جراحی زیبایی بینی استخوانی یا عمل زیبایی بینی استخوانی

یکی از جراحی های زیبایی بینی ،جراحی زیبایی بینی استخوانی می باشد که با هدف زیبایی و اصلاح فرم شکل ظاهری بینی و قوز موجود در بینی انجام می شود.بینی های استخوانی به بینی هایی گفته میشود که بافت استخوانی متراکم تری دارند ولی بافت پوست آن ها نازکتر از پوست انواع مدل های دیگر بینی است.

در این مقاله قصد داریم شما را با موارد مختلفی از جراحی زیبایی بینی استخوانی آشنا کنیم و با انواع جراحی بینی آشنا شوید. همچنین می توانید نمونه بینی های استخوانی عمل شده توسط دکتر صوفی زاده را مشاهده کنید.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید
یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید

بینی با استخواننمونه کار جراحی زیبایی بینی استخوانیتصویر جراحی زیبایی بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی استخوانی

افرادی که بینی استخوانی دارند بافت استخوانی در آن ها زیاد است که پوست نازکی روی آن را پوشانده است. میزان رضایت افراد از نتیجه جراحی زیبایی بینی استخوانی بستگی کامل به مهارت جراح دارد که با رعایت کردن تکنیک و تخصص لازم می تواند این رضایتمندی را ایجاد کند. چرا که داشتن علم و تجربه بالا و حتی سلیقه ی شخصی  جراح در جراحی بینی  حرف اول را میزند.

نمونه جراحی بینی استخوانی دکتر صوفی زاده نمونه جراحی بینی استخوانی

بینی استخوانی معمولا دارای بافت استخوانی محکمی می باشند و قوزی روی پل بینی در این گونه بینی ها وجود دارد. این گونه بینی که معمولابه طور ژنتیکی می باشد به راحتی قابل جراحی است و با تخصص جراح چهره ای زیبا را برای فرد به ارمغان می آورد. پزشک جراح قبل از جراحی به طور  دقیق وجود کجی و یا  شکستگی در بینی بیمار را بررسی میکند تا بتواند به درستی فرایند جراحی زیبایی بینی استخوانی را انجام دهد.با این حال  بیمار نیز  باید پزشک خود را از وجود مشکلات تنفسی و از این قبیل آگاه کند.

تصاویری نمونه  از عمل بینی استخوانی انجام شده توسط دکتر صوفی زاده را در پایین مشاهده میکنید که اگر به آن ها دقت کنید پس از جراحی قوز بینی برداشته شده است و با توجه به آناتومی کلی  صورت، ظاهری مناسب در چهره فرد ایجاد شده است. شما همچنین  می توانید اطلاعات تکمیلی در مورد جراحی زیبایی بینی گوشتی کسب کنید.

روش جراحی زیبایی بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی استخوانی نیز مانند دیگر انواع جراحی  رینوپلاستی بینی صورت میگیرد. در این نوع عمل با تراش دادن قسمت غضروفی  و استخوانی بینی شکل ظاهری بینی زیباتر و متعادل تر میشود. تراشیدن استخوان بینی  به روش های مختلفی انجام می شودولی در اکثر موارد کاری دشوار است.  دقت و مهارت بالای جراح در این نوع جراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که پوست پوشاننده بینی در افرادی که بینی استخوانی دارند نازک است و هرگونه ناهماهنگی و اشکال  در زیر پوست بینی مشخص می شود در نتیجه تراش استخوان بینی باید با دقت و مهارت کافی انجام شود. قبل از شروع عمل ودر ابتدای فرایند جراحی زیبایی باید  بیماران با وقت قبلی برای انجام مشاوره به ایشان مراجعه می کنند در مصاحبه اولیه دکتر صوفی زاده به دقت به صحبت های بیمار گوش می دهد تا متوجه درخواست بیمار گردد و از ویژگی های شخصیتی، و روانشناختی و نوع بینی بیمار آگاه شود متناسب با درخواست و با توجه به حالت کلی صورت فرد بهترین نوع عمل را  انتخاب میکند که نتیجه رضایت بخش تری حاصل شود.

نمونه بینی استخوانیعمل بینی استخوانی نمونه عمل بینی استخوانی

 

 

مشکلات که در مورد  جراحی زیبایی بینی استخوانی وجود دارد

افراد با بینی استخوانی چون بافت پوستی نازکی دارند  معمولا، شکاف‌های ایجاد شده در جراحی با حداقل زخم‌ها یا تورم‌های بعد از عمل همراه است و سریعا بهبود می‌یابد، اما هرگونه ایراد در اسکلت بینی این اشخاص به وضوح نمایان می‌شود. مشکل دیگر در چنین پوستهایی کشش‌های پوستی بعد از عمل بینی است. روند انقباض زخم‌ها برای بهبودی  بعد از جراحی بینی استخوانی ممکن است به بدشکل شدن چارچوب کلی  بینی منجر شود. در نتیجه داشتن شکل استخوان زیبا و مناسب بعد از بهبودی از ویژگی های یک عمل زیبایی بینی استخوانی می باشد.

در مواقعی که ساخت اسکلتی زیبا و خوش فرم در بینی فرد  امکان پذیر نباشد؛ معمولا جراح با استفاده از روش های دیگر اقدام به  خوش فرم کردن استخوان بینی میکند. ولی نکته ای که اهمیت دارد این است که جراح بتواند  به کل ساختمان بینی استحکام ببخشد تا از افتادگی نوک بینی بعد از عمل برای بیمار جلوگیری شود.

مشکلات جراحی زیبایی بینی استخوانی

ویژگی های  بینی استخوانی

 • دارای پوست نازک در بینی
 • تراکم زیاد در بخش استخوانی و غضروفی بینی
 • اکثر مواقع بینی استخوانی  دارای کجی هم می باشند
 • دارای قوز بر روی پل بینی

ویژگی جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی با لیزر

به تازگی تبلیغاتی مبنی براینکه  جراحی بینی استخوانی با لیزر و بدون درد قابل انجام است زیاد شنیده ایم.در این میان بسیاری از بیماران متاسفانه این  تبلیغات را باور کرده اند. ولی باید بگوییم متاسفانه دانش و علم بشری نتوانسته است به پیشرفتی در زمینه ی جراحی بینی با لیزر دست پیدا کند. وتا به امروز جراحی بینی استخوانی با لیزر نیز تایید نشده است. بهترین راه برای جراحی بینی استخوانی استفاده از روش های جراحی است تا ظاهر مناسب و زیبا درشکل  بینی فرد ایجادکند.
دکتر صوفی زاده یکی از بهترین جراحان بینی ، در زمینه جراحی بینی استخوانی می باشند که تجربه کاری و رضایت بیماران در طی سال های متوالی نشان داده است ایشان یکی از برترین جراحان بینی در زمینه جراحی بینی استخوانی می باشند

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی مانند دیگر جراحی ها در هر یک از افراد متفاوت می باشد. معمولا در صورت وجود شکستگی در بینی و یا وجود انحراف (کجی ) این هزینه بیشتر هم  میشود. پزشک جراح با  بررسی های دقیقی که قبل از عمل انجام میدهد هزینه لازم برای جراحی را با توجه به شکل بینی فرد و مشکلات آن برآورد میکند و بیمار را از هزینه ی جراحی آگاه میسازد.

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 28سال سابقه کار در زمینه جراحی گوش و گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی جزو بهترین و با سابقه ترین جراحان بینی در کشور می باشند. ایشان با انجام بررسی های لازم قبل از عمل جراحی بینی سعی بر این دارد که با شناخت ویژگی های صورت و با توجه به آناتومی کلی صورت فرد هزینه جراحی بینی را در حدامکان کاهش می دهد تا بیماران بتوانند به راحتی این نوع عمل را انجام دهند. البته در بعضی مواقع به دلیل مشکلات بسیار بیمار و نوع بینی ممکن است این هزینه افزایش یابد.

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی

رضایت بیمار بعد از جراحی زیبایی بینی استخوانی

معمولا بیمار بعد از انجام عمل جراحی بینی استخوانی از عمل رضایت دارد و از آنجایی که پوست بینی در این نوع بینی نازک است پس برش ها و تورم آن نیز سریع بهبود میابد در این میان تنها اگر تراش بینی به درستی انجام شود و پزشک جراح از مهارت و تجربه  کافی برخوردار باشد نتایج بعد از عمل مورد رضایت بیمار واقع خواهد شد.

دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.  با بررسی عملکرد بینی بیمار حتی 1 سال بعد از جراحی مشکلات بینی بیمار برطرف شده و بیمار از جراحی بینی استخوانی خود کاملا راضی خواهد بود.

رضایت بیمار بعد از جراحی زیبایی بینی استخوانی

عوارض جراحی زیبایی بینی استخوانی

افراد با بینی استخوانی ،نگران عوارض جراحی زیبایی بینی استخوانی خود هستند و نگرانند که بینی آن ها بعد از جراحی بینی دچار افتادگی شود و یا به دلیل نازک بودن پوست برامدگی بینی آن ها از بین نرود. ولی این احتمالات در صورتی است که جراح شما از تخصص و تجربه کافی برخوردار نباشد. ولی اگر جراحی بینی را نزد جراحی متخصص و توانا انجام دهید عوارض جراحی زیبایی بینی استخوانی میشود گفت که به صفر می رسد . تصاویر زیر نمونه ای از جراحی زیبایی بینی استخوانی است که توسط دکتر صوفی زاده انجام شده است اگر به تصاویر نگاه کنید پس از جراحی افتادگی در نوک بینی افراد دیده نمی شود و ظاهر مناسبی در بینی ایجاد شده است.

 


پرسش های جراحی بینی استخوانی

 • آیا بعد  از انجام جراحی زیبایی بینی استخوانی قوز بینی به طور کامل از بین می رود؟

اگر جراح شده ماهر و با تجربه و علم کافی باشد و استحکام اسکلت استخوانی بینی را به درستی انجام دهد ، قوز بینی به طور کامل از بین خواهد رفت.

 • سن مناسب برای عمل جراحی بینی در چند سالگی است؟

سن مناسب برای شروع جراحی بینی معمولا برای نوجوانان 16 الی 17 سال می باشد. البته باید فرد مرحله رشد خود را پشت سر گذاشته باشد که این بررسی  توسط دکتر قابل تشخیص است.

البته دکتر صوفی زاده در میان بیماران جراحی بینی را برای دختری 12 ساله انجام داده است که بعد از گذشت 5 سال مشکلی در بینی خود نداشته است.

 • چگونه مانع  افتادگی نوک بینی پس از جراحی بینی استخوانی شویم؟

اگر جراحی بینی شما توسط جراحی خبره انجام شود و در عمل بینی شما به درستی انجام شود، پس از عمل بینی افتادگی در نوک بینی نخواهید داشت. مشاهده  نمونه کارهای دکترصوفی زاده حتی 5 سال بعد ازعمل  و عدم وجود افتادگی در نوک بینی نشان دهنده ی مهارت بالای ایشان می باشد.

 • نوع بینی خود را چگونه تشخیص دهیم؟

این پرسش یکی از متداول ترین و مهم ترین پرسش ها می باشد که در نوع جراحی و نتیجه جراحی نیز موثر است. در نوع نوع بینی بر اساس جنس پوست افراد و نسبت بخش غضروفی به استخوانی و جنس وتراکم غضروف به سه نوع بینی معمولی، بینی استخوانی و بینی گوشتی دسته بندی می شود که پس از مشاوره اولیه این تشخیص توسط پزشک اعلام میشود. جراحی زیبایی بینی گوشتی معمولا سخت تر از بینی استخوانی است.

 • آیا بینی من نیاز به جراحی زیبایی بینی دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت جراحی زیبایی بینی دو حالت بیشتر ندارد.

A : یا از نظر طبی و ظاهری ایراد اساسی دارد یعنی انحراف شدید- تغییر شکل ناهنجار و… است که قطعاً جراحی می خواهد .

B : صرفاً جنبه زیبایی مد نظر است که نظر دکتر صوفی زاده این است که نظر قلبی خود بیمار چیست؟ و شخص تحت  تاثیر اطرافیان نباید عمل جراحی زیبایی بینی انجام دهد .

 • آیا با جراحی زیبایی، بینی من بهتر می شود؟

پاسخ قطعی به این سوال اول جراح شماست و بعد اینکه ایده شما از جراحی چیست؟ چنانچه توسط جراح با تجربه انجام می شود به یقین بینی شما بهتر خواهد شد. معیار بهتر شدن بینی بین فرد و فرد متفاوت می باشد و پاسخ این سوال همواره به فاکتور های زیبایی شما بستگی دارد. معیار زیبایی ممکن است از نظر هر فرد متفاوت باشد. به طور کلی دکتر صوفی زاده با مشاوره هایی که قبل از شروع جراحی بینی با بیماران خود دارد از معیار های زیبایی بیماران و ویژگی های شخصیتی بیماران آگاهی لازم را کسب می کند تا بتواند جراحی زیبایی بینی را به درستی انجام دهد.

 • آیا بینی استخوانی با تزریق فیلر خوش فرم میشود؟

درصورتی‌که مشکل و نافرمی بینی استخوانی تنها در ناحیه استخوان بینی باشد، می‌توان با تزریق فیلر بخشی از ناهمواری را جبران کرد. اما در شرایطی که مشکل بینی استخوانی به غضروف یا انحراف مربوط باشد، معمولا از فیلر نمی‌توان انتظار نتیجه مطلوبی داشت.باید بدانید ماندگاری فیلر نهایتا ۶ الی ۱۰ ماه است و بعد از گذشت این مدت زمان، باید آن را ترمیم کنید

 


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید