار داروی مصرفی بیشتر از حد نیاز

در این حالت ممکن است فرد اصلا از بیهوشی بیدار نشود و موجب مرگ شود.

خطر تزریق داروی بیهوشی برای چه افرادی بیشتر است؟

اگر فرد دچار بیماری های خاص مانند دیابت و مشکل قلبی و یا حساسیت های خاص باشد تزریق داروی بیهوشی برای وی خطرناک است و نیاز است یک فرد ماهر و کاملا حرفه ای این تزریق را انجام دهد.

به همین دلیل این یک امر ضروری است که قبل از عمل جراحی با پزشک خود درمورد تمامی شرایط جسمی خود صحبت کنید و او را جریان قرار دهید.

مرگ بعد از عمل بینی علت مرگ بعد از عمل بینی

علت مرگ بعد از جراحی بینی با دستگاه های جراحی بینی

یکی دیگر از مواردی که ممکن است موجب مرگ بعد از عمل بینی شود دستگاه های عمل میباشد.  فرض کنید دستگاه ها ایرادی داشته باشند و شرایط بیمار را به درستی نشان ندهند که در این برهه جان بیمار به خطر خواهد افتاد. بنابراین چکاپ دستگاه های پزشکی از نظر سلامت عملکردی امری مهم و حیاتی به حساب میاید.

مهمترین راهکار پیشگیری از مرگ بعد از عمل بینی

هرچند با پیشرفت علم و بالا رفتن تجربه ی شخصی پزشکان در زمینه ی جراحی بینی احتمال مرگ بعد از جراحی بینی بسیار کاهش یافته است ولی لازم است مواردی را قبل از انجام عمل جراحی در نظر گرفت.

انتخاب جراح با تجربه و با مهارت بالا که باعث میشود احتمال خطای پزشکی تا حدود بسیار زیادی پایین بیاید. چرا که اگر جراح با تجربه باشد در شرایط بحرانی میداند چه کاری بیمار را از خطر مرگ نجات خواهد داد و بهترین عملکرد را از خود نشان میدهد.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید