عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی

امروزه جراحی بینی با اهداف متفاوتی انجام میگیرد. گاه ممکن است در جهت رفع ایرادات ظاهری و گاهی برای رفع مشکلات تنفسی و بعضا برای هردو منظور از جراحی بینی استفاده میکنند. انجام عمل زیبایی بینی باعث افزایش اعتماد به نفس فردی شده و فرآیند تنفسی را نیز بهتر میکند. عمل جراحی نیز مانند سایر انواع جراحی ها ممکن است عوارضی داشته باشد که تا مدت کوتاهی این عوارض از بین خواهد رفت. میزان عوارضی که ایجاد میشود نسبت به نوع عمل و وضعیت جسمانی فرد بستگی دارد. البته مراقبت های بعد از عمل بینی نقش بسزایی در نتیجه ی عمل دارد. یکی از این اصول مهم مراقبتی که ممکن است عوارضی در پی داشته باشد عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی میباشد. پس این طبیعی است که دغدغه ی افراد این باشد که بعد از عمل بینی چگونه صحبت کنند تا عوارضی به دنبال نداشته باشد. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا درباره ی عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی اطلاعات لازم را کسب کنید.     عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی عوارض بعد از عمل عوارض عمل بینی

عوارض کوتاه مدت بعد از عمل بینی

 • تورم
 • کبودی
 • بی حسی

البته شدت بروز این عوارض در افراد مختلف یکسان نمیباشد و ممکن است بعضی از رفتارهای ساده مانند حرف زدن باعث تشدید این عوارض گردد.

عوارض حرف زدن بعد از عمل:

 • تغییر حالت فرم بینی
 • خشکی دهان
 • کبودی بیشتر در ناحیه بینی

تاثیری که خنده بعد از عمل روی فرم بینی دارد

بینی یکی از مهمترین اجزای صورت به حساب میاید بنابراین در ساعات و روزهای اولیه بعد از عمل هرچقدر حرکات عضلات صورت و دهان بیشتر باشد باعث خواهد شد تا تورم افزایش یابد و فرم بینی تغییر کند. پس در این دوران بهتر است از حرکات شدید عضله های صورت مانند باز شدن بیش از حد دهان و یا خنده و گریه های شدید پرهیز کنید.

عوارض جراحی بینی

نکات مراقبتی هنگام حرف زدن بعد از عمل

 • اجتناب از خندیدن گریه کردن و حرف زدن زیاد بعد از عمل. (خنده های کوتاه و ملایم)
 • اجتناب از صحبت های طولانی با تلفن و حضور در اجتماع.
 • اجتناب از فریاد زدن یا حرف زدن با صدای بلند.
 • بالا و عمود نگه داشتن سر و بینی( سرتان را پایین نیندازید)
 • برای جلوگیری از حرکت بینی سعی کنید لب بالا کمتر تکان دهید تا از افتادگی نوک بینی جلوگیری شود

جمع بندی و نتیجه گیری

عوارض حرف زدن بعد از عمل ممکن است سبب ایجاد افتادگی در نوک بینی شده و نیاز به جراحی ترمیمی باشد. بنابراین رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی بعد از عمل بینی بسیار مهم است.

رعایت نکات مراقبتی گفته شده اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا نتیجه عمل بینی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و سهل‌انگاری در رعایت آن‌ها می‌تواند سبب بروز مشکلاتی در دوره نقاهت شود و یا مدت زمان این دوره را طولانی‌تر از حد معمول نماید. پس توجه داشته باشید که بهبودی شما به استراحت و آرامش بدن شما متکی است، پس تا جایی که می‌توانید استراحت کنید و تا مدتی فعالیت‌های اجتماعی خود را محدود نمایید تا دچار عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی نشوید. اگر هم به مشاوره قبل از عمل بینی توسط یک جراح بینی حرفه ای نیاز دارید ، میتوانید با دکتر مجید کاظمی با بیش از 15 سال سابقه ارتباط برقرار نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

دیدگاه ها

 1. ضحی

  سلام. با توضیحاتی که در مقاله خوندم پس نیازی به سکوت نیست و فقط کافیه دهنمون و بیش از حد باز نکنیم. درسته؟

  پاسخ دادن
 2. ادمین

  سلام. بله البته. ولی بهتر است در روز های اولیه صحبت کردنتان را نیز تا حدودی محدود کنید تا نتیجه ی بهتری از عمل بینی خود کسب کنید

  پاسخ دادن
 3. سپیده

  سلام. من چون اصولا ادم پرحرفی هستم بعد از عمل بینی هم نتونستم حرف نزنم. ایا افتادگی نوک بینی من ممکنه از عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی باشد؟

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت

   سلام. صحبت کردن میتواند ماهیچه های بینی را حرکت داده و عوارضی بوجود بیاورد. بنابراین میتوان گفت بله. ممکن است حرف زدن سبب افتادگی نوک بینی شده باشد

   پاسخ دادن
 4. ناشناس

  سلام. دوستان لطفا عوارض حرف زدن بعد از عمل و جدی بگیرید. واقعا حرف زدن زیاد بعد از عمل هم باعث بروز سردرد میشود هم میتواند در نتیجه ی کلی عمل تاثیر گذار باشد.

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت

   سلام. وقت بخیر. با تشکر از کامنت شما باید گفت بله صحبت کردن زیاد بعد از عمل بینی میتواند تاثیرات بسزایی در نتیجه ی عمل داشته باشد.

   پاسخ دادن

Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید