نمونه کارهای عمل بینی گوشتی یا جراحی زیبایی بینی گوشتی-نمونه کارهای بینی گوشتی عمل شده

جراحی بینی گوشتی و یا عمل بینی گوشتی از جمله عمل های زیبایی بینی است. به صورت کلی طبق ساختمان بینی که غضروف، استخوان و جنس پوست بیمار را شامل می شود، بینی ها به سه گروه کلی دسته بندی می شوند: یکی از این گروه ها، بینی گوشتی است که اغلب در جراحی این نوع از بینی ها تبحر و تجربه جراح از اهمیت ویژه ای برخوردار است. عمل زیبایی بینی گوشتی به علت داشتن برخی از خصوصیات ویژه نسبت به دیگر انواع بینی دشوارتر است.بینی گوشتی دارای بافت استخوانی کمتر و پوست ضخیمتر است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید
یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید

گالری نیمرخ جراحی زیبایی بینی گوشتینمای روبرو بینی گوشتینمونه کار بینی گوشتی

نمونه کارهای عمل بینی گوشتی

از جمله جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی ،افرادی که پوستشان دارای ضخامت بیشتری باشد یعنی بینی گوشتی دارند. در نمونه بینی گوشتی عمل شده کسانی قرار دارند که دارای پوست بینی ضخیم و چرب می باشند و همچنین قسمت غضروفی در مقایسه با قسمت استخوانی بیشتراست. غضروف های موجود در بینی گوشتی معمولا جنس خوبی ندارند واز استحکام کمتری برخوردارند. به دلیل دشوار بودن و حساسیت جراحی بینی گوشتی به منظور کسب نتیجه مطلوب، جراح باید ماهر و با تجربه باشد و نقش جراح در این نوع عمل هم مانند سایر عمل های زیبایی بینی بسیار مهم است.در این افراد به علت چرب بودن پوست  بهبود زخم ها بعد از جراحی اکثرا نسبت به افراد با بینی استخوانی به زمان بیشتری نیاز دارد. به علت ضعیف بودن بافت استخوانی در بینی گوشتی،طول جراحی  زمانبر تر از سایر نوع بینی ها میباشد.د به ویژه در صورتی که شخص قبلا یکبار عمل جراحی انجام داده باشد این کار پیچیده تر می شود. در صورتی که در جراحی زیبایی بینی استخوانی شرایط فرق می کند.از بینی های گوشتی این نیست که  از گوشت یا عضله زیادی برخوردارند. از ویژگی های بینی گوشتی می توان به پوست ضخیم و چرب، برخوردار بودن از منافذ پوستی مشخص ، پهن بودن نوک بینی ، ضخیم بودن بخش پره های بینی ، پهنای بسیار زیاد قسمت تحتانی بینی، سایز بزرگ پره های بینی از پهلو، ضعیف بودن غضروف های بینی اشاره نمود. این خصوصیات موجب می گردد که بینی پهن و اندازه آن بزرگ باشد و خصوصیات موجود در بینی های زیبا مانند خطوط موازی در بخش پشتی بینی، خطوط زیبایی قسمت پره بینی و شکل باریک و مشخص نوک بینی را ندارد.

نمونه بینی گوشتی نمونه عمل بینی گوشتی

بینی‌های گوشتی به دو گروه تقسیم می شوند:

گروه اول : بینی‌هایی می باشند که پوستشان چربی بسیاری ایجاد می‌کند و از غدد سبابه بسیاری برخوردار است. در این نوع جراحی میزان موفقیت بسیار بالا میباشد.

گروه دوم : بینی‎‌هایی می باشند که میزان بافت زیر پوست آن‌ها بسیار است. در حقیقت ضخیم بودن پوستشان به علت غدد چربی نیست. عمل این نوع بینی از حساسیت بالایی برخوردار است و نیازمند یک پزشک باتجربه و متخصص وبا تبحر بالاست. لازم به ذکر است بیمار باید واقع بینانه به همل نگاه کند وانتظاری بیش از اندازه از جراحی نداشته باشد به دلیل اینکه بر اساس نوع بینی، برخورداری از یک بینی بسیار باریک بعد از عمل مانند بینی‌های استخوانی ممکن نمی باشد.

در جراحی بینی گوشتی مستحکم کردن غضروف بینی اصلی ترین کاری است که در دستور کار پزشک جراح است. به همین دلیل غضروف میانی بینی (سپتوم) را بیرون آورده و به منظور قوی کردن غضروف سر بینی از آن استفاده میکند. به صورتی که پس از انجام این تغییرات در بینی، هیچ تغییر و یا بازگشتی در شکل ظاهری بینی نخواهید دید

نمونه جراحی بینی گوشتی نمونه مدل جراحی بینی گوشتی

در نمونه کارهای بینی گوشتی عمل شده توسط دکتر صوفی زاده دیده می شود که هدف اصلی  از انجام عمل بینی گوشتی، باریکتر شدن  بخش تحتانی بینی و شکل دهی مطلوب به بخش نوک بینی و پره های بینی است. به همین دلیل در نمونه بینی گوشتی عمل شده، ساختار غضروفی بینی توسط غضروف تیغه وسط بینی تقویت و مستحکم می گردد. در نمونه بینی گوشتی عمل شده تا حد ممکن از برداشتن زیاد غضروف و استخوان بینی جلوگیری می نمایند و خارج کردن آنها فقط در هنگامی که برجستگی وجود دارد و نیاز به رفع قوز بینی است .در روش های قدیمی جراحی بینی گوشتی چون غضروف ها طی عمل جراحی تراشیده کوچک میشوند که در آینده بیمار با بازگشت حالت اولیه رو به رو خواهد شد

شیوه جراحی زیبایی بینی گوشتی

روش جراحی را جراح تشخیص میدهد و با توجه به مهارت خود با ایجاد برش های ریز داخل حفره های بینی، خود را به بخش استخوانی بینی می رساند(بدون ایجاد برش در قسمت خارجی بینی).چون بافت غضروفی در بینی های گوشتی سست و ضعیف است ، پزشک اغلب با تغییر مکان غضروف های بینی، سایز بینی را متناسب می نماید و و باعث میشود بینی تا حد خیلی زیادی کوچک شود. بر اساس تجربه 28 ساله دکتر صوفی زاده در جراحی بینی، ایشان از همان مشاوره ای که در ابتدا با بیمار انجام میدهند، احتیاجات بیمار را شناسایی می نماید تا در زمان عمل شرایط مطلوبی برای بیمار به وجود آید و نتایج جراحی برای بیمار رضایت کافی را در بر داشته باشد.

در نمونه کارهای بینی گوشتی عمل شده باید دقت کرد که سایز بینی با سایر بخش های چهره در تعادل مناسبی قرار بگیرد و این مورد بسیار حائز اهمیت است. اگر سایز بینی در عمل جراحی بسیار کوچک شودو یا قوس زیادی بگیرد برای بیمار مشکلات تنفسی بوجود می آورد.

از جمله شیوه های کاهش اندازه بینی،ایجاد برش در روی پوست در قسمت پایین حفره های بینی می باشد. این روش درافرادی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد که  بخش زیرین بافت آنها پهن است و برای کوچک کردن اندازه بینی گوشتی استفاده می گردد. در این زمان از شکافهای مختلفی مثل الماسی، مثلثی و یا مستطیلی استفاده می شود. در این روش برای جراحی بینی گوشتی، پزشک باید در زدن بخیه دقت زیادی کند تا جای بخیه ها بعدا واضح نباشد.

جراحی زیبایی بینی گوشتی و بینی استخوانی  کاملا باهم فرق دارد. هدف اساسی در جراحی بینی‌های گوشتی، نازک و ظریف تر شدن قسمت پایینی بینی و زیبا شدن بخش نوک  بینی و کوچک شدن اندازه پره‌های بینی می شود. به دلیل اینکه غضروف بینی گوشتی سست وضعیف است و با تراش خوردن ضعیف تر هم میشود،که در روش های قدیمی احتمال بازگشت پذیری آن به شکل اولیه زیاد بود.

در ‎روش های جدید، پزشک تا جای ممکن از خارج کردن زیاد غضروف خودداری می‌کند و فقط در شرایطی مثل رفع برآمدگی بینی، غضروف را می تراشد. لازم به ذکر است پزشک علاوه بر مستحکم کردن غضروف‌های باریک بینی اقدام به قوی کردن ساختمان بینی نیز کند. به این منظور پزشک ابتدا غضروف را از تیغه میانی بینی خارج کرده و به منظور قوی کردن غضروف‌های ضعیف بینی‌های گوشتی از آن را در بخش سر بینی استفاده می کند. همچنین جراح از تکنیک قوی کردن ساختمان غضروف به منظور به وجود آوردن فشار بر روی پوست بینی بکار می برد تا بینی دارای فرم ظاهری مطلوبتری شود. در آخر اندازه پره‌های بینی از سمت پهلو کاهش می یابد تا پهنای بینی کمتر شود.

یک جراح با سابقه و با مهارت باید خلاقیت، هنر و زمان کافی بگذارد تا بیمار از نتیجه جراحی رضایت داشته باشد و این مورد در جراحی بینی گوشتی حائز اهمیت می باشد. این نشان می دهد که این گونه جراحی‌ بسیار پیچیده می باشد و تمامی پزشکان توانایی انجام عمل بینی به طور مطلوب را ندارند که بیمار هم راضی باشد.

در زیر به نمونه ای عمل جراحی بینی گوشتی مردان توجه کنید که با حفظ حالت مردانه چهره بینی با سایر اجزای صورت هم به تناسب کافی رسیده است .

روش جراحی زیبایی بینی گوشتی

کاندید مناسب جراحی بینی گوشتی

پرسشی که اکثرا مطرح میشود این است که چه کسانی گزینه مطلوبی به منظورانجام عمل  جراحی بینی گوشتی می باشند. واینکه عمل بینی بر روی بینی چه کسانی جوابگو است. جواب به این صورت می باشد که در صورتی که عمل بینی گوشتی به وسیله یک  جراح متخصص خوب و ماهر  صورت گیرد، شرایط مطلوب و رضایت بخشی پس از جراحی برای شما به وجود می آید. جراحی بینی گوشتی  جراحی خیلی سختی است و در صورتی که این جراحی به وسیله پزشک باتجربه صورت گیرد نتایج مطلوبی برای بینی ایجاد می گردد که باعث رضایت مشتری خواهد بود. به طور کلی اگر  در سن خوبی قرار داریدو بیماری خاصی نیز ندارید و  پوست بینی ضخیمی دارید یک کاندید برای  برای جراحی بینی گوشتی به حساب می آیید.

تصاویر زیر مربوط به نمونه کارهای بینی گوشتی یک شخص در زوایای گوناگون می باشد. بعد از جراحی، فرم گوشتی بینی برطرف می شود و با شکل دهی به بینی فرم مطلوبی در بینی به وجود می آید.

خصوصیات بینی گوشتی

 • از بافت استخوانی سست و کمی برخوردار است
 • بینی بزرگ و حالت گرد دارد
 • دارای پوست ضخیم و کلفتی می باشد

تصاویر زیر نمونه کارهای دیگری از بینی گوشتی عمل شده هستند که به وسیله دکتر صوفی زاده جراحی شده است. همان گونه که در عکس ها مشاهده می کنید بیمارانی  که دارای بینی پهن و گوشتی هستند ،بعد از عمل بینی گوشتی علاوه بر کاهش سایز بینی،نوک بینی نیز کوچک تر میشود و ظاهری مطلوب تری در بینی به وجود می آورد. به منظور مشاهده نمونه کارهای دیگر جراحی بینی گوشتی می توانید به گالری سایت دکتر صوفی زاده مراجعه نمایید.

مراقبت های لازم بعد از عمل جراحی بینی گوشتی:

 1. استفاده از چسب بینی بعد از جراحی برای یک الی دو ماه که سبب جلوگیری از ایجاد پوست اضافی در بخش زیر پوست ضخیم بینی می شود و با گذشت زمان نتیجه مطلوب تری را مشاهده خواهید کرد.
 2. در برخی از بیماران برای کم شدن میزان ضخامت پوست بینی، کورتون به صورت زیر جلدی به پوست تزریق میشود که حتما باید اینکار  توسط جراح بینی صورت بگیرد و احتمال تزریق مجدد نیز وجود دارد. تزریق کورتون ممکن است باعث نازک شدن بیش از حد پوست شود.به همین دلیل دوز تزریقی حتما باید توسط جراح تشخیص و تزریق شود.
 3. سعی کنید سر و صورت خود را بیش از حد در طول یک هفته تکان ندهید.
 4. از مصرف مواد غذایی محکم و جویدنی بپرهیزید.
 5. تا سه هفته بعد از عمل از فین کردن بپرهیزید.
 6. در زمان خوابیدن از دو بالشت استفاده نمایید و سر خود را بالا نگه دارید.
 7. برای نوشیدن هرگز از نی استفاده نکنید زیرا به بینی فشار وارد میکند.
 8. بعد از جراحی، تا جایی که ممکن است از خندیدن و حرکات ماهیچه‌ای چهره پرهیز نمایید.
 9. با دهان باز، عطسه کنید.
 10. مصرف الکل در این دوره ممنوع است.
 11. با آب داغ، استحمام نکنید.
 12. تا 12 ساعت بعد از جراحی،بر روی اطراف چشم از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 13. تا 7 روز بعد از جراحی، استفاده از غذای تند ممنوع است.
 14. تا 21 روز پس از عمل ورزش نکنید و بعد از آن با احتیاط کامل می‌توانید،با ورزش‌های سبک شروع کنید.
 15. استفاده از عینک تا سی روز بعد از عمل ممنوع است.
 16. به مدت حداقل یک ماه بعد از جراحی هرگز شنا نکنید.

lifteabro33

هزینه عمل زیبایی بینی گوشتی

دشوار بودن و زمان بر بودن جراحی بینی های گوشتی بیشتر از بینی های معمولی است به همین دلیل  در اکثر مواقع هزینه بیشتری هم دارد. این مدل عمل باید با دقت و تجربه و مهارت کافی صورت گیرد تا زیبایی مطلوب و رضایت بخشی حاصل شود. در صورتی که این  جراحی با سایر موارد از جمله انحراف بینی یا ترمیم مجدد بینی همراه باشد، هزینه این جراحی افزایش می یابد. زیرا جراحی یک بینی گوشتی و منحرف اغلب دشوارتر است. لازم به ذکر است زمانی که جراحی زیبایی بینی گوشتی، ترمیمی باشد به علت دشوار بودن جراحی و وجود نداشتن میزان کافی غضروف، کار جراح دشوار است. لازم به ذکر است دکتر صوفی زاده سعی می کند با بررسی کامل و بادقت بیماران خود، هزینه های جراحی را تا جایی که امکان دارد کمتر کند.

عمل بینی گوشتی عمل بینی گوشتی مردان نمونه بینی گوشتی مردان

رضایت بیمار از جراحی زیبایی بینی گوشتی

در این مدل جراحی زیبایی بینی، بیمار باید به میزان کافی صبر و شکیبایی به خرج دهدچرا که  رسیدن بینی به سایز حقیقی خود بعد از عمل پروسه ی زمان بری است  که معمولا یکسال زمان میبرد .مراقبت های پس از جراحی باید به طور صحیح صورت گیرد و بهبود زخم ها اغلب زمان بر است. بعد از جراحی زیبایی بینی، ضخامت پوست بینی در مقایسه با غضروف بینی کاهش یافته و صورتی جذاب تر در شخص به وجود می آید. لازم به ذکر است نتیجه رضایت از عمل بینی گوشتی به میزان زیادی به بیمار بستگی دارد زیرا در برخی موارد بیمار توقعی غیر واقع بینانه از بینی خود در عمل جراحی دارد و در نتیجه احتمال دارد که بیمار از نتایج جراحی راضی نباشد.به همین دلیل دکتر صوفی زاده سعی می کند با آشنایی نسبت به خصوصیات روانشناختی هر شخص نتایج مطلوبی را در بیمار به وجود آورد و قبل از عمل برای بیمار نتیجه عمل را روشن میکند.

دکتر صوفی زاده در تصویر زیر مسائل و ایرادات بینی فرد را برطرف نموده است و تلاش کرده است فرم زیبایی در بینی شخص بوجود آورد. جراحی زیبایی بینی گوشتی با کاهش سایز بینی، شکل دهی و رفع ایرادات ساختمان بینی صورت می گیرد. شما می توانید نمونه بینی گوشتی عمل شده را مشاهده کنید.

نتیجه بینی گوشتی عمل شده

در روش جراحی نوین با قوی و محکم کردن ساختمان غضروفی بینی،تعداد بسیاری از اشخاص بعد از جراحی بینی نتایج بسیار مطلوبی میگیرند. باریک دیده شدن بینی از زاویه روبرو، رفع برجستگی بینی، برطرف شدن افتادگی نوک بینی، شکل گرفتن و باریک شدن سر بینی در بسیاری از موارد ایجاد می گردد.

بازگشت شکل بینی پس ازعمل بینی گوشتی

برگشت فرم بینی پس از عمل بینی گوشتی از مهمترین نگرانی های افراد برای انجام عمل جراحی به حساب می آیدو پرسشی که ذهن تعداد زیادی از بیماران را به خود مشغول می کند این است که چقدر احتمال دارد فرم بینی پس از عمل بینی گوشتی باز گردد؟

جواب این سوال این گونه می باشد که در صورتی که شخص مراقبت های پس از جراحی بینی گوشتی را انجام دهد و جراحی نیز به صورت صحیح و توسط دکتر مجرب صورت گرفته باشد، فرم بینی پس از جراحی بینی گوشتی برگشت نخواهد داشت. دکتر صوفی زاده به وسیله شیوه های جدید جراحی وداشتن سابقه و تجربه کافی در این زمینه برگشت فرم بینی پس از عمل بینی گوشتی را به صفر می رساند. تصاویر زیر نمونه هایی از جراحی بینی گوشتی می باشد که به وسیله دکتر صوفی زاده صورت گرفته است.اگر پوست بینی گوشتی خیلی ضخیم باشد ورم آتن بیشتر خواهد بود و ممکن است  ۱/۵ تا ۲ سال زمان برای برطرف شدن نیاز باشد.

بازگشت شکل بینی بعد از عمل بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی نوجوانان

نوجوانانی که در سن رشد قرار دارند علاقه زیادی به جراحی بینی گوشتی خود  نشان میدهند چرا که در سنین بلوغ، میزان ورم در بینی افزایش هم می یابد. در حالت کلی  سن  جراحی بینی 16 الی 17 است زیرا شخص دیگر به بلوغ کامل رسیده است. همچنین پیش از جراحی بینی گوشتی نوجوانان، مقدار رشد بیمار بررسی می گردد تا تعیین شود رشد بدنی شخص تکمیل شده باشد.

لازم به ذکر است دکتر صوفی زاده تا به حال جراحی بینی دختری 12 ساله را انجام داده است و هم اکنون بعد از 5 سال اصلا ایرادی پیش نیامده است. پیش از جراحی شرایط رشدی بیمار بررسی می شود تا بیمار با اشکالی بعد از جراحی زیبایی بینی مواجه نشود.

جراحی بینی کج و گوشتی

کسانی که  بینی منحرف و پوست ضخیم تری دارند، جراحی دشوارتری ه دارند. زیرا علاوه برضخامت پوست، مسئله انحراف بینی نیز وضعیت نامطلوبی را برای بیمار بوجود آورده است که باید  تغییر یابد .جراحی بینی منحرف و گوشتی اغلب کار دشواری است به همین دلیل باید با دیدن نمونه کارهای جراح ، پزشک مورد اعتمادی را به منظور جراحی بینی خود انتخاب نمایید.

جراحی بینی کج و گوشتی


ارزیابی رضایتمندی بیماران از نتیجه جراحی بینی را می توان به چهار دسته طبقه بندی کرد:

 •  بیمار از نتیجه عمل رضایت دارد و جراح هم از نتیجه حاصله راضی است.

اینایده آل ترین حالت ممکنه است و سبب رضایت و اطمینان خاطر جراح و بیمار می گردد.

 •  بیمار از نتیجه عمل راضی است اما خود جراح رضایت کافی ندارد.

این نتیجه نشانه ی دید و وجدان کاری و دقت و جراح به حاصل کار خود است و سبب افزایش علم و تجربه جراح میشود.

 •  بیمار از نتیجه عمل خود راضی نیست اما جراح رضایت دارد،

این نتیجه عموما از واقع گرا نبودن بیمار، وسواس بیش از حد بیمار ، انرژی روانی منفی حاصل از گفته های اطرافیان است و نشان میدهد قبل از انجام عمل نسبت به جراحی بینی خود و نتیجه ای که کسب خواهد کرد کاملا توجیه نشدده بوده است.

 • بیمار از نتیجه ناراضی است و جراح هم ناراضی است .

در این حالت با انجام جراحی زیبایی بینی ترمیمی بعدی توسط خود جراح اولیه یا توسط جراح دیگر می توان به نتیجه مطلوب رسید. دراین موارد جراح اولیه بهتر است با همکاران دیگر خود در این خصوص مشاوره کند تا بتواند بهترین کار ممکن را برای بیمار ناراضی خود انجام دهد.

تصویر زیر نمونه بینی گوشتی عمل شده دیگری از دکتر صوفی زاده می باشد که با مراجعه به جراحی زیبایی بینی گوشتی می توانید نمونه کارهای بیشتری را مشاهده کنید.

سوالات متداول  عمل بینی گوشتی

 • آیا بینی گوشتی و کج بعد از جراحی باز هم نیازمند جراحی ترمیمی خواهد بود؟

میزان درمان و اصلاح ساختار بینی شما بستگی بسیاری به توقع شما از جراحی دارد. به طور مثال میزان انتظار شما از کوچک شدن بینی ارتباط مستقیمی با تعداد دفعات جراحی دارد. جراحی زیبایی بینی کج و گوشتی کار بسیار سختی می باشد و ممکن است بیمار نیاز به جراحی ترمیمی داشته باشد که این میزان در جراحی دکتر صوفی زاده تا حدود 10-5% می باشد.

 • آیا شکل بینی من بعد از جراحی بینی گوشتی بازخواهد گشت؟

اگر چه جراحی بینی گوشتی سخت تر از جراحی بینی استخوانی می باشد ولی اگر توسط جراحی توانا انجام شود، شکل بینی بازگشت نخواهد داشت.

 • تا چه مدت بعد از جراحی زیبایی بینی گوشتی بینی ورم دارد؟

بهبود ورم بینی های گوشتی بعد از جراحی بیشتر از سایر انواع بینی زمان میبرد.پس صبور باشید چون ممکن است این پروسه تا یکسال هم طول بکشد.

 • آیا در جلسه مشاوره دکتر مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی را به بیمار آموزش خواهد داد؟

دکتر صوفی زاده با صبر و حوصله تمامی مراحل جراحی بینی را توضیح می دهد و همچنین مراقبت های لازم بعد از عمل بینی را به شما آموزش می دهد.


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید