جراحی زیبایی بینی معمولی-عمل کردن بینی یا عمل بینی معمولی

در دسته بندی جراحی زیبایی بینی افرادی هستند که ضخامت پوست بینی آنها در ناحیه پل بینی در حد متوسط است(یعنی نسبت به بینی های گوشتی نازک تر و نسبت به بینی های استخوانی کمی ضخیم تر است).پوست این افراد انعطاف و قابلیت ارتجاعی زیادی دارند و فرم دهی به بینی نیز آسان است .به طور معمول در جراحی زیبایی بینی معمولی مشکلات نوک بینی و قوز بینی به راحتی قابل رفع است و بیمار می تواند چهره جذاب تر و زیباتری داشته باشد.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید
یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید

جراحی بینی معمولی با پوست متوسطنمونه کار جراحی بینی معمولی

جراحی زیبایی بینی معمولی-عمل کردن بینی

جراحی زیبایی بینی معمولی مختص افرادی است که پوستی با ضخامت مناسب دارند ولی در کنار آن قوز بینی یا نوک بینی پهن و مشکلاتی از این دست دارند. این دسته مناسب ترین افراد جهت جراحی رینوپلاستی هستند و اکثراً رضایت کافی از نتیجه عمل خواهند داشت. در این نوع جراحی زیبایی بینی  نیز مانند دیگر جراحی های زیبایی تخصص جراح از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که اصلاح بینی در بینی معمولی باید با توجه به علم زیبایی شناسی صورت انجام شود و کوچک کردن و شکل دادن بینی با توجه به آناتومی کلی صورت انجام مبگیرد. معمولا جراحی بینی معمولی ساده تر از جراحی بینی های گوشتی یا استخوانی است چرا که پوست بینی معمولی برخلاف بینی استخوانی منعطف تر است و تناسب بین پوست، استخوان، غضروف را حفظ شده است.

این جراحی برخلاف پوست های نازک، راحت تر می باشد چرا که جراح به راحتی می تواند عیوب و نامنظمی های حتی جزئی اسکلت بینی را پوشش دهد. جراحی زیبایی بینی معمولی به دلیل ضخامت کمتر پوست نسبت به بینی های گوشتی عمل راحت تری است بنابراین مدت زمان عمل هم کاهش میابد.

نمونه جراحی بینی معمولی

 

ویژگی های یک  بینی معمولی

 • دارای پوستی با ضخامت مناسب
 • دارای  بافت غضروفی و استخوانی مناسب
 • وجود قوز و یا مشکل پهن بودن بینی
 • وجود تناسب میان پوست و استخوان

تصویر زیر نمونه ای از قبل و بعد عمل بینی معمولی می باشد که توسط دکتر صوفی زاده انجام شده است. بیمار به دلیل برخورداری از ضخامت پوست متوسط و بافت غضروفی متناسب با آن، جراحی رضایت بخشی داشته است و افتادگی و قوز بینی رفع شده است.

جراحی بینی معمولی دکتر صوفی زادهنمونه بینی معمولی

 

هزینه جراحی زیبایی بینی معمولی

دکتر صوفی زاده همواره در تلاش است با آنالیز درست بینی بیماران خود، هزینه های جراحی را تا حد ممکن کاهش دهد. هزینه جراحی زیبایی بینی معمولی به دلیل برخورداری از پوستی با ضخامت مناسب و منعطف، کمتر از جراحی زیبایی بینی استخوانی و کج می باشد. البته اگر بیمار دارای گرفتگی و یا پلیپ بینی باشد و مشکلاتی از این دسته داشته باشد هزینه جراحی افزایش می یابد.

جراحی بینی جراحی بینی معمولی

 

طریقه جراحی زیبایی بینی معمولی

جراحی زیبایی بینی معمولی همچون دیگر جراحی زیبایی بینی با دو روش باز و بسته انجام می شود. در روش باز به دلیل ایجاد برش در تیغه بین سوراخ های بینی جراح دسترسی و دید بیشتری از استخوان بینی دارد و به راحتی می تواند استخوان بینی را به شکل دلخواه تغییر دهد.ولی باید به خاطر داشت که  همواره جراح باید با توجه به شرایط بیمار و نوع بینی  یکی از روشهای عمل کردن بینی را انتخاب کند.

هرچند به روش بسته هم میتوان بسیاری از عیوب بینی را رفع کرد اما به نظر دکتر صوفی زاده نباید فقط بخاطر عوارض ناچیز عمل باز (اثر زخم) که با برش بر روی بخش انتهایی تیغه بینی ایجاد شده استکه به رور کمرنگ شده و در نهایت از بین میرود ، از امکانات بهتر جراحی باز مثل دید بهتر، دقت بیشتر، تکنیک های اثر بخش تر و دسترسی بالای این روش به سادگی چشم پوشی کرد.

به  یکی دیگر از نمونه کارهای دکتر صوفی زاده دقت کنید که ایشان با بررسی های کافی و دقت جراحی بالا هنگام عمل توانسته است نتایج رضایت بخشی را برای بیمار به وجود آورد.

نمونه بینی معمولی نمونه عمل بینی معمولی

مدل جراحی بینی معمولی مردانه

اقایان معمولا از شکل نهایی بینی خود نگران هستند.اکثرا به دلیل داشتن  قوز بینی از شکل بینی خود رنج می برند ولی می خواهند عمل بینی آن ها به صورتی انجام شود تا شکل مناسبی در چهره آن ها ایجاد کند.

تصویر زیر نمونه ای از جراحی بینی مردان توسط  دکتر صوفی زاده می باشد. همان طور که می بینید پس از جراحی ظاهر فرد بهبود یافته است و بینی فرد کاملا مردانه شده است .

عمل بینی معمولی صوفی زاده جراحی بینی معمولی مردان بینی معمولی مردان


سوالات متداول جراحی بینی معمولی

تفاوت انواع مدل های بینی در چیست؟

بینی افراد معمولا بر حسب نوع پوست  به سه دسته گوشتی ،استخوانی و معمولی تقسیم میشوند .که نوع گوشتی ضخیمترین پوست در ناحیه ی بینی را دارد.بعداز آن بینی معمولی که ضخامت متوسط تری دارد و در بینی های استخوانی پوست خیلی نازکی اطراف بینی را احاطه کرده است که تمام ایرادات بینی را به وضوح نشان میدهد.

 • چه مدت پس از جراحی بینی می توان ورزش کرد؟

معمولا  بعد از جراحی بیمار باید یک ماه یا حداقل سه هفته صبر کند و پس از این دوره فعالیت های سنگین را با ورزش های سبک مثل پیاده روی ملایم شروع کند تا با مشکلی پس از جراحی مواجه نشود.

 • چه کسانی بیشتر از همه کاندیدای جراحی بینی هستند؟

افراد بسیاری در مورد این موضوع از دکتر صوفی زاده سوال می پرسند. به طور کلی می توان گفت اگر مشکل خاصی نداشته باشید ولی در بینی خود فرورفتگی ، برجستگی، انحراف، افتادگی و… مشاهده می کنید، عمل کردن بینی می تواندمشکل شما را حل کند

 • در چه صورت بینی نیاز به عمل جراحی ثانویه(ترمیمی) دارد؟

معمولا بعد از جراحی اول مشخص می شود که نیازبه جراحی ترمیمی وجود دارد یا خیر. درمرحله اول باید جراحی زیبایی بینی انجام شود تا پس از جراحی اگر مشکلی در بینی دیده شد جراحی ترمیمی را انجام دهد. البته اگر جراحی بینی را توسط جراحی خبره انجام دهید نیاز به عمل جراحی بینی ثانویه نخواهید داشت

 • آیا افتادگی بینی من بعد از جراحی بینی بازخواهد گشت؟

بازگشت افتادگی بینی بستگی زیادی به جراح دارد. اگر جراحی بینی توسط جراح با مهارت با  تجربه و متخصص انجام شود و جراح استحکام سازی ساختمان بینی را به خوبی انجام دهد افتادگی نوک بینی هرگز باز نمیگردد.

 • آیا بینی من بعد از عمل بینی قرینه خواهد بود؟

قرینه بودن بینی در اکثر افراد به درستی انجام میشود ولی در بعضی از مواقع به دلیل وجود انحراف مادرزادی در بینی  این قرینگی به سختی ایجاد می شود . دکتر صوفی زاده با تخصص و دانش بالا یکی از بهترین ها در زمینه جراحی بینی می باشد.

 •  آیا شما از لیزر برای عمل بینی استفاده می کنید ؟

تا به حال هیچ درمانی با لیزر برای بینی اجرایی نشده است

 •  آیا پس از عمل در بینی تامپون می گذارند ؟

در واقع نمیشه گفت نیاز قطعی برای آن وجود دارد ولی بعد از جراحی بینی بهتر است به مدت 24 ساعت داخل بینی یک پانسمان گذاشته شود تا میزان خونریزی و ورم داخل بینی کمتر شود ولی در صورت درخواست بیمار می شود از پانسمان استفاده نکرد


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید