جراحی زیبایی بینی ترمیمی یا رینوپلاستی

عمل ترمیمی بینی بیشتر برا کسانی انجام میشود که قبلا تحت عمل جراحی قرار گرفته اند ولی در حال حاضر یا از فرم بینی خود و یا از کارکرد آن رضایت ندارند به این معنی که دچار مشکل تنفسی هستند. در این افراد جراحی زیبایی بینی ترمیمی به علت بی نتیجه بودن جراحی قبلی که باعث ایجاد چسبندگی ها و تغییر فرم و ماهیت بافت ها شده است انجام میشود که جزو جراحی های سخت به حساب می آید.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید
یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید

گالری جراحی زیبایی مجدد بینینمونه کار جراحی زیبایی بینی ترمیمی

جراحی زیبایی بینی ترمیمی

در اکثر مواقع افراد با وجود اینکه قبلا بینی خود را جراحی کرده اند ولی باز هم از فرم ظاهری بینی خود رضایت ندارند و یا به علت مسلط نبودن کافی جراح از وضعیت خوبی برخوردار نیستند. این گروه از افراد احتیاج به عمل جراحی ترمیمی بینی دارند. جراحی زیبایی بینی ترمیمی به جراحی ثانویه گفته می شود که از طریق اصلاح ساختمان قبلی بینی، زیبایی مطلوبی را در صورت شخص به وجود می آورد.

نمونه جراحی بینی ترمیمی عمل ترمیمی بینی جراحی ترمیمی بینی دکتر صوفی زاده

افرادیکه قبلاً تحت عمل زیبایی بینی قرار گرفته اند اما از فرم ظاهری بینی خود و یا از کارکرد آن که شامل مشکل تنفسی است رضایت ندارند به عمل ترمیمی بینی روی می آورند که چسبندگی و تغییر فرم ماهیت بافت ها را اصلاح کنند.که یک جراحی سخت و دشوار است .

مدت زمان جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی ترمیمی طولانی تر می باشد و احتمال اینکه جراح  به تهیه بافت استخوانی ، غضروفی و یا پوستی از سایر نقاط بدن بیمار اقدام کند زیاد است. دکتر صوفی زاده معتقد است که در مورد این افراد جراح باید با حوصله ی فراوان با بیمار صحبت کند و اورا از احتمالاتی که ممکن است بعد از جراحی بوجود بیاید آگاه کند.چرا که ممکن است گاهی بعضی از ایرادات در فرد قابل اصلاح نباشد. در نتیجه در انتخاب این افراد برای جراحی زیبایی بینی ، جراح به جز دانش و مهارت باید وجدان کاری هم داشته باشدو اگر در خود توانایی انجام عمل جراحی را ندید آن را به یک همکار خود ارجاع دهد . دکتر صوفی زاده عنوان می کند که تا کنون تعدادی از بیماران را که ضایعات گسترده ای از جراحی های قبلی داشته اند را ویزیت کرده و بر اساس جمع بندب صورت گرفته از جراحی آنها خودداری کرده و بیمار را به پزشک باتجربه تر ارجاع داده اند.

تصاویر زیر نمونه کارهایی از جراحی زیبایی بینی ترمیمی هستند که به وسیله دکتز صوفی زاده صورت گرفته است. ایشان سعی می کنند که بهترین نتیجه ی ممکن  را در ظاهر بیماران ایجاد کند و موجب افزایش زیبایی در چهره شخص شوند.

در حالت کلی این جمله در دفعات بالا از آقای دکتر صوفی زاده شنیده شده است که ایشان اصلا محدودیتی به منظور انجام جراحی و تکنیک های آن ندارند و به عبارت دیگر هیچ غیر ممکنی از لحاظ تکنیکی برای ایشان وجود ندارد مگر آنکه آن را آموزش ندیده باشد و یا بر اساس جنس و مدل بینی بیمار، تحقق یافتن انتظارات آنها از نتیجه عمل ناممکن باشد”

مواردی که قبل ازعمل بینی ترمیمی باید به آن دقت کنید:

 • توقعات واقع بینانه از جراحی ترمیمی بینی.
 • باید بدانیدکه  عمل ترمیمی بینی از جراحی اولیه پیچیده تر است (هر بار جراحی ترمیمی سختتر از قبلی است)
 • احتمال دارد ساختار بینی شما  توانایی تحمل جراحی مجدد را نداشته باشد. در این زمان شما باید عمل ترمیمی بینی خود را به تاخیر بیندازید و یا از انجام عمل منصرف شوید.
 • بافت زخمی درون بینی نباید باشد و یا میزان آن باید بسیار کم باشد.
 • باید با جراحی عمل بینی قبلی حداقل یکسال فاصله داشته باشد
 • اگر از عمل بینی خود به دلایل مختلف رضایت ندارید، اصلا از جراح خود نخواهید که دوباره بلافاصله جراحی مجدد انجام دهد.

زمان مناسب برای عمل ترمیمی بینی چه زمانی می باشد؟

یک سال پس از عمل بینی اولیه می توان برای عمل بینی ترمیمی اقدام کرد زیرا در این زمان بافت بینی علاوه بر ترمیم به شکل ظاهری ثابت تری میرسد. توجه داشته باشید که جراحی ترمیمی بینی اگر زودتر از زمان مقرر انجام شود، عوارض غیر قابل جبرانی به همراه دارد زیرا ترمیم بینی فعال می باشد و با جراحی دوباره سبب ایجاد مشکل در خون رسانی پوست و اختلال در ترمیم می شود. پس از یکسال میزان ورم بینی کاهش یافته و زخم و اسکارهای درون بینی به میزان زیادی بهبود یافته است و می توان اشکالات و ایرادات بینی را مشخص کرد.

نمونه عمل ترمیمی نمونه عمل ترمیمی بینی دکتر صوفی زاده

جراحی زیبایی بینی ترمیمی چگونه انجام میشود؟

مدت زمان لازم برای عمل ترمیمی بینی معمولا طولانی تر از سایر جراحی های بینی است. زیرا جراح با بررسی صحیح و دقیق جراحی بینی اولیه ایرادات بینی را اصلاح می نماید. در صورتی که جراحی ترمیمی بینی در ارتباط با برآمدگی و انحراف بینی باشد اغلب عمل ترمیمی بینی ساده تر از مسائلی مانند تورفتگی بیش از اندازه و یا سربالا بودن بینی احتیاج به تجربه و مهارت زیادی در جراحی دارد.

در این شیوه بر اساس مقدار لازم ترمیم بینی، عمل ترمیمی بینی می تواند به شیوه های مختلفی صورت گیرد و در صورتی که بافت  لازم برای ترمیم را نتوان از بینی خارج کرد از غضروف سایر قسمت های بدن بیمار به منظور ترمیم استفاده میکنند.

شما می توانید با دیدن نمونه کارهای جراح در جهت انتخاب جراح اقدام نمایید. تصاویر زیر نمونه کاری از عمل ترمیمی بینی است. به منظور دیدن نمونه کارهای بیشتر به گالری جراحی زیبایی بینی ترمیمی مراجعه نمایید.

tarmimi-5

خصوصیات بینی ترمیمی

 • وجود برآمدگی و برجستگی پس از جراحی اولیه
 • وجود تورفتگی در بینی
 • افتادگی در قسمت نوک بینی
 • سربالا بودن غیر طبیعی بینی

عکس های زیر نمونه کاری دکتر صوفی زاده می باشد. بیمار تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار گرفته است و بعد از عمل زیبایی و برداشتن چسب نتایج رضایت بخشی داشته است. تورفتگی , ناصاف بودن بینی و سایر خصوصیات بینی در جراحی اولیه به طور کامل مشخص می باشد که بعد از عمل جراحی ترمیمی بینی این موارد برطرف شده است.

هزینه جراحی زیبایی بینی ترمیمی

هزینه جراحی زیبایی بینی ترمیمی معمولا از بقیه عمل های جراحی بینی بیشتر  است چرا که به تخصص و تجربه بیشتری احتیاج دارد و زمان جراحی طولانی تر است. لازم به ذکر است این مدل جراحی بینی پیچیده و دشوار است وگاهی نتیجه موردنظر به وجود نمی آید.

در سنجش میزان رضایتمندی بیماران از نتیجه جراحی بینی می توان به چهار مورد رسید:

 •  بیمار از نتیجه جراحی راضی می باشد و جراح هم از نتیجه به وجود آمده رضایت دارد.

این حالت ایده آل است می باشد و موجب رضایت و اطمینان خاطر جراح و بیمار می شود.

 •  بیمار از نتیجه حاصله رضایت دارد ولی خود جراح به میزان کافی راضی نیست.

این نتیجه به علت دید دقیق جراح به نتیجه عمل خود می باشد و موجب بالارفتن میزان تجربه  دانش و مهارت پزشک می شود.

 • بیمار از نتیجه حاصل شده رضایت ندارد ولی جراح راضی می باشد.

این نتیجه معمولا ناشی از عدم توجیه بیمار قبل از انجام عمل و دید ضعیفی که نسبت به نتیجه ی عمل داشته است

 • بیمار از نتیجه عمل ناراضی می باشد و جراح هم رضایت ندارد.

در این وضعیت با انجام جراحی ترمیمی بینی به وسیله خود جراح اولیه یا جراح دیگر می توان به نتیجه دلخواه و مناسب دست یافت. دراین زمان جراح اولیه مناسب تر است تا با سایر همکاران خود در این مورد مشورت نماید تا بتواند مناسب ترین کار موجود را برای بیمار ناراضی خود صورت دهد.

دکتر صوفی زاده با تخصص و دانش زیاد توانسته است جراحی زیبایی بینی ترمیمی زیر را انجام دهد. همان گونه که در عکس مشاهده می کنید جراحی اولیه بینی فرد با رضایت همراه نبوده است و بعد از عمل ترمیمی بینی نتایج رضایت بخشی برای بیمار ایجاد گردیده است.


پرسش های ویژه  جراحی بینی ترمیمی

 • آیا بینی من احتیاج به جراحی ترمیمی خواهد داشت؟

با توجه به فرم ظاهری بینی شما در حال حاضر و مهارت و تخصص جراح در بالای 95-90% موارد با یک مرتبه جراحی مسائل آن رفع می گردد اما حتی در مطلوب ترین مراکز و به وسیله بهترین جراحان جهان بین 10-5% احتمال جراحی دوباره وجود دارد. در تجربه دکتر صوفی زاده این مقدار 5-2% می باشد. دکتر صوفی زاده با بررسی دقیق بینی و عکس های رادیولوژی فرد تلاش می کند تا در نخستین عمل بیمار به نتیجه مطلوب از عمل جراحی بینی برسد.

 • در چه شرایط دکتر صوفی راده جراحی بینی ترمیمی جراح دیگری را قبول میکند؟

اغلب دکتر صوفی زاده پیشنهاد می کند به منظور جراحی ترمیمی بینی ، بیمار به جراح اولیه خود مراجعه نماید اما اگر بیمار تصمیم داشته باشد که عمل ترمیمی بینی به وسیله دکتر صوفی انجام شود ایشان این عمل راقبول میکنند.

 • تاثیر پوست بینی چه تاثیری در جراحی بینی دارد؟

طبق جنس پوست بینی نتیجه جراحی با یکدیگر متفاوت می باشد و جراحی پوست های معمولی اغلب بیشتر از جراحی بینی با پوست های ضخیم می باشد. . جراحی زیبایی بینی استخوانی اغلب راحتتر از جراحی بینی گوشتی است.

 • آیا بعد از جراحی بینی ترمیمی مسائل جراحی بینی من برطرف خواهد شد؟

موفقیت در جراحی ترمیمی بینی دشوارتر از جراحی اولیه است و نتایج جراحی به جراحی اولیه بستگی دارد. در صورتی که جراحی اول دارای مسائلی باشد و دچار مشکلات تنفسی شده باشید دکتر صوفی زاده تلاش می کند مسائل تنفسی شما را در عمل جراحی بینی برطرف نماید.

 


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید