هزینه عمل لیفت ابرو

لیفت ابرو

لیفت ابرو یک جراحی زیبایی محسوب می شود که موجب بهتر شدن حالت ابروها، باز شدن چشم‌ها و صورت و بزرگ شدن چشم‌ها می شود. لیفت ابرو به علت اینکه یک شیوه امن و بدون درد می باشد و احتیاج به بستری شدن نمی باشد، هر روز از محبوبیت بیشتری برخوردار می گردد.

تعداد زیادی از بیماران همزمان با عمل لیفت ابرو، لیفت پیشانی یا جراحی زیبایی پلک را انجام می دهند و علاوه بر بالا بردن ابرو، چین و چروک پیشانی را هم برطرف می نمایند و یا پف پلک و چروک های اطراف چشم را رفع می کنند. لازم به ذکر است که تمامی این موارد به سلیقه و انتظارات بیمار بستگی دارد.

با افزایش سن، علائم مسن شدن به طور آهسته در صورت ایجاد می گردد. اين علائم در قسمت يک سوم بالایی چهره كه شامل پلكها، ابرو و پيشانی می شود با سرعت بیشتری نسبت به سایر قسمت های صورت بوجود می آید. ایجاد این علائم در چهره موجب به وجود آمدن چين و چروک در قسمت پيشانی ، افتادگی ابروها و افتادگی پلک ها می شود كه در بیشتر زمانها این بخش ها جنبه زيبايي دارند اما هنگامی که افتادگی ابرو و پلک ها بیشتر شود می تواند موجب کاهش دید شود.

اغلب موارد کسانی می باشند که به علت وجود پوست اضافی در بخش پلک بالایی خود به پزشک رجوع می نمایند و مسئله اصلی آنها افتادگی ابرو است نه پلک فوقانی. در صورتی که این اشخاص تحت عمل جراحی زيبايی پلک بالا قرار گیرند و پوست اضافی پلک بالایی خارج گردد، افتادگی ابروی آنها بیشتر می شود و فاصله میان ابرو و چشم کاهش می یابد و در آخر فرد دچار نشانه های پيری در بخش چشم می گردد. در واقع عمل جراحی مناسب در اکثر اين اشخاص ليفت ابرو است و با بالا بردن ابرو به وسیله عمل جراحی، پوست اضافی در قسمت پلک بالایی برطرف می گردد.

لیفت یا بالا کشیدن ابروها روشی است که در آن، ارتفاع ابروها افزایش می یابد. انجام این جراحی با روش های مختلف امکان پذیر می باشد که این روش ها عبارتند از تزریق بوتاکس، روش های سرپایی مثل تزریق ژل، لیفت پوست جانبی، لیفت آندوسکوپی ابرو و لیفت مستقیم ابرو و پیشانی.

jarahipelk33

جراحی لیفت ابرو به چه صورت انجام می شود؟

لیفت ابرو به وسیله بیهوشی کامل یا موضعی صورت می گیرد و انتخاب این مورد به تشخیص پزشک بستگی دارد. جراحی لیفت ابرو تقریبا یک الی سه ساعت زمان می برد.

لیفت ابرو به شیوه های گوناگونی صورت می گیرد. انتخاب شیوه مطلوب به هدف و انتظاری که شما از جراحی دارید، اندازه پیشانی و چین و چروک میان ابروهایتان بستگی دارد.

لیفت ابرو به صورت قطعی با استفاده از روش جراحی کلاسیک و جراحی آندوسکوپی انجام می شود. همچنین لیفت ابرو بدون انجام جراحی صورت می گیرد که یک روش موقتی می باشد. مثل لیفت ابرو با نخ، لیفت ابرو با بوتاکس، لیفت ابرو با لیزر و … که تقریبا ارزان می باشند و زمان نقاهتشان کمتر است.

افراد مناسب به منظور لیفت ابرو

خانم ها و آقایانی که در اثر بالارفتن سن ، چین و چروک در قسمت پیشانیشان به وجود آمده است.

افرادی که می خواهند حالت خسته، عصبانی یا ناراحتی که به علت افتادگی ابرو در صورتشان ایجاد شده رفع گردد.

کسانی که به دلیل افتادگی ابرو دچار مشکل در بینایی گردیده اند.

عمل لیفت ابرو معمولا در اشخاص بزرگسال و غیرسیگاری و سالم انجام می شود که توقعی واقع‌ گرایانه نسبت به نتیجه درمان خود دارند.

شیوه های  گوناگون لیفت ابرو

عمل های جراحی بسیاری برای لیفت ابرو و پيشانی موجود می باشد. لازم به ذکر است از روش تزريق بوتاكس يا دیسپورت بدون نیاز به  جراحی و به طور موقت می توان چين و چروک های پيشانی را برطرف کرد و لیفت ابرو صورت گیرد. این مورد که از كدام یک از روش های جراحی برای هر شخص مورد استفاده قرار گیرد به پارامترهای بسیاری بستگی دارد که شامل :

 • جنس و سن بيمار
 • شکل و فرم ابروی شخص
 • میزان افتادگی پلک بيمار
 • وضعیت و میزان چين و چروک های پيشانی
 • حالت موهای سر و در صورتی که بيمار دچار طاسی است وضعيت و مقدار طاسی چه اندازه است
 • انتظارات بيمار از عمل جراحي
jarahipelk1

لیفت ابرو از طریق پوست سر

در اين شیوه، برش به وجود آمده در بخش گيجگاهی از يک طرف شروع می شود و تقریبا 4 سانتيمتر عقب تر از مکان رويش مو و به موازات آن ادامه می يابد تا به بخش گيجگاهی طرف مقابل می رسد. لازم به ذکر است عمق اين برش تا روی استخوان جمجمه است و از زير پوست پيشاني تا بخش ابروها را از جمجمه جدا نموده و آنرا به سمت بالا كشيده و بخش اضافی آن را در جای شکاف اوليه جدا نموده و مکان شکاف را می دوزيم .

لیفت ابرو که مکان شکاف درست بر روی خط رويش موهای پيشانی می باشد

همانند شیوه قبلی است با اين فرق كه مکان شکاف درست بر روی خط رويش موهای پيشانی است.

لیفت ابرو که خط برش داخل پيشاني است

اين روش در کسانی كه چين و چروكهای بسیار عمقی در قسمت پيشانی دارند و يا مدل ابروهای آنها باهم قرینه نیست و يا جای زخم قديمی روی پوست پيشانی دارند بسیار مطلوب است. ایراد اين روش این است که امکان دارد محل شکاف قابل مشاهده باشد .

لیفت ابرو یا بالا کشیدن ابرو به روش مستقيم

خط شکاف تحتانی دقیقا بر روی لبه بالایی ابرو به وجود می آید. خط شکاف فوقانی ار بر اساس مدل ابروی فرد و توقعات او می توان تغییر داد. سپس پوست اضافی بین اين دو برش برداشته می شود و لبه های دو شکاف به هم دوخته می شود. اين عمل موجب بالاتر بردن ابرو می شود و با اين روش می توان ابرو را شکل شمشيری يا هشتی ایجاد نمود و يا فرم پیشین ابروی بيمار را حفظ نمود. این شیوه تنها یک اشکال دارد كه ممکن است بعد از جراحی، محل شکاف كه روی لبه فوقانی ابرو ایجاد شده کمی مشاهده شود.

pelkbala7

انتخاب روش مناسب لیفت ابرو

در کسانی که پیشانی بلندی (بیش از 7 سانتی متر) دارند مناسب ترین شیوه، لیفت ابرو به روش برش Hairline (خط مو) می باشد.

در بیمارانی که ارتفاع پیشانی شان کمتر از 7 سانتی متر می باشد و چین و چروک ناشی از اخم میان ابروها وجود دارد مناسب ترین شیوه، لیفت ابرو از طریق آندوسکوپیک می باشد که به وسیله دوربین و شکاف های ریز در قسمت رویش موها در پوست سر به وجود می آید که از طریق این شیوه هم لیفت ابرو انجام می شود و هم چین و چروک های ناشی از اخم برطرف می گردد.

در کسانی که ارتفاع پیشانی شان کمتر از 7 سانتی متر می باشد و میان ابروهایشان چین و چروک وجود ندارد، لیفت تیمورال (شقیقه) از جمله شیوه های مطلوب می باشد. در این شیوه در قسمت شقیقه در مکان رویش موها دو شکاف ایجاد می گردد و لیفت بخش خارجی ابروها صورت می گیرد و در مکان میان ابروها اصلا تغییری به وجود نمی آید.

عوارض احتمالی عمل لیفت ابرو

 1. باید مطلع باشید که انجام این جراحی احتیاج به پزشک متخصص و ماهر دارد.
 2. کبودی و تورم دور چشم از عوارض طبیعی عمل لیفت ابرو می باشد و با گذشت یک الی دو هفته پس از جراحی رفع می گردد.
 3. توجه کنید که به دلیل عکس العمل صورت، اغلب در ماه نخست ابروهای شما به صورت غیرطبیعی بالا می رود ولی بعد از گذشت زمان ابروهای شما به حالت طبیعی خود برمی گردد.
 4. همچنین عوارض دیگری مثل باقی ماندن جای زخم، ایجاد لخته خون در زیر پوست، ایجاد مشکل در ترمیم پوست، واکنش به مواد بی حسی، صدمه وارد شدن به عصب های چهره در زمان جراحی و یا ایجاد عفونت بعد از جراحی.

هزینه عمل لیفت ابرو و بالا کشیدن ابرو

قیمت و هزینه عمل لیفت ابرو در بین بیماران مختلف و طبق انتظارات و خواسته های فرد ، روش استفاده شده برای لیفت ، دانش و تجربه پزشک ، دستمزد پزشک و مکان جغرافیایی با هم تفاوت دارد. برای اطلاع از هزینه عمل لیفت ابرو می توانید با کلینیک تماس حاصل فرمایید.

از سایر موار که در هزینه عمل لیفت ابرو موثر می باشد میزان افتادگی پوست پیشانی و ابرو است.

liftabro

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

دیدگاه ها

  • مدیر سایت

   برای کسب اطلاعات تکمیلی درباره ی هزینه های لیفت ابرو با مطب تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ دادن
  • مدیر سایت

   سلام . سطح بینایی بسیاری از افراد در اثر افتادگی ابروها محدود می‌شود اما با جراحی لیفت ابرو و پیشانی می‌توان از طریق بالا بردن پوست ابرو و پیشانی بینایی را تا حد زیادی بهبود بخشید.

   پاسخ دادن

Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید