کشیدن بخیه داخل بینی چه مدت پس از عمل بینی

عمل بینی یا رینوپلاستی یکی از انواع جراحی های زیبایی میباشد که فرآیند پیچیده ای دارد و به منظور رسیدن به بینی به فرم ایده آل انجام میشود. اغلب کسانی که اقدام به انجام رینوپلاستی میکنند یا از لحاظ ظاهری دچار مشکل بوده اند و یا مشکلاتی در سیستم تنفسی خود داشته اند که اقدام به انجام عمل بینی کرده اند. در عمل رینوپلاستی بخیه هایی در داخل و بیرون بینی زده میشود که نسبت به بینی و تغییرات ایجاد شده در آن در افراد مختلف باهم متفاوت است. به عبارتی دیگر کسانی تغییرات کمتری داشته اند بخیه ی کمتری نیز خواهند داشت و بالعکس. لازم به ذکر است زمان دقیق کشیدن بخیه داخل بینی چه مدت پس از عمل میباشد را جراح تعیین میکند. باید به این نکته توجه داشته باشید که بخیه های بینی نیاز به مراقبت دارد تا شما بتوانید بهترین نتیجه را داشته باشید و بعدا شاهد اسکار یا باقی ماندن جای زخم نخواهید بود.

نحوه ی مراقبت از بخیه های بینی بعد از عمل

معمولا در جراحی رینوپلاستی از دو نوع بخیه استفاده میکنند :

  • بخیه های جذبی
  • بخیه های غیر قابل جذب
بخیه یبینی

برای داخل بینی معمولا از بخیه های جذبی استفاده میکنند که اصولا بعد از گذشت 1تا3ماه جذب پوست میشوند . ولی بخیه های غیر قابل جذب یک تا دو هفته بعد از عمل برداشته میشود و البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای کشیدن بخیه داخل بینی چه مدت پس از جراحی بینی اقدام کنیم باید از پزشک جراح پرسیده و زیر نظر ایشان انجام شود. ولی در این مدت باید مراقبت هایی از بخیه صورت بگیرد تا مانع از ایجاد اسکار یا عفونت شود:

  • تمیز و خشک نگه داشتن محل بخیه ها
  • اجتناب از دست زدن به بخیه برای جلوگیری از احتمال بروز عفونت
  • استفاده از اسپری سالین برای مرطوب کردن محیط بینی
  • استفاده از پماد های آنتی بیوتیک مانند تتراسایکلین بر روی محل بخیه شده
  • اجتناب از انجام ورزش های تماسی برای کاهش احتمال ابتلا به عفونت

حمام رفتن بعد از عمل بینی

پزشکان همزمان توصیه میکنند تا حداقل 48 ساعت بعد از عمل باید محل بینی و بخیه ها و اسپیلنت خشک باشد و همیشه شما هرپزشکی هم که داشته باشید بر تمیز و خشک نگه داشتن بخیه تاکید خواهند کرد. چرا که هرگونه آلودگی یا مرطوب شو خیس شدن بخیه میتواند سبب بروز عفونت شده و طول دوره ی بهبودی را کاهش دهد. ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که منظور از تمیز نگه داشتن بخیه شستشوی بخیه نیست. چون تا یک هفته بعد از عمل به هیچ وجه نباید آب به بخیه ها بخورد. فقط شمامجاز هستید برای مرطوب کردن فضای بینی خود از سالین استفاده کنید. استفاده از این اسپری روزانه 6تا 7بار توصیه شده است. همچنین شما میتوانید برای چرب کردن بخیه ها و جلوگیری از خشک شدن آن ها از پماد تترا سایکیلین و آنتی بیوتیک ها استفاده کنید.

نخ بخیه بینی

نکات مراقبتی قبل از کشیدن بخیه

همانطور که قبلا هم اشاره شد کشیدن بخیه داخل بینی چه مدت پس از عمل بینی انجام شود را پزشک تعیین میکند که معمولا یک تا دو هفته بعد از عمل میباشد. زمانی که میخواهید برای کشیدن بخیه به پزشک مراجعه کنید باید مواردی را رعایت کنید:

به حمام بروید و اجازه دهید به بینی شما آب بخورد و بدون اینکه به محل بخیه دست بزنید زیر دوش آب بمانید. بخیه های داخل نیازی به کشیده شدن ندارد. فقط بخیه های بیرونی کشیده میشوند و درد مختصری را هنگام کشیدن بخیه شاید احساس کنید که آن هم به صورت سوزش نشان داده میشود. این سوزش حدود چند ساعت طول میکشد ولی برای کاهش درد بخیه شما میتوانید از پماد های ضد سوختگی استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید