جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی

برخی افراد بطور مادرزادی گوش های برجسته دارند که معمولاً این برجستگی دو طرفه است ولی در درصدی از افراد یک طرفه است. در حالت طبیعی زاویه گوش از جمجمه باید 15 الی 20 درجه باشد و زاویه بیش از 35 تا 40 درجه معمولا غیر طبیعی و ناهنجار جلوه میکند. لازم به ذکر است که معمولا در سه سالگی 80 تا 90 درصد از رشد گوش کامل میشود و اغلب در پنج سالگی رشد غضروفی گوش کامل خواهد شد.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید
یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید

جراحی زیبایی گوش برجستهجراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش

در حالت طبیعی زاویه گوش از جمجمه باید 15 الی 20 درجه باشد و زاویه بیش از 35 تا 40 درجه معمولا غیر طبیعی و ناهنجار جلوه میکند. لازم به ذکر است که معمولا در سه سالگی 80 تا 90 درصد از رشد گوش کامل میشود و اغلب در پنج سالگی رشد غضروفی گوش کامل خواهد شد. بهترین راهکار برای درمان این گونه گوش ها جراحی زیبایی گوش می باشد. پس از جراحی زیبایی گوش، ظاهری متناسب در گوش ها به وجود می آید و ظاهر گوش اصلاح می شود.

عامل اصلی این عارضه که خود زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد رشد بیش از حد غضروف بخش میانی لاله گوش است که دلیل این رشد ناموزون ناشناخته باقی مانده و اغلب عوامل ارثی در ایجاد آن دخیل است. وجود گوش برجسته باعث می شود که در همان کودکی ظاهر گوش خیلی جلب توجه نماید و حتی ممکن است فرد در سنین کودکی و نوجوانی مورد تمسخر گروه دوستان و همسالان خود نیز قرار گیرد. به همین دلیل باعث مشکلات روحی در کودک می شود. با توجه به اینکه رشد گوش انسان در سن 7-5 سالگی کامل می شود توصیه اغلب پزشکان و حتی روانشناسان بخش کودک انجام جراحی زیبایی گوش در سنین قبل از مدرسه می باشد.

روش جراحی زیبایی گوش برجسته

جراحی گوش در شرایط اتاق عمل و تحت بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام می شود. نحوه عمل بدینگونه است که با برش دادن پوست در ناحیه پشت گوش بر حسب مورد ، بخشی از پوست اضافه و غضروف اضافه لاله گوش برداشته شده و سپس غضروف اصلی گوش در چند ناحیه به بافت سفت و اصلی پشت گوش بخیه زده خواهد شد.

برخی همکاران فقط پوست اضافه را برداشته و غضروف اضافه را جدا نکرده و بافت غضروفی را به بدنه اصلی گوش بخیه نمی زنند که در اکثر موارد این نوع جراحی پس از مدتی به وضع سابق برمی گردد. روش ارجح درجراحی زیبایی گوش برداشتن حتمی بخشی از غضروف لاله گوش است که با این کار امکان برگشت به حالت قبلی کاملاً از بین می رود.

پس از جراحی برش با نخ قابل جذب دوخته می شود و به مدت 72-48 ساعت بعد پانسمان برداشته می شود. اما توصیه دکتر صوفی زاده به بیمارانش این است که مدت 4 هفته شب ها از هدبند(پیشانی بند) استفاده شود. تا موقع خواب گوش تازه جراحی شده آسیب نبیند.

این عمل عوارض بسیار کمی مانند باقی ماندن رد و اسکار نیز دارد که در دست جراحان با تجربه ای چون دکتر صوفی زاده عمل جراحی زیبای گوش (اتوپلاستی) عملی بسیار سهل، سرپایی،  بدون عوارض و غیر قابل برگشت خواهد بود


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید