2022/04/25 4 203 جراحی زیبایی

عوارض خندیدن بعد از جراحی

عوارض خندیدن بعد از عمل و خطرات احتمالی آن

انجام عمل جراحی یکی از سختترین جراحی های زیبایی به حساب می آید که نتیجه آن بستگی زیادی به مراقبت بعد از عمل دارد. پس بهتر است به توصیه های بعداز عمل که جراح به شما میدهد به طور کامل و با دقت عمل کنید.

جراحی بینی عوارض جراحی

توصیه های بعد از عمل:

یکی از مهمترین توصیه های بعد از عمل اجتناب از حرکات شدید فک بعد از عمل( حداقل تا یک ماه) است. برای درک بهتر عوارض خندیدن یا گریه کردن بعد از عمل کافی است عضلات صورت خود را مورد بررسی قرار  دهید. خواهید دید که چه عضلات ریزی وجود دارد که بینی را به لب فوقانی متصل میکند که خندیدن یا هرگونه تغییر شدید در فک باعث کشیده شدن نوک بینی به سمت پایین میشود و ممکن است بخیه ها از هم باز شوند. به طور کلی بعد از انجام هر عمل زیبایی باید از حرکات ناگهانی اجتناب کنید.

حتی در عمل های جراحی زیبایی صورت این موضوع بسیار حائز اهمیت است و هرگونه حرکت ناگهانی ممکن است باعث گسیختگی بخیه ها و تغییر فرم ایجاد شده شود یا منجر به خونریزی گردد

فین کردن و تخلیه بینی بعد از رینوپلاستی به مدت 5 هفته ممنوع است.

رعایت چه نکاتی بعد از انجام عمل بینی ضروری است؟

 • نیازی به استفاده از مسکن های قوی نیست و مسکن مناسب را پزشک جراح برای شما تجویز خواهد کرد
 • روز اول را باید به طور کامل در تخت به سر ببرید و البته باید دقت داشته باشید که با گذاشتن یک بالش زیر سر حتما سرتان را بالاتر از بدنتان قرار بدهید.( به منظور کاهش میزان تورم و کبودی)
 • تعویض به موقع صحیح پاسمان زیر بینی که با ترشحات بینی کثیف میشود از موارد مهمی است که باید به آن دقت کردباید مراقب باشید تا گچ روی بینی خیس نشود و در
 • زمان مقررر حتما برای برداشتن گچ به پزشک مراجعه کنید.
 • استفاده از یخ بر روی گونه و چشم هایتان در دو روز اول بعد از عمل برای کم کردن میزان تورم.
 • سعی کنید عطسه نکنید و اگر مجبور به عطسه کردن شدید، با دهان کاملا باز عطسه کنید.
جراحی زیبایی بینی جراحی زیبایی عوارض خنده بعد از جراحی

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

دیدگاه ها

  • مدیر سایت

   با سلام. اصولا تا پایان کامل روند بهبودی باید از خندیدن خیلی شدید اجتناب به عمل بیاید.

   پاسخ دادن
  • مدیر سایت

   سلام دوست عزیز . جراح از بیمار می خواهد تا به مدت ۷ تا ۱۰ روز از اسپلینت بینی استفاده نماید. پس از جراحی بیمار ممکن است ورم و کوفتگی و کبودی در اطراف چشم ها داشته باشد و این ورم می تواند تا ۲ هفته به طول انجامد. باید از فعالیت های شدید بدنی تا ۴ هفته جلوگیری کنید.

   پاسخ دادن

Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید