2022/04/24 10 1079 عمل جراحی بینی

عمل بینی سربالا

برخی افراد برای انجام عمل جراحی زیبایی خوکی به کلینیک های درمانی مراجعه میکنند و میخواهند بینی سربالای خود را ترمیم کنند. بینی خوکی یا همان سربالایی در دو حالت ایجاد میشود:

مادر زادی

جراحی ناموفق اولیه

به هرحال بینی خوکی قابل ترمیم میباشد و میشود با انجام عمل جراحی این مشکل را برطرف کرد تا فرد به چهره ی جذاب تر و طبیعی تری برسد و اعتماد بنفس بیشتری داشته باشد. با اینحال باید دقت کرد که نکته اساسی برای اصلاح فرم بینی ساختار حمایتی میباشد تا بتوان به کمک آن ساختار بینی را استحکام بخشید و حالت بینی را به تعادل برساند.

جراحی ترمیمی ترمیمی بینی

آمادگی لازم قبل از جراحی

 • احساس راحتی و اعتماد داشتن به جراح
 • توانایی تصویر سازی واضح از نتیجه عمل از طرف جراح
 • داشتن انتظار منطقی و واضح از نتیجه عمل. (انتظار به دست آوردن نتیجه‌ای ایده‌آل تنها باعث ناامیدی خواهد شد)
 • نباید از این عمل انتظار معجزه داشت.

طریقه ی ترمیم بینی سربالا

اگر سربالا بودن بیش از حد بینی در پی عمل جراحی ناموفق اولیه ایجاد شده باشد باید ابتدا جای زخم باز شود تا بینی به حرکت آزادانه برسد و موقعیت رو به بالای کمتری داشته باشد. بهترین زمان برای انجام این جراحی ترمیمی زمانی است که تورم بینی به طور کامل از بین رفته باشد همچنین نباید مدت زیادی بین دو عمل فاصله انداخت تا مانع از سفت شدن پوست شود. برای استحکام بخشی به بافت بینی غضروف باید به ساختار داخلی بینی پیوند داده شود و به این صورت بینی به سمت پایین کشیده شود و در موقعیت جدید تثبیت شود.

جراحی دماغ صوفی زاده جراحی بینی دکتر صوفی زاده
دوران نقاهت بعد از عمل

 1. بیمار می‌تواند یک هفته پس از جراحی در محل کار حاضر شود
 2. بیمار میتواند ورزش‌هایی مانند دوچرخه ثابت یا تردمیل را از هفته دوم شروع کند.
 3. پس از گذشت سه هفته دیگر محدودیتی برای انجام فعالیت‌های گوناگون وجود نخواهد داشت.
 4. اگرچه بهتر شدن شکل بینی بلافاصله پس از عمل مشخص می‌شود، اما شکل بینی و نیمرخ به تدریج ظرف 18 ـ 12 ماه آتی بهتر و بهتر خواهد شد.

عوارض جراحی ترمیمی

 1. عفونت
 2. خونریزی
 3. واکنش به بیهوشی
 4. آسیب ساختاری بینی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

دیدگاه ها

  • مدیر سایت

   با سلام خدمت شما دوست عزیز . بله جراحی نوک بینی در افرادی که مشکل ناقرینگی سوراخ های بینی یا بینی خوکی یا سربالا دارند انجام می شود.

   پاسخ
 1. غنچه احمدی

  سلام. وقتتون بخیر. من روی بینیم عمل جراحی انجام دادم حالا بینیم خیلی سربالا شده. بهترین روش ترمیم چیه؟

  پاسخ
  • مدیر سایت

   سلام . عرض ادب . به طور کلی در جراحی بینی سربالا غضروف بینی بیش از حد از بین رفته که برای ترمیم آن باید از غضروف پشتیبان استفاده کرد.

   پاسخ
 2. ادمین

  سلام. شکل نهائی بینی منوط به کاری است که داخل اتاق عمل انجام شده است و یعد از عمل نیاز به ماساژ دادن بینی عمل شده برای تغییر شکل بینی نیست .

  پاسخ
 3. فاطمی

  سلام. خسته نباشید. عمل بینی سربالا همون عمل بینی خوکی است؟

  پاسخ
  • مدیر سایت

   سلام. برای انجام این روش از جراحی بینی خوکی توسط بهترین جراح بینی، برای بلند کردن و اصلاح نوک بینی از غضروف دنده و یا تیغه بینی برای پیوند استفاده خواهد شد

   پاسخ
 4. هوتن وقاری

  سلام. اقای دکتر شما عمل بینی سربالا رو برای اقایون انجام میدین

  پاسخ
  • مدیر سایت

   سلام. هیچوقت در یک عمل جراحی بینی طبیعی که نزد جراح طبیعی‌کار انجام شود، شاهد بینی خوکی و سربالا به خصوص برای آقایان نخواهید بود. نوک بینی در آقایان نسبت به خانم‌ها بزرگتر بوده و نباید بیش از حد به صورت اسکلتی یا استخوانی دربیاید

   پاسخ

Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید