جراحی بینی طبیعی

افراد سلیقه های مختلفی دارند  که ممکن است از فرم بینی خود ناراضی باشند و بخواهند حالت آن تغییر یابد ولی فرم و شکل آن یک مسئله کاملا سلیقه ای است. در این میان کسانی هستند که تمایل دارند پس از عمل بینی ، بینی طبیعی داشته باشند و به زیبایی بینی طبیعی دست یابند. بینی به سبک نچرال با معیارهای استاندارد، به خوبی با هر چهره ای سازگار است و زیبایی چشم نوازی را برای صورت شما ایجاد می کند. پس اگر شما هم از متقاضیانی هستید که می خواهید جراحی بینی طبیعی انجام دهید، به یاد داشته باشید که پیش از هر چیز، خوب است که اطلاعات و آگاهی کاملی از این روند جمع آوری کنید.

جراحی بینی طبیعی

خصوصیات بینی طبیعی

به طور کلی منظور از سبک طبیعی و نچرال، بینی هایی است که اندازه و شکل آن به طور کامل با دیگر اجزای صورت در تناسب باشد. همانطور که پیش تر گفته شد، چنین مدلی بعد از جراحی، عملی بودن آن چندان به چشم نمی آید. به طور معمول طی نچرال رینوپلاستی، بر روی پل بینی قوس ایجاد نمی شود. همچنین نوک بینی سر بالا نبوده و معمولا فرم گردی دارد. اندازه سوراخ های بینی با توجه به ساختار کلی بینی تعیین شده و خیلی تنگ و کوچک نمی شوند.

نکته : باید به این مورد هم توجه داشت که سبک طبیعی تا حدی می تواند امر نسبی هم باشد. منظور این است گاهی برای برخی چهره ها ممکن است ایجاد قوس ملایم در جراحی بینی نچرال، به طبیعی تر شدن بینی کمک کند.

برای انجام عمل بینی طبیعی باید بخش های گوناگون صورت را در نظر گرفت  که  شامل  موارد  زیر نیز می باشد:

 • اندازه طول و عرض صورت
 • زوایای صورت یا فرم کلی صورت
 • میزان برجستگی چانه
 • سایز گونه ها و چشم ها

جراح بینی قبل از عمل جراحی بینی موارد زیر را بررسی می کند که عبارتند از:

 • میزان برجستگی بینی
 • میزان چرخش بینی
 • اندازه پره های بینی
 • پهنای بینی
 • قرینگی بینی

مزیت های عمل بینی به فرم طبیعی

 1. تناسب با چهره: در عمل بینی طبیعی، تناسب اجزای صورت حفظ می‌شود و بینی با سایر قسمت‌های صورت همخوانی دارد. این امر باعث می‌شود که چهره فرد طبیعی‌تر به نظر برسد و عمل جراحی آشکار نباشد.
 2. حفظ عملکرد تنفسی: در جراحی طبیعی بینی، جراح به حفظ عملکرد تنفسی بیمار توجه می‌کند. در این روش، ساختار داخلی بینی به گونه‌ای اصلاح می‌شود که تنفس بیمار به مشکل برنخورد.
 3. عوارض جانبی کمتر: عمل بینی نچرال به دلیل تغییرات ظریف‌تر، عوارض جانبی کمتری نسبت به عمل بینی فانتزی دارد. تورم و کبودی بعد از عمل در این روش کمتر است و دوره نقاهت نیز کوتاه‌تر خواهد بود.
 4. رضایت بیشتر: به طور کلی، افراد از نتایج جراحی بینی طبیعی رضایت بیشتری دارند. زیرا این نوع عمل، بینی را زیباتر و طبیعی‌تر نشان می‌دهد و با سلیقه بیشتر افراد همخوانی دارد.
 5. ماندگاری بیشتر: نتایج عمل بینی طبیعی ماندگاری بیشتری نسبت به عمل بینی فانتزی دارد. زیرا در این روش، تغییرات اساسی در ساختار بینی ایجاد نمی‌شود و احتمال بازگشت به حالت اولیه کمتر است.
 6. عدم جلب توجه: عمل بینی طبیعی به گونه‌ای انجام می‌شود که جلب توجه نکند و افراد متوجه عملی بودن بینی شما نشوند. این امر برای برخی افراد که تمایل به حفظ ظاهر طبیعی خود دارند، از اهمیت بالایی برخوردار است.
 7. افزایش اعتماد به نفس: عمل بینی طبیعی می‌تواند با رفع ایرادات بینی و ایجاد ظاهری زیبا، اعتماد به نفس فرد را افزایش دهد.

چه کسانی می توانند عمل بینی طبیعی انجام دهند؟

به لحاظ فردی ، هر شخصی هدف دارد که بینی و چهره او حالت مصنوعی و فانتزی به خود نگیرد، می تواند رینوپلاستی طبیعی را انتخاب کند. به طور کلی هم، هر شخصی که سلامت عمومی خوبی دارد و میخواهد ایرادات ظاهری و تنفسی بینی را درمان کند، برای نچرال رینوپلاستی مناسب است.

در جلسه مشاوره پیش از جراحی بینی طبیعی چه می گذرد؟

یکی از مراحل مهم قبل از هر نوع جراحی، مشاوره داشتن با پزشک متخصص است که باید نسبت به آن جدیت داشته باشید.  در واقع جلسه مشاوره، اولین مرحله برای آمادگی است. برای اینکه نتیجه مثبتی از عمل طبیعی بینی بگیرید، باید از این مرحله به خوبی عبور کنید.  در جلسه ویزیت و مشاوره، شما تحت معاینه قرار میگیرید. جراح، بینی را بررسی کرده و ایرادات و تغییرات موردنیاز آن را مشخص می کند.

حتما خواسته هایتان را با ایشان در میان بگذارید و هرگونه سوال و ابهامی در خصوص نچرال رینوپلاستی برایتان وجود دارد مطرح کرده و پاسخ تان را از بهترین جراح بینی صادقانه دریافت کنید.  ارائه مدارک و پرونده پزشکی پیش از عمل یک مسئله مهم است. پزشک با آنالیز آن مطمئن می شود که مشکلی برای انجام جراحی بینی طبیعی وجود ندارد.  در پایان جلسه مشاوره برای عمل طبیعی بینی، جراح طرح درمان، مراقبت های قبل و بعد از پروسه و حتی عوارض احتمالی و راه های مقابله با آن را به طور کامل برایتان توضیح می دهد.

جراحی طبیعی برای انواع بینی

همانطور که میدانید بینی ها در دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم بندی می شوند. فرقی نمی کند بینی شما در کدام دسته قرار می گیرد، اگر طرفدار تغییرات نچرال هستید می توانید تحت عمل بینی طبیعی قرار بگیرید. سبک طبیعی برای هر دو نوع قابل اجراست و محدودیتی ندارد. حتی در بینی های گوشتی، بخاطر نوع بافت و ساختار آن ها، اکثر مواقع توصیه می شود که به سبک طبیعی جراحی شود.

جراحی بینی طبیعی مردانه

آقایان را میتوان از متقاضیان اصلی این پروسه دانست. چرا که رینوپلاستی طبیعی اصلی ترین هدف مردان از عمل بینی را در پیش می گیرد ؛ یعنی ایجاد تغییرات مثبت بدون کمرنگ کردن حالت مردانه صورت. بر خلاف بانوان ، آقایان تمایلی به کوچک و سربالا شدن بینی ندارند و میخواهند بینی در طبیعی ترین حالت خود، اصلاح شود.

نتیجه جراحی طبیعی بینی مردانه

کدام یک بهتر است : جراحی بینی طبیعی یا عروسکی؟

سوال همیشگی بیماران این است که در نهایت کدام مدل بهترین است؟ نمی توانیم برای همه متقاضیان صرفا یک مدل را بهترین بنامیم. چرا؟ به این خاطر که در انتخاب یک مدل مناسب، فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته می شوند که ممکن است برای همه یکسان نباشند.

جراح ابتدا از بیمار مدل انتخابی را جویا می شود و بعد از معاینه بینی و صورت، به او نتیجه مثبت یا منفی را اعلام می کند. مثلا اگر فرد بینی خیلی گوشتی داشته باشد و بخواهد به فرم عروسکی و سر بالا جراحی شود، به احتمال زیاد با مخالفت جراح روبرو شده و به توصیه ایشان بهتر است عمل طبیعی انجام دهد.

به طور کلی مشخصه بینی های طبیعی به گونه ای است که میتواند برای همه انتخاب مناسبی باشد. اما اگر سلیقه شما غیر از این است، پس از مشورت با پزشک و بررسی بینی و بیان سلیقه و خواسته تان، مشخص می شود که به غیر از سبک نچرال چه مدل دیگری برای شما مناسب خواهد بود.

بعد از عمل بینی طبیعی باید چسب بزنیم؟

شاید متصور شوید که بینی نچرال، تغییرات کمی داشته و چون فرم طبیعی دارد نیازی به استفاده از چسب نیست. نباید چنین اشتباهی کنید. تفاوتی ندارد بینی تان را به چه سبکی عمل کرده اید ؛ در هر حال بافت های بینی دستکاری شده اند. پس از جراحی طبیعی هم، بینی متورم خواهد بود و برای سازگار شدن با ساختار جدید خود به زمان نیاز دارد. در این مدت برای کمک به پروسه کاهش ورم و حفاظت از بینی تا مدت زمان تعیین شده از سوی جراح ، باید از چسب استفاده کنید.

عوارض عمل جراحی بینی طبیعی

 •  عفونت
 • خونریزی بینی
 • عکس العمل به بیهوشی
 •  امکان دیده شدن مویرگ‌های پاره شده به شکل نقاط قرمز رنگ ریز در سطح پوست

حدود ۱۰ درصد موارد جراحی بینی به منظور برطرف کردن ایرادات باقی مانده به جراحی ترمیمی نیاز می باشد. به وجود آمدن این شرایط را نمی توان پیش بینی نمود.

چند سوال در زمینه عمل طبیعی بینی

بینی تا چه اندازه میتواند کوچک شود؟

برخلاف تصور عموم بینی کوچک باعث زیبایی نیست. بلکه بینی که با سایر اجزای صورت تناسب داشته باشد باعث زیبایی و جذابیت چهره میشود که در نمونه عمل طبیعی دماغ، جراح بینی تلاش می کند که از غضروف ها و استخوان های بینی به میزانی کم کند تا زیبایی در چهره فرد همزمان با رعایت تناسب بین اجزای صورت، ایجاد شود.

بینی طبیعی چه میزان قوس دارد ؟

قوس ایجاد شده پشت بینی باید صاف باشد یا از قوس خیلی کمی برخوردار باشد. جراح بینی ابتدا قسمت پشت بینی را تقویت می نماید تا با انجام تغییرات، بینی دچار مشکلاتی از قبیل افتادگی نوک بینی و یا انحراف بینی نشود. کسانی که تمایل به انجام جراحی فانتزی و عروسکی دارند، باید در مورد جراحی بینی و عوارض آن اطلاعات لازم را داشته باشند زیرا این مدل بینی سبب باریکتر شدن مجاری تنفسی می گردد و ممکن است درگذر زمان مشکلات زیادی را افراد بوجود آورد.

چرا جراحی طبیعی بینی بهتر است ؟

در نمونه عمل بینی طبیعی تغییراتی که بر روی بینی صورت می گیرد کمتر می باشد و به همین دلیل تنها ایرادات بینی برطرف می گردد و بافت بینی به میزان کمی دچار تغییر می شود. لازم به ذکر است احتمال اینکه شخص پس از مدتی دچار مسائل تنفسی شود، کم تر می باشد. افراد زیادی وجود دارند که عمل طبیعی دماغ انجام داده اند و بینی به شکل زیبا با سایر قسمت های صورت تناسب دارد.

دکتر محمد صوفی زاده

دکتر محمد صوفی زاده فارغ التحصیل دانشگاه پهلوی، از شعب دانشگاه پنسیلوانیا در ایران هستند و ایشان تقریباً در تمام آزمون ها جزو رتبه های برتر کشور بودند. دکتر صوفی زاده با داشتن نزدیک به چهار دهه سابقه طبابت و حدود سه دهه سابقه فعالیت در شاخه تخصصی جراحی بینی و صورت، جزو جراحان به نام و چهره های شناخته شده و پیشکسوت در این حوزه محسوب می شوند و آمار بیش از 26000 جراحی زیبایی خصوصاً عمل بینی را در رزومه کاری خود ثبت کرده اند.

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شادی
شادی
7 سال قبل

سلام دوستان
میخاستم باهاتون مشورت کنم من دوست دارم بینیم رو عمل کنم ولی خیلی میترسن از اینکه ببینم واقعا چهرم خوب میشه یا مه .البته خیلی از دوستام هستن که بینیشون رو عمل کردن و خیلی هم راضی ان.به نظر شما جراحی بینی طبیعی تاثیرش چجوریه خوبه؟ ممنون میشم راهنمایی منین.

رضا
رضا
7 سال قبل

دوستان خوبم چطورین؟
من که خیلی از این نوع جراحی تعریف شنیدم راستش میگن خیلی خوب و عالی عمل میکنه دکتر صوفی عزیز.البته این نوع عمل که واقعا روی زیبایی تاثیر داره ممکنه یه کم استرس آور باشه ولی به نظر من جراحی بینی طبیعی در نوع خودش بینظیره و بهتون حتما توصیه میکنم .

محمد صبوری
محمد صبوری
1 سال قبل

هزینه جراحی زیبایی بینی برای بینی گوشتی چقدر است؟

مدیر سایت
مدیر سایت
1 سال قبل
پاسخ به  محمد صبوری

با توجه به نوع بینی، پوست بینی ، داشتن و یا نداشتن پولیپ بینی و دیگر مشکلات تنفسی ، هزینه جراحی بینی گوشتی تعیین می شود. قطعا یک بینی که فقط غوز و برآمدگی جزئی دارد ، نسبت به یک بینی گوشتی با غضروف های محکم و نوک گوشتی هزینه کمتری دارد.

مهتا
مهتا
1 سال قبل

اصولا بعد از جراحی چه مدت از چسب بینی باید استفاده کرد؟

مدیر سایت
مدیر سایت
1 سال قبل
پاسخ به  مهتا

سلام. معمولا بعد از جراحی به مدت دو هفته باید به طور 24 ساعته از چسب استفاده کرد و بعد از آن هم شب ها به مدت دوماه باید چسب زد

بهاره
بهاره
1 سال قبل

سلام. ترخیص از کلینیک چه موقع انجام می شود؟

ادمین
ادمین
1 سال قبل

سلام. معمولا” همان شب بیمار ترخیص می شود و نیاز به گذراندن شب در مرکز درمانی وجود ندارد

دکتر محمد صوفی زاده