جراحی بینی - جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی

جراحی زیبایی بینی که به رینوپلاستی معروف است یکی از متداول ترین نوع جراحی می باشد که موجب می شود ظاهری زیبا در چهره فرد ایجاد شود. این جراحی زیبایی با برطرف کردن نواقص بینی ، کوچک کردن بینی، و تنظیم فاصله میان لب و بینی موجب می شود ظاهری زیبا در چهره فرد ایجاد شود. جراحی زیبایی بینی می تواند مشکلات ساختاری بینی را اصلاح کند.

جراحی بینی - جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی

بینی یکی از مهمترین قسمت های چهره فرد می باشد که در صورت داشتن زیبایی تقارن نسبی را  در چهره فرد ایجاد می کند. زیبایی حاصل از جراحی رینوپلاستی به اندازه است که این عمل زیبایی بسیار رواج یافته است. جراحی زیبایی بینی(رینوپلاستی) از دو بخش تشکیل شده که (Rhine) به معنی بینی و (Plasty) پلاستی به معنی ترمیم و اصلاح ، که غالبا در جراحی بینی علاوه بر شکل ظاهری بینی، مشکلات داخلی آن هم اصلاح می شود.بدون شک داشتن بینی زیبا و خوش فرم یکی از مشخصه های زیبایی می باشد.

رینوپلاستی چیست؟

بسیاری از بیماران که می خواهند جراحی زیبایی بینی انجام دهند معمولا با شنیدن اصطلاح رینوپلاستی تعجب می کنند و در این تفکر اند که رینوپلاستی شیوه نوینی در جراحی زیبایی بینی است گفتنی است رینوپلاستی همان اصطلاح علمی جراحی زیبایی بینی است که برروی بینی های گوشتی ، استخوانی ، معمولی، کج و …. انجام می شود. این نوع جراحی زیبایی بینی به Rinoplasty معروف است که موجب می شود ساختار بینی اصلاح شود و جلوه ای زیبا در بینی ایجاد شود.

رینوپلاستی می تواند به روش های باز و بسته انجام شود که در ادامه به آن می پردازیم.

rinoplasy

میزان رضایت بیمار از رینوپلاستی

بیمارانی که جراحی بینی انجام می دهند اگر نزد جراحی ماهر و توانا مراجعه کنند معمولا رضایت از رینوپلاستی رضایت دارند. چرا که این نوع جراحی به تخصص و مهارت جراح وابسته است در کنار نوع پوست بینی نیز در رضایت بیمار موثر است. در نتیجه همیشه سعی می شود در جلسه مشاوره آگاهی لازم به بیمار داده شود تا بیمار رضایت مناسبی از عمل رینوپلاستی داشته باشد .

رینوپلاستی بینی گوشتی

دلایل انجام جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی

مردم جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی را برای اصلاح شکل بینی خود پس از یک آسیب، رفع مشکلات تنفسی یا یک نقص مادرزادی، یا به دلیل عدم رضایت از ظاهر بینی خود انجام می دهند.

تغییرات احتمالی در جراحی رینوپلاستی  جراح می‌تواند برای بینی شما ایجاد کند عبارتند از:

 • تغییر در اندازه
 • تغییر در زاویه
 • درست کردن برآمدگی بینی
 • تغییر شکل نوک بینی
 • تنگ کردن سوراخ‌های بینی

اگر رینوپلاستی را نه برای سلامتی، بلکه برای بهبود ظاهر بینی‌تان می‌خواهید انجام دهید باید تا رشد کامل بینی خود صبر کنید. برای دختران، این سن  15 سالگی است و برای  پسران چون ممکن است هنوز در حال رشد باشند، در سنین بالاتر باید انجام شود. اما اگر تصمیم به عمل بینی به دلیل اختلال تنفس گرفته‌اید می‌توانید در سن و سال جوانی این کار را انجام دهید.

ولی چه روش هایی برای جراحی زیبایی  بینی وجود دارد و چگونه می توانیم با معیار های این نوع جراحی آشنا شویم. جراحی رینوپلاستی به دو روش انجام می شود.

 • جراحی زیبایی بینی باز
 • جراحی زیبایی بینی بسته

جراحی زیبایی بینی روش باز

در این روش که شیوه ی شایع تری در جراحی زیبایی بینی است برشی بر روی کولوملا ( تیغه بین سوراخ های بینی ) داده می شود.

در این شیوه از جراحی بینی پوست به سمت بالا (همانند باز کردن  در کوله پشتی یا کیف ) باز میشود و دسترسی به تمام اسکلت بینی  براحتی انجام می پذیرد. علاوه بر دید بهتر و دسترسی تقریبا  کامل ، غضروف های بینی توسط پزشک جراح  دچار تغییر  و جابجایی لازم داده شده و هربخش از اجزای  بینی به طور جداگانه  و در موقعیت واقعی و طبیعی خود قابل ارزبابی خواهد بود.نقطه قوت جراحی زیبایی بینی باز امکان دسترسی از طریق یک برش کوچک بر روی کولوملا خواهد بود.

اگرچه عیوب بسیاری از  بینی میتواند از روش جراحی زیبایی بینی به روش  بسته  هم رفع شود اما به نظر دکتر صوفی زاده  خطر بسیار ناچیز  (اثر زخم) برش بر روی بخش انتهایی تیغه بینی آنقدر مهم  نخواهد بود که بتوان از امکانات بهتر عمل باز مثل دید بهتر، دقت بیشتر، تکنیک های اثر بخش تر،  و دسترسی بالای این روش به سادگی چشم پوشی کرد.

تصاویر زیر نمونه کاری از جراحی زیبایی بینی گوشتی می باشد که توسط دکتر صوفی زاده انجام شده است برای مشاهده تصاویر بیشتر به گالری تصاویر مراجعه کنید.

جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی روش بسته

در این روش از جراحی زیبایی  بینی برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجادخواهد شد اگرچه این برش ها تقریبا نیمی از قوس داخل سوراخ های بینی را در بر میگیرد  اما هیچ اثری از این برش ها از بیرون قابل مشاهده نخواهد بود و اثری از جای زخم و بخیه باقی نخواهد ماند. به دلیل  آنکه برش ها در هر دو  سوراخ به هم متصل نمی شوند کنار زدن پوست بینی برای انجام جراحی مشکل بوده و تمام مراحل جراحی زیبایی بینی باید از داخل دریچه ای باریک با دید بسیار محدود صورت پذبرد .

به دلیل اینکه دسترسی به اسکلت بینی در این حالت نیازمند به کشش زیاد روی بافت بینی خواهد بود  و تغییر شکل غضروف های بینی در حین کار اجتناب نیز امری محتمل خواهد بود

جراحی زیبایی بینی(رینوپلاستی) روشی است که طی آن شکل ظاهری و در برخی موارد عملکرد بینی بهبود می یابد. قدمت جراحی بینی به قرنها قبل برمی گردد.در آن زمان برای مجازات برخی محکومان بینی آنها را می بریدند تا نشانگر خلاف کاری آنها باشد. و آنها درصدد اصلاح این قضیه خود بودند و اولین جراحی رینوپلاستی شکل گرفت.

و طی قرنهای متمادی به کندی پیشرفت نمود. تا اینکه حدود 60 سال قبل با جهشی فوق العاده جراحی رینوپلاستی پیشرفت نمود.

در تصویر زیر می توانید نمونه کار هایی از جراحی زیبایی بینی که توسط دکتر صوفی زاده انجام شده است را مشاهده کنید و با مقایسه های لازم بهترین جراح بینی را برای

عمل بینی خود انتخاب کنید. تصاویر به ترتیب از چپ به راست جراحی بینی گوشتی,ترمیمی و استخوانی می باشد.

انواع  جراحی زیبایی بینی(رینوپلاستی)

انواع جراحی زیبایی بینی معمولا بر حسب نوع پوست بیمار به 4 دسته معمولی، کج،ترمیمی،استخوانی و گوشتی تقسیم بندی می شوند. معمولا جراحی بینی گوشتی و کج سخت تر از بینی با پوشت با ضخامت متوسط می باشد. تشخیص نوع پوست بینی معمولا  بر حسب تشخیص جراح و در جلسه مشاوره انجام می شود. در جلسه مشاوره جراح اطلاعات لازم را در اختیار بیماران قرار می دهد و میزان موفقیت عمل را به اطلاع بیمار می رساند. بیماران نیز باید در این نوع جراحی بینی واقع بین باشند و انتظارات غیر منطقی نداشته باشند. به طور مثال بیمارانی که دارای بینی گوشتی می باشند نباید انتظار بینی قلمی را پس از جراحی بینی داشته باشند.

انواع جراحی زیبایی بینی

 • جراحی زیبایی رینوپلاستی  گوشتی

بسیاری از افرادی که می خواهند جراحی زیبایی بینی انجام دهند دارای رینوپلاستی گوشتی می باشند. آیا می دانید جراحی زیبایی رینوپلاستی  گوشتی چیست؟ این نوع عمل زیبایی روی بینی با پوست ضخیم انجام می شود. بینی های گوشتی دارای ظاهری با پوست ضخیم می باشند و قسمت استخوانی و غضروفی بینی در این افراد کمتر است. از آنجایی که

شکل مناسب در بینی با ایجاد تغییرات در قسمت استخوانی و غضروفی بینی حاصل می شود، رینوپلاستی گوشتی یکی از سخت ترین نوع جراحی ها می باشد.  دکتر صوفی زاده یکی از برترین جراحان بینی می باشد و در زمینه رینوپلاستی در جراحی زیبایی گوشتی مهارت ویژه ای دارد. در تصاویر زیر می توانید نمونه کار هایی از جراحی زیبایی رینوپلاستی گوشتی دکتر صوفی زاده را مشاهده کنید.

 • جراحی زیبایی رینوپلاستی  استخوانی

این نوع رینوپلاستی بر روی بینی های به اصطلاح استخوانی انجام می شود .جراحی زیبایی رینوپلاستی استخوانی به نسبن ساده تر از جراحی بینی گوشتی می باشد چراکه از انجایی که بافت استخوانی منسبی در بینی وجود دارد انجام جراحی بسیار راحت تر می باشد. معمولا جراحی بینی با برداشتن استخوان ها و یا جابه جا کردن استخوان ها انجام می شود تا شکل مناسبی در بینی ایجاد شود.

سعی کنید برای این نوع جراحی زیبایی نیز ، نزد جراحی ماهر و توانا مراجعه کنید چرا اگ  فرایند استحکام بخشی به بینی در این نوع جراحی به درستی انجام نشود بیمار پس از مدتی دچار افتادگی بینی خواهد شد در نتیجه نیاز به جراحی ترمیمی خواهد داشت.

 • جراحی زیبایی رینوپلاستی ترمیمی

رینوپلاستی ترمیمی معمولا یکی از سخت ترین نوع جراحی بینی می باشد. خصوصا اگرتوسط جراح دیگر انجام شده باشد . افراد معمولا به دلیل مشکلات تنفسی و یا مشکلات در ظاهر بینی برای جراحی زیبایی رینوپلاستی ترمیمی مراجعه می کنند. معمولا کجی بینی، افتادگی بینی، از بین نرفتن قور بینی و بیرون زدگی استخوان بینی از مواردی می باشد که بیمار نیاز به جراحی بینی ترمیمی دارد. معمولا رینوپلاستی تریمی کار سختی می باشد مخصوصا اگر در جراحی اول بافت کافی از غضروف باقی نمانده باشد.

انتخاب جراح برای عمل زیبایی بینی

انتخاب جراح برای عمل زیبایی بینی معمولا یکی از مشکل ترین کار ها می باشد برای افرادی که می خواهند عمل بینی انجام دهند می باشد. معمولا بیماران با مشاهده نمونه کار های جراحی بینی سعی می کنند بهترین جراح بینی را برای خود انتخاب کنند . البته صرفا با مشاهده نمونه کار های جراح نمی توانید انتخاب جراح برای عمل زیبایی بینی را انجام دهید و بهتر است با مراجعه حضوری به مطب آگاهی لازم را در مورد جراح کسب کنید.

سعی کنید تحقیقات لازم را در انتخاب جراح انجام دهید چرا که هرگونه سهل انگاری می تواند خظرات جبران ناپذیری را برای شما داشته باشد.

انتخاب جراح برای عمل زیبایی بینی

 


چه افرادی نیازمند جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی می باشند؟

عموما  افراد کاندید جراحی زیبایی بینی در زمینه زیبایی به دو دسته تقسیم می شوند.

دسته اول کسانی که مشکل زمینه ای و عملکردی بینی ندارند و صرفاً خواهان تغییر شکل ظاهری بینی می باشند ، دسته دوم افرادی هستند که مشکل داخلی بینی و مشکل تنفس و یا حس بویایی و یا سینوزیت دارند که مداخله جراح برای آنها ضروری است.

بطور طبیعی افراد دسته دوم پس از مشاوره های ضروری و انجام بررسی های لازم الزاماً باید تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار گیرند.

اما  افراد دسته اول خود به چند گروه قابل تقسیم هستند:گروهی که بینی های بزرگ ظاهری دارند.

 • گروهی که قوز برجسته بینی دارند.
 • گروهی که بینی های پهن دارند.
 • گروهی که افتادگی نوک بینی دارند.
 • گروهی که بینی های دراز دارند.
 • گروهی که سوراخ های غیر قرینه بینی دارند.
 • گروهی که قاعده بینی بسیار تو رفته دارند.
 • گروهی که بینی های کوچک دارند.
 • گروهی که معایب ظاهری کوچک دارند.
 • گروهی که قبلاً جراحی شده و از شکل حاصله ناراضی هستند.

هزینه جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی

هزینه جراحی زیبایی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد. پوست بینی بیمار یکی از عوامل اساسی در تعیین هزینه جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی می باشد معمولا بیمارانی که پوست بینی ضخیمی دارند که در اصطلاح به آن بینی گوشتی می گویند هزینه بیشتری را برای جراحی زیبای بینی گوشتی می پردازد و هزینه جراحی بینی معمولی به نسبت کمتر می باشد. در بسیاری از مواقع به دلیل مشکلات متنوع بیمار در بینی خود هزینه جراحی افزایش می یابد و در بسیاری از مواقع این چنین نیست.

نوع جراح و محل انجام جراحی در کنار فاکتور های دیگر مانند تجهیزات جراحی از عوامل تعیین کننده قیمت عمل بینی می باشند. نکته ای که وجود دارد این است صرفا به خاطر هزینه کمتر و بیشتر، جراح خود را انتخاب نکنید و سعی کنید با مشاهده نمونه کار ها و مشاوره با جراح و بیماران قبلی جراح زیبایی بینی خود را انتخاب کنید.

معمولا هزینه جراحی زیبایی بینی معمولی کمتر از سایر جراحی ها می باشد. میزان مهارت ، تخصص، تجربه و محبوبیت جراح مواردی هستند که در هزینه  عمل بینی رینوپلاستی موثر می باشند.

هزینه جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی

مراقبت های بعد از عمل بینی

 •  بعد از عمل و انتقال بیمار از اتاق عمل به بخش ، بلافاصله از کیسه آب یخ روی بینی و زیر چشم ها استفاده کنید و تا 72 ساعت این کار را ادامه دهید
 • 3 روز اول بعد از عمل جراحی در منزل استراحت کنید وزیر سر شما 45-60 درجه بلندتر از بدنتان باشد پس از آن قدم زدن بلامانع است
 • داروهای تجویز شده را  (پس از هوشیاری کامل) مصرف کنید و به طور منظم ادامه دهید
 •  روز3-7  بعد از عمل جهت خارج کردن تامپون بینی یا لوله داخل بینی مراجعه کنید

مراقبت های بعد از عمل بینی


سوالات قبل و بعد جراحی رینوپلاستی

 • آیا شما نحوه چسب زدن به بینی را بعد از جراحی بینی آموزش می دهید؟

بله دکتر صوفی زاده نحوه چسب زدن به بینی و مراحل دیگر را به دقت به شما آمورش می دهد و ویدیو های آموزشی نیز برای نحوه چسب زدن بینی برای بیماران در نظر گرفته است.

 • درصد موفقیت جراحی زیبایی بینی به چه میزان است؟

درصد موفقیت پس از جراحی بینی بستگی بسیاری به تخصص و مهارت جراح بستگی دارد و میزان موفقیت پس از جراحی بینی دکتر صوفی زاده 99 درصد می باشد و در 1 درصد باقی مانده بیمار ممکن است نیاز به جراحی بینی ترمیمی داشته باشد.

 • آیا با جراحی بینی زیبایی چهره من افزایش خواهد یافت؟

جراحی زیبایی بینی اگر به درستی انجام شود و نواقص بینی به درستی برطرف شود، تاثیر بسزایی در زیبایی خواهد داشت. همین ویژگی موجب شده است که جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی ها باشد.

 • آیا محدودیت سنی برای جراحی بینی(رینوپلاستی) وجود دارد؟

در بحث سن مراجعه کنندگان قطعاً محدودیت وجود دارد اما این محدودیت خیلی سخت و غیر قابل انعطاف نیست. به طور عام سن بین 17-16 سال را سن مناسب جهت شروع جراحی زیبایی بینی می دانند. و طیف دیگر سن بستگی به شرایط دیگر بیمار دارد مثل شرایط قلبی عروقی و غیره… اصل اساسی در مبحث سن شروع رینوپلاستی توجه به تکمیل سیکل رشد بیماران  است و از مهمترین اصول و معیار های دیگر آن میتوان به  بروز صفات ثانویه جنسی- شرح حال خانوادگی و تجربه جراح اشاره کرد. در بین بیماران دکتر صوفی زده کمترین سن که تا کنون تحت عمل بینی قرار گرفته  دختری 12 ساله بود که پس از بررسی های کافی و اطمینان از رشد مناسب تحت عمل بینی قرار گرفت و با گذشت پنج سال از تاریخ عمل هم بیمار و هم خود دکتر صوفی زاده از نتیجه عمل راضی هستند و بیشترین سن جراحی مربوط به خانم 80 ساله بود که در این مورد نیز  با وجود گذشت 7 سال از انجام جراحی، نتیجه ای دلخواه از دید بیمار و دکتر صوفی زاده دارد.

آنچه در خصوص سن بیمار حائز اهمیت است توجه به ملاک های علمی و انجام مشاوره های ضروری و اتکا به علم و تکنیک جراحی جراح است چنانچه این موارد لحاظ شوند، نتیجه  حاصله بسیار مطلوب خواهد بود.

 • آیا سوراخ های بینی من بعد عمل بینی عین هم خواهند بود؟

دراکثر موارد جواب این سوال مثبت است. اما گاهی ایراداتی در ششکل سوراخ ها ناشی از میزان کشش و قدرت عضلات اطراف بینی است که علیرغم اصلاح شکل سوراخ ها تفاوت های جزئی ممکن است بروز کند.

 • میزان موفقیت در جراحی بینی ترمیمی به چه میزان است؟

قبل از انجام  جراحی زیبایی ترمیمی شما توسط دکتر صوفی زاده معاینه می شوید و دکتر صوفی زاده میزان موفقیت در جراحی بینی را به اطلاع شما می رساند.


عمل Rhinoplasty

بینی یکی از نمایان ترین و مورد توجه ترین اجزا چهره میباشد؛ همچنین از لحاظ عملکرد نقش بسیار مهم و حیاتی در تنفس و کنترل هوای تنفسی از نظر رطوبت، دماو… دارد.درحال حاضر رینوپلاستی کاربرد زیادی نسبت به جراحی های زیبایی در ایران دارد و اگر جراحی به شکل اصولی ،طبق متد جدید و با توجه به علم زیبا شناسی انجام شود، نتیجه پس از عمل رضایت بخش است و تأثیرات مثبتی بر ظاهر فرد می گذارد.

هدف از انجام این عمل

این عمل به دلیل رفع عیب های ظاهری بینی و تناسب برقرار کردن بین بینی و بقیه اجزای صورت، انجام می شود. امکان دارد در این عمل اندازه بینی کوچکتر شده، نوک بینی و پره ها جمع شود و درمواردی به موجب افزایش استحکام و بهتر شدن شکل ظاهری، به فرورفتگی ها غضروف اضافه شود.

مشاوره

شما سوالات و تغییرات مورد نظر را با جراح خود درمیان می گذارید و جراح بینی شما را معاینه می کند و راجع به متد جراحی و نتیجه به شما توضیحات می دهد. بعد از قطعیت تصمیم شما، آزمایشات مورد نیاز را انجام می دهید وعکس های فتوگرافی را فراهم می کنید.

موارد قابل تغییر در راینوپلاستی

 1.  تغییر ابعاد کلی بینی متناسب با صورت
 2.  صاف کردن قوز بینی
 3.  باریک کردن استخوان بینی
 4. کوچک کردن سوراخ های بینی
 5.  اصلاح کردن نوک بینی

بیمه

معمولا بیمه ها هزینه های جراحی بینی با هدف تغییرات ظاهری و زیبایی دربر نمی گیرند؛ ولی هزینه های اصلاح عملکرد بینی مانند انحراف، شکستگی و مشکلات تنفسی شامل می شوند.

بیهوشی

جراحی رینوپلاستی با توجه به شرایط بیمار از طریق بیهوشی کامل یا بی حسی موضعی انجام میگیرد.

عوارض

احتمال بروزعوارض رینوپلاستی به دلیل استفاده از روش نوین، بسیار کم می باشد؛با این حال امکان دارد عوارضی مثل واکنش به داروی بیهوشی، خونریزی و عفونت اتفاق بیفتد.

نکات مهم rhinoplasty

طبق اصول rhinoplasty، بینی پس از عمل باید متناسب با اجزای صورت و طبیعی باشد و همچنین درعملکرد دچار اختلال نشود. بینی هایی که از نظر ظاهری مصنوعی،فانتزی، عروسکی و… دارای زیبایی کمتری هستند و معمولا درعملکرد دچار اختلال های زیادی می شوند. دکتر محمد صوفی زاده متخصص گوش و حلق و بینی و جراح زیبایی صورت هستند. ایشان با علم و تجربه فراوان و سابقه بسیار زیاد در جراحی زیبایی بینی و صورت، یکی ازپزشکان متعهد و پر سابقه در این حیطه کاری به شمار می روند.

 


عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی استخوانی یکی از جراحی های زیبایی می باشد که با هدف زیبایی و اصلاح فرم شکل بینی انجام می شود. این نوع جراحی زیبایی بینی استخوانی  بر روی بینی هایی انجام می شود که بافت استخوانی بینی آن ها بیشتر می باشد و بافت پوست آن ها نازک می باشد.

در این بخش می توانید با موارد مختلفی از جراحی زیبایی بینی استخوانی آشنا شوید و با انواع جراحی بینی آشنا شوید. همچنین می توانید برخی از نمونه کار های جراحی بینی استخوانی دکتر صوفی زاده را مشاهده کنید.

این دسته افرادی هستند که نسبت بخش استخوانی به بخش غضروفی آنها بیشتر است. این دسته معمولاً پوست های نسبتاً نازک دارند. میزان رضایت این افراد از نتیجه جراحی زیبایی بینی استخوانی بستگی کامل به مهارت جراح دارد که با لحاظ کردن نکات تکنیکی مناسب می تواند این رضایتمندی را ایجاد کند. بدون شک علم و تجربه و حتی سلیقه ی شخصی  جراح در جراحی بینی بسیار موثر است. 

بینی استخوانی معمولا دارای استخوانی محکم می باشند و قوزی پشت بینی در این گونه بینی ها دیده می شود. این گونه بینی که معمولا ارثی می باشد به راحتی جراحی می شود و با تخصص جراح چهره ای زیبا در فرد ایجاد می شود. پزشک جراح قبل از جراحی باید با بررسی درست بینی بیمار از کجی و یا وجود شکستگی در بینی بیمار با خبر شود تا بتواند به درستی فرایند جراحی زیبایی بینی استخوانی را انجام دهد.همچنین بیمار باید پزشک خود را از وجود مشکلات تنفسی و از این قبیل آگاه کند.

تصاویر زیر نمونه ای از عمل بینی استخوانی می باشد که توسط دکتر صوفی زاده انجام شده است. اگر به تصاویر دقت کنید پس از جراحی قوز بینی برداشته شده است و با توجه به اجزای صورت ظاهری مناسب در چهره فرد ایجاد شده است. شما می توانید اطلاعات تکمیلی در مورد جراحی زیبایی بینی گوشتی کسب کنید.

روش جراحی زیبایی بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی استخوانی نیز مانند دیگر انواع عمل رینوپلاستی بینی انجام می شود. در این نوع عمل با تراشیدن غضروف و قسمت استخوانی بینی ظاهری زیبا و متعادل در فرد ایجاد می شود. تراشیدن استخوان بینی در بعضی از موارد بسیار سخت می باشد و به روش های مختلفی انجام می شود.  دقت بالای جراح در این نوع جراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که به دلیل پوست نازک بینی هرگونه ناهماهنگی در زیر پوست بینی مشخص می شود در نتیجه تراش استخوان بینی باید با دقت و مهارت کافی انجام شود. قبل از شروع عمل ودر ابتدای فرایند جراحی زیبایییی بیماران با وقت قبلی به ایشان مراجعه می کنند در مصاحبه اولیه دکتر صوفی زاده به دقت به صحبت های بیمار گوش می دهد تا متوجه درخواست بیمار گردد و از ویژگی های شخصیتی، و روانشناختی و نوع بینی بیمار آگاه شود.

تصاویر زیر نمونه ای جراحی زیبایی بینی استخوانی می باشد که توسط دکتر صوفی انجام شده است. دکتر صوفی با بررسی ها لازم بعد و قبل عمل سعی دارد بهترین نتیجه را برای بیماران فراهم کند. شما می توانید نمونه کار های جراحی زیبایی بینی گوشتی را در بخش گالری مشاهده کنید.

مشکلات جراحی زیبایی بینی استخوانی

افرادی که دارای پوست بسیار نازکی در بینی خود هستند معمولا، شکاف‌های ایجاد شده در جراحی با حداقل زخم‌ها یا تورم‌های بعد از عمل همراه است و سریعا بهبود می‌یابد، اما هرگونه نقص در اسکلت بینی این اشخاص به وضوح نمایان می‌شود. مشکل دیگر در چنین پوستهایی کشش‌های پوستی بعد از عمل است. روند انقباض زخم‌ها بعد از جراحی بینی استخوانی ممکن است به بدشکل شدن چارچوب بینی منجر شود. در نتیجه داشتن سکل استخوان زیبا و مناسب از ویژگی های عمل زیبایی بینی استخوانی می باشد.

در مواقعی که ساخت اسکلتی زیبا و خوشفرم در بینی امکان پذیر نباشد؛ معمولا جراح با استفاده از روش های دیگری خوش فرم کردن استخوان بینی را انجام می دهد ولی نکته ای که اهمیت دارد این است که جراح استحکام بخشی به کل ساختمان بینی را نیز انجام دهد تا افتادگی نوک بینی برای بیمار ایجاد نشود.

مشکلات جراحی زیبایی بینی استخوانی

ویژگی بینی استخوانی

 • دارای پوست نازک در بینی
 • ضخامت زیاد در بخش استخوان و غضروف
 • در اکثر مواقع دارای کجی می باشند
 • دارای برامدگی بر روی بینی

ویژگی جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی با لیزر

به تازگی تبلیغات شنیده و دیده میشود که با بی درد نشان دادن جراحی بینی استخوانی با لیزر را تبلیغ میکنند. بسیاری از بیماران متاسفانه این نوع تبلیغات را باور می کنند. متاسفانه دانش و علم بشری تا به حال تا جایی پیشرفت نکرده است که بتواند با لیزر تغییراتی روی بینی افراد ایجاد کند و در نتیجه جراحی بینی استخوانی با لیزر نیز تایید نشده است. بهترین راه برای جراحی بینی استخوانی استفاده از روش های جراحی است تا ظاهر مناسبی در بینی فرد ایجاد شود.

دکتر صوفی زاده یکی از بهترین جراحان بینی ، در زمینه جراحی بینی استخوانی می باشند که تجربه کاری و رضایت بیماران در طی سال های متوالی نشان داده است ایشان یکی از برترین جراحان بینی در زمینه جراحی بینی استخوانی می باشند.

جراحی بینی استخوانی با لیزر

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی مانند دیگر جراحی ها از فرد به فرد متفاوت می باشد. معمولا در صورت وجود شکستگی در بینی و یا وجود بینی انحراف (کجی ) این هزینه بیشتر می باشد. پزشک جراح باید به درستی بررسی های لازم را قبل از جراحی انجام دهد تا بتواند بیمار را از هزینه جراحی آگاه کند.

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 17 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. ایشان با انجام بررسی های لازم قبل از عمل جراحی بینی سعی بر این دارد که با شناخت ویژگی های بینی فرد هزینه جراحی بینی را در حدامکان کاهش دهد تا بیماران بتوانند به راحتی این نوع عمل را انجام دهد. البته در بعضی مواقع به دلیل مشکلات بسیار بیمار و نوع بینی ممکن است این هزینه افزایش یابد.

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی

رضایت بیمار بعد از جراحی زیبایی بینی استخوانی

معمولا رضایت بیمار در این نوع جراحی مثبت می باشد. از آنجایی که پس از جراحی زیبایی بینی استخوانی به دلیل پوست نازک بینی برش های بینی بسیار سریع بهبود می یابند تورم بعد از عمل بسیار سریع می باشد و در کمترین زمان انجام می شود. در این نوع عمل اگر تراش بینی به درستی انجام شود و پزشک جراح از مهارت کافی برخوردار باشد نتایج بعد از عمل مورد رضایت بیمار واقع خواهد شد.

دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.  با بررسی عملکرد بینی بیمار حتی 1 سال بد از جراحی مشکلات بینی بیمار برطرف می شود و بیمار رضایت بیشتری از جراحی بینی استخوانی خواهد داشت.

رضایت بیمار بعد از جراحی زیبایی بینی استخوانی

عوارض جراحی زیبایی بینی استخوانی

افرادی که دارای بینی استخوانی هستند نگران عوارض جراحی زیبایی بینی استخوانی می باشند و نگرانند که بینی آن ها بعد از جراحی بینی دارای افتادگی باشد و یا به دلیل نازک بودن برامدگی بینی آن ها از بین نرود. اگر چه که ممکن است به دلیل خظای انسانی این عوارض وجود داشته باشد ولی اگر جراحی بینی را نزد جراحی متخصص و توانا انجام دهید عوارض جراحی زیبایی بینی استخوانی به صفر می رسد . تصاویر زیر نمونه ای از جراحی زیبایی بینی استخوانی است که توسط دکتر صوفی زاده انجام شده است اگر به تصاویر نگاه کنید پس از جراحی افتادگی در بینی افراد دیده نمی شود و ظاهر مناسبی در بینی ایجاد شده است.


پرسش های جراحی بینی استخوانی

 • آیا پس از جراحی زیبایی بینی استخوانی قوز بینی به طور کلی از بین می رود

اگر جراحی بینی توسط جراحی ماهر انجام شود و ساختمان اسکلتی بینی شما به درستی شکل گرفته باشد، قوز بینی به طور کامل از بینی خواهد رفت.

 • دختر من 18 سال دارد آیا در سن مناسبی برای جراحی بینی قرار دارد؟

سن مناسب برای شروع جراحی بینی معمولا برای نوجوانان 16 الی 17 سال می باشد. البته باید فرد مرحله رشد خود را پشت سر گذاشته باشد که توسط دکتر قابل تشخیص است.

البته دکتر صوفی زاده در میان بیماران جراحی بینی را برای دختری 12 ساله انجام داده است که بعد از گذشت 5 سال مشکلی در بینی خود نداشته است.

 • چگونه از افتادگی نوک بینی پس از جراحی بینی استخوانی جلوگیری کنیم؟

اگر جراحی بینی شما توسط جراحی خبره انجام شود و در عمل بینی شما به درستی انجام شود، پس از عمل بینی افتادگی در نوک بینی نخواهید داشت. مشاهده نمونه کار های دکتر صوفی زاده حتی 5 سال بعد از و عدم وجود افتادگی در نوک بینی حاکی از مهارت بالای ایشان می باشد.

 • بینی من از چه نوعی می باشد؟

این پرسش یکی از متداول ترین و مهم ترین پرسش ها می باشد که در نوع جراحی و نتیجه جراحی نیز موثر است. در نوع نوع بینی بر اساس جنس پوست افراد و نسبت بخش غضروفی به استخوانی و جنس و توان غضروف به سه نوع بینی معمولی، بینی استخوانی و بینی گوشتی دسته بندی می شود که پس از مشاوره اولیه این مشخص خواهد شد. جراحی زیبایی بینی گوشتی معمولا سخت تر از بینی استخوانی است.

 • آیا بینی من نیاز به جراحی زیبایی بینی دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت جراحی زیبایی بینی دو حالت بیشتر ندارد.

A : یا از نظر طبی و ظاهری ایراد اساسی دارد یعنی انحراف شدید- تغییر شکل ناهنجار و… است که قطعاً جراحی می خواهد .

B : صرفاً جنبه زیبایی مد نظر است که نظر دکتر صوفی زاده این است که نظر قلبی خود بیمار چیست؟ و شخص تاثیر اطرافیان نباید تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار گیرد.

 • آیا با جراحی زیبایی، بینی من بهتر می شود؟

در پاسخ به این سوال به صراحت باید گفت بستگی دارد که چه کسی جراحی شما را انجام می دهد و ایده شما از جراحی چیست؟ چنانچه توسط جراح با تجربه انجام می شود به یقین بینی شما بهتر خواهد شد. معیار بهتر شدن بینی بین فرد و فرد متفاوت می باشد و پاسخ این سوال همواره به فاکتور های زیبایی شما بستگی دارد. در بسیاری از مواقع معیار زیبایی شما ممکن است متفاوت باشد. به طور کلی دکتر صوفی زاده با مشاوره هایی که قبل از شروع جراحی بینی با بیماران خود دارد از معیار های زیبایی بیماران و ویژگی های شخصیتی بیماران آگاهی لازم را کسب می کند تا بتواند جراحی زیبایی بینی را به درستی انجام دهد.

مقالات عمل بینی

جراحی بینی بصورت اقساط

سالیانی زیادی از ورود جراحی بینی به دخل زندگی مردم دنیا می گذرد و کماکان این عمل جزء پر و پا قرص ترین عمل زیبایی است….

جراحی بینی با قالب کنترلی

هنگام جراحی زیبایی موارد متعددی پیش می آید که جراح بایستی در نظر بگیرد که آیا قسمت های مختلف بینی را به درستی فرم گرفته است یا نه، که اگر نگرفته باشد باید آن قسمت ها را اصلاح کند و همه این نکات وابسته به چشم پزشک است…

بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران

پزشک گوش و حلق و بینی در زمینه‌ی گوش، دهان، گلو و بینی تعلیم دیده است. فارغ از نیت اصلی این رشته بر سیستم تنفسی، پزشک گوش و حلق و بینی، اطلاعات کاملی در خصوص اختلالات حنجره، سینوس‌ها و قالب صورت و گردن نیز دارد. …

بینی گوشتی بدون عمل

یکسری ازافراد به خاطر بینی بزرگی که دارند خیلی ناراحتن و این موضوع باعث رنجش اونا میشه و از یک طرف دیگه هم از پس مخارج عمل جراحی بر نمیان. وحشت از جراحی یکی از عاای میتونه باشه که خیلی ها نخوان زیر تیغ برن. …

همه چیز درباره عمل رینوپلاستی

جراحی رینوپلاستی در خیلی سال های پیش توسط هندی ها به روش های سنتی استفاده می کردند. به علاوه بعد از آن بریتانیایی ها هم به تقلید از هندی ها برای سربازان خود که در طی جنگ آسیب دیده بودند این عمل را انجام می دادند….

عمل دماغ به عنوان یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی

عمل دماغ را می توان یکی از رایج ترین عمل های زیبایی دانست. عمل دماغ هم می تواند به منظور زیبایی انجام شود و هم اینکه برای از بین بردن مشکلات ساختاری بینی مورد استفاده قرار بگیرد….

وظایف با اهممیت بهترین جراح بینی

هر روزه جراحی زیبایی بینی در بین مردم رو به افزایش است. جراحی بینی می تواند در زیبایی چهره شما تاثیر به سزای داشته باشد. بیشترین تقاضا برای انجام جراحی زیبایی خانم ها می باشند. چرا که اهمیت زیادی به زیبایی ظاهری خود می دهند….

متخصص گوش و حلق و بینی در چه زمینه هایی باید تخصص داشته باشد؟

برخی از افراد به دنبال این هستند تا بدانند که یک متخصص گوش و حلق و بینی باید دارای چه وظایفی باشد و چه کارهایی را می تواند انجام دهد. ما تصمیم گرفته ایم در این مقاله تمامی وظایف یک متخصص گوش و حلق و بینی را به اطلاع شما عزیزان قرار دهیم….

آیا جراحی بینی با لیزر امکان پذیر می باشد؟

یکی دیگر از راه های جراحی بینی که امروزه در رابطه با آن بحث های زیادی وجود دارد جراحی بینی با لیزر می باشد. این روش یکی از شیوه های جراحی پلاستیک بینی در بین مردم شایع شده است….

مراقبت های قبل و بعد از عمل دماغ

بیشتر افراد میل به زیبایی هر چه بیشتر در وجودشان جریان دارد. یکی از تاثیر گذارترین عضو در صورت همه افراد بینی آنها می باشد که در صورت بد شکل بودن و یا دیگر مشکلات می تواند زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار دهد…

جراحی زیبایی بینی معمولی-عمل کردن بینی

در دسته بندی جراحی زیبایی بینی افرادی هستند که ضخامت پوست بینی آنها در ناحیه پل بینی در حد متوسط است(یعنی نسبت به بینی های گوشتی نازک تر و نسبت به بینی های استخوانی کمی ضخیم تر است).پوست این افراد انعطاف و قابلیت ارتجاعی زیادی دارند و فرم دهی به بینی نیز آسان است .به طور معمول در جراحی زیبایی بینی معمولی مشکلات نوک بینی و قوز بینی به راحتی قابل رفع است و بیمار می تواند چهره جذاب تر و زیباتری داشته باشد.
ادامه مطلب

عمل بینی گوشتی-نمونه کارهای بینی گوشتی عمل شده

جراحی بینی گوشتی و یا عمل بینی گوشتی از جمله عمل های زیبایی بینی است. به صورت کلی طبق ساختمان بینی که غضروف، استخوان و جنس پوست بیمار را شامل می شود، بینی ها به سه گروه کلی دسته بندی می شوند: یکی از این گروه ها، بینی گوشتی است که اغلب در جراحی این نوع از بینی ها تبحر و تجربه جراح از اهمیت ویژه ای برخوردار است. عمل زیبایی بینی گوشتی به علت داشتن برخی از خصوصیات ویژه نسبت به دیگر انواع بینی دشوارتر است.بینی گوشتی دارای بافت استخوانی کمتر و پوست ضخیمتر است.
ادامه مطلب

جراحی زیبایی بینی کج-اصلاح بینی کج

بسیاری از افراد علاوه بر شکل نامناسب بینی(وجود قوز و یا افتادگی بینی )دارای ظاهری کج در بینی خود می باشند که در اصطلاح نیازمند جراحی زیبایی بینی کج میباشند. این کجی بینی در مواقعی ناشی از انحراف بینی و در بعضی از مواقع به دلیل شکستگی بینی می باشد. جراحی زیبایی بینی کج شکل متقارن در بینی ایجاد می کند.
ادامه مطلب

جراحی زیبایی بینی استخوانی

یکی از جراحی های زیبایی بینی ،جراحی زیبایی بینی استخوانی می باشد که با هدف زیبایی و اصلاح فرم شکل ظاهری بینی و قوز موجود در بینی انجام می شود.بینی های استخوانی به بینی هایی گفته میشود که بافت استخوانی متراکم تری دارند ولی بافت پوست آن ها نازکتر از پوست انواع مدل های دیگر بینی است.

در این مقاله قصد داریم شما را با موارد مختلفی از جراحی زیبایی بینی استخوانی آشنا کنیم و با انواع جراحی بینی آشنا شوید. همچنین می توانید نمونه بینی های استخوانی عمل شده توسط دکتر صوفی زاده را مشاهده کنید.
ادامه مطلب

جراحی زیبایی بینی ترمیمی-عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی بیشتر برا کسانی انجام میشود که قبلا تحت عمل جراحی قرار گرفته اند ولی در حال حاضر یا از فرم بینی خود و یا از کارکرد آن رضایت ندارند به این معنی که دچار مشکل تنفسی هستند. در این افراد جراحی زیبایی بینی ترمیمی به علت بی نتیجه بودن جراحی قبلی که باعث ایجاد چسبندگی ها و تغییر فرم و ماهیت بافت ها شده است انجام میشود که جزو جراحی های سخت به حساب می آید.
ادامه مطلب
Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید