هزینه ترمیم بینی عمل شده به چه عواملی بستگی دارد

عمل بینی ترمیمی یکی از پرچالش ترین انواع جراحی های زیبایی به حساب میرود. منظور از جراحی ترمیمی آن دسته از بینی هایی میباشد که قبلا تحت عمل جراحی قرار گرفته شده و با نتایج نا مطلوبی همراه شده است. بینی در مرکزی ترین نقطه ی صورت قرار گرفته است و وجود هر گونه مشکل یا ایراد در بینی میتواند در چهره ی فرد تاثیر بسیار زیادی بگذارد. بنابراین اگر فردی بعد از انجام عمل اولیه از نتیجه راضی نباشد اقدام به انجام عمنل ترمیمی خواهد کرد و از آنجاییکه میزان مشکلات بینی بیشتر است، کسی که قصد انجام عمل جراحی ترمیمی بینی را دارد ابتدا درباره اینکه هزینه ترمیم بینی عمل شده به چه عواملی بستگی دارد پرس و جو میکند. ولی نهایتا پزشک با بررسی دقیق بینی و مشکلاتی که دارد میتواند بر اساس میزان عملی که روی بینی انجام میشود هزینه را بر آورد کند. معمولا کسانی که اقدام به انجام عمل جراحی ترمیمی میکنند با بافت تخریب شده ی بینی مواجه هستند. و برای ترمیم بافت بینی نیاز است از بافت ها یا غضروف های بدن فرد برای تحکیم ساختار غضروفی بینی استفاده کرد.

جراحی ترمیمی بینی هزینه ی جراحی ترمیمی جراحی ترمیم بینی

روند عمل ترمیمی بینی

در مورادی که فرد اقدام به انجام عمل جراحی ترمیمی میکند با هدف رفع مشکلات ظاهری یا تنفسی ایجاد شده از عمل اولیه تصمیم به این کار میگیرد. اگر پزشکی که جراحی بینی شما را انجام میدهد به اندازه ی کافی ماهر نبوده و از تجربه ی کافی برخوردار نباشد ممکن است اقدام به از بین بردن یا برداشتن بیش از حد غضروف بینی میکند و این در اینده باعث بد شکلی بینی افتادگی و یا بروز مشکلات تنفسی در فرد شود. بنابراین جراح قبل از عمل تمامی مشکلاتی که برای فرد ایجاد شده است را مورد بررسی قرار میدهد تا بر اساس میزان آسیب وارد شده و یا فعالیتی که باید روی بینی انجام دهد هزینه را برآورد کند. پس اگر کسی میخواهد بداند هزینه ترمیم بینی عمل شده به چه عواملی بستگی دارد میتوان میزان آسیب وارد شده به بینی را یکی از اصلی ترین عوامل تعیین کننده ی هزینه ی عمل ترمیمی است. در ادامه سایر عوامل تاثیر گذار در هزینه ی عمل را به طور مختصر توضیح میدهیم:

 • قوز بینی: گاهی اوقات هدف از انجام جراحی رفع قوز بینی میباشد ولی جراح طی جراحی اولیه نمیتواند به طور کامل این قوز را از بین ببرد. بنابراین در جراحی ترمیمی جراح اقدام به اصلاح قوز بینی میکند.
 • نوک غیرطبیعی بینی: گاهی طی عمل جراحی اولیه حالت نوک بینی افتاده یا بد شکل میشود که برای ترمیم آن اقدام میشود.
 • تقارن سوراخ بینی: اگر سوراخ بینی با هم تقارن نداشته باشد در جراحی ترمیمی در نظر گرفته و اصلاح میشود.
 • کوچک شدن بینی: پزشکی که مهارت و تجربه کافی را نداشته باشد برای کوچک کردن بیش از حد بینی غضروف را از بین میبرد بنابراین پزشک ترمیم کننده برای جبران غضروف از بین رفته از غضروف دنده یا گوش استفاده میکند تا پایه بینی را محکم تر کند.
 • انحراف تیغه ی بینی: اگر ساختمان بینی به اندازه ی کافی استحکام بندی نشود باعث ایجاد انحراف در تیغه میشود که نیاز به ترمیم دارد.
 • مشکل تنفسی: گاهی کوچک شدن بیش از حد بینی یا تشخیص اشتباه پزشک درباره وجود یا عدم وجود پولیپ یا انحراف بینی میتواند سبب بروز مشکل تنفسی در فرد شود که نیاز مبرم به جراحی ترمیمی دارد.

نکات مهم عمل ترمیمی بینی

 • کسانی که ساختار بین آن ها قابلیت انجام عمل جراحی ترمیمی را ندارد نمیتوانند اقدام به انجام عمل ترمیمی کنند.
 • عمل جراحی ترمیمی بینی با بیهوشی عمومی انجام میشود
 • مراقبت های بعد از عمل جراحی ترمیمی بیشتر از جراحی اولیه میباشد
 • دوران بهبود و نقاهت عمل بینی ترمیمی کوتاه است
 • در جراحی ترمیمی از بافت پیوندی برای جبران غضروف از بین رفته استفاده میکنند.
 • داخل بینی باید هیچگونه زخمی نداشته باشد.
 • در جریان قرار دادن پزشک از جزئیات جراحی اولیه از الزامات جراحی ترمیمی است.

چه افرادی واجد شرایط عمل جراحی ترمیمی هستند؟

دسته اول: افرادی که در اثر سوانح مختلف و یا ضربه، بخشی از بافت بینی خود را از دست داده اند مجبورند با تحمل چندین مرحله جراحی ترمیمی و پیچیده اقدام به برطرف سازی نواقص ایجاد شده کنند.

دسته دوم: این دسته از افراد قبلا یکبار تحت عمل جراحی بینی بوده اند و اکنون از نتیجه ی ظاهری ایجاد شده در بینی راضی نیستند و یا بعد از عمل بینی دچار مشکلات تنفسی شده اند.

جراحی زیبایی بینی جراحی بینی جراحی زیبایی

هزینه ترمیم عمل بینی

باید به این نکته توجه داشته باشید که پزشک برای رفع نواقصات بینی و یا استحکام بینی زمان بیشتری باید صرف کند و طبیعتا با عمل جراحی سخت تری نسبت به بینی بدون عمل رو به رو میباشد. بنابراین هزینه ی عمل جراحی ترمیمی بیشتر از عمل معمولی میباشد ولی در پاسخ به سوال افرادیکه میگویند هزینه ترمیم بینی عمل شده به چه عواملی بستگی دارد باید یک سری عوامل دیگر را نیز در نظر گرفت که نقش تعیین کننده ای دارد:

 • نوع بینی
 • هزینه بیهوشی عمل بینی
 • جلسات معاینه و مشاوره
 • منطقه جغرافیایی
 • مهارت پزشک
دکتر محمد صوفی زاده

دکتر محمد صوفی زاده فارغ التحصیل دانشگاه پهلوی، از شعب دانشگاه پنسیلوانیا در ایران هستند و ایشان تقریباً در تمام آزمون ها جزو رتبه های برتر کشور بودند. دکتر صوفی زاده با داشتن نزدیک به چهار دهه سابقه طبابت و حدود سه دهه سابقه فعالیت در شاخه تخصصی جراحی بینی و صورت، جزو جراحان به نام و چهره های شناخته شده و پیشکسوت در این حوزه محسوب می شوند و آمار بیش از 26000 جراحی زیبایی خصوصاً عمل بینی را در رزومه کاری خود ثبت کرده اند.

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دکتر محمد صوفی زاده