چند ساعت بعد از عمل بینی مرخص میشویم؟

جراحی بینی یکی از انواع جراحی های زیبایی به حساب می آید که نیاز به مدت بستری زیادی ندارد مگر اینکه شرایط بیمار خاص باشد. این سوال بسیاری از بیمارانی که میخواهند جراحی انجام دهند است که چند ساعت بعد از عمل بینی مرخص میشویم؟ برای مثال اگر شخصی دچار بیماری آپنه خواب باشد ممکن است پزشک یک روز بستری در بیمارستان را تجویز کند. در غیر اینصورت اصولا جراحی بینی یک جراحی سرپایی میباشد که فرد بعد از جراحی به اتاق ریکاوری منتقل میشود و بعد از بهوش آمدن و طی چکاپ های سلامتی از بیمارستان مرخص میشود. یعنی به طور کلی حدود سه الی چهار ساعت بعد از عمل مرخص میشود.

معمولا بخیه هایی که به برش های داخل بینی میزنند قابل جذب هستند و نیازی به کشیدن بخیه ندارد. اگر جراحی به صورت باز صورت بگیرد بخیه های معمولا در قسمت خارجی بینی در انتهای تیغه ی بینی زده میشود. پزشک به شما تاریخ مراجعه ی بعدی را خواهد گفت. شما تا مراجعه ی بعدی باید مراقبت های لازم را انجام دهید.

زمان مرخصی از بیمارستان جراحی بینی نمونه بینی عمل شده دکتر صوفی زاده

 اقداماتی که قبل از ترخیص صورت میگیرد؟

جلوگیری از خونریزی

بعد از مرخص شدن بعد از عمل بینی باید به نکات مراقبتی از بینی توجه کنید. باید بدانید بعد از عمل اگر مقداری خون از بینی تراوش کند کاملا طبیعی است. به همین دلیل در هنگام مرخصی و چند روز بعد از آن نیز سعی کنید یک پانسمان گاز زیر بینی قرار دهید تا از ریزش این ترشحات جلوگیری شود. هرچند اگر مقدار این خونریزی زیاد و غیر طبیعی باشد باید با پزشک معالج خود درمیان بگذارید.

جلوگیری از ضعف

ممکن است بعد از مرخصی بعد از عمل بینی تا چند روز احساس ضعف کنید. در این زمان بهتر است میزان مصرف مسکن ها را کمتر کنید. در عوض میتوانید پیاده روی کنید و تا جای ممکن از مایعات استفاده کنید. در این دوران نباید خودتان را با کارهای سنگین خسته کنید. این حالت معمولا تا 4 روز بعد از عمل جراحی از بین میرود.

کنترل درد

از آنجایی که بینی به تازگی مورد عمل جراحی قرار گرفته است پس وجود درد امری طبیعی بعد از ترخیص از بیمارستان به حساب می آید. سعی کنید برای تسکین درد از مسکن هایی که پزشک برای شما تجویز کرده است استفاده کنید و از مصرف داروهای غیراستروئیدی (NSAIDs) مانند آسپیرین، ایبوپروفن، ناپروکسن (اکسدرین، موترین، ناپروسين، ادویل) بپرهیزید که باعث رقیق شدن خون و درنتیجه احتمال افزایش خونریزی بعد از عمل بالا میرود.

عمل بینی رینوپلاستی

چسب‌ بینی

بعد از پایان پروسه ی برداشتن گچ و بخیه پزشک به بینی شما چسب خواهد زد که مخصوص عمل بینی میباشد و به شما اموزش میدهد که این چسب را در روزهای اینده خودتان چگونه نصب کنید که در کاهش میزان تورم نقش بسزایی دارد.

تا 3 ماه پس از عمل جراحی از چسب بینی استفاده كنيد.چسب بینی بعد از عمل جراحی برای جلوگیری از تورم بینی ضروری است. حداقل براي 3 هفته قبل و بعد از عمل جراحی سیگار نکشید. سیگار کشیدن موجب افزايش تورم و افزایش در روند بهبودي می‌گردد.

مراجعات بعدی

بعد از مرخص شدن چند بار باید به پزشک مراجعه کنیم. روزهای اول و چهارم و هفتم پس از عمل باید طبق دستور پزشک برای معاینه به مطب مراجعه کنید.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید