تزریق چربی صورت یا تزریق فیلر صورت

تزریق چربی صورت یکی از کم عوارض ترین و بهترین روش های زیبایی و حجم دهی به نواحی صورت است که تاثیر شگفت انگیزی برروی زیبایی فرد دارد.
معمولا بر اثر بالا رفتن سن و در بعضی از موارد به علت ساختار استخوان بندی چهره نواحی از صورت دچار فرورفتگی می شوند. خوشبختانه دانش بشری به حدی رسیده است که با تزریق چربی می توانید نواحی از صورت را اصلاح نمود و ظاهر زیبایی با تزریق چربی صورت بدست آورد.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید
یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید

تزریق چربی صورت

تزریق چربی صورت یکی از جراحی زیبایی صورت می باشدکه با هدف برجسته کردن اجزای صورت صورت می گیرد.  یکی از روش های نوین حجم دهی به صورت و جوانسازی پوست تزریق صورت است. پوست صورت انسان دارای مقادیری چربی در فضای زیر جلدی است که به مرور زمان از حجم آنها کاسته می شود و یا محل آنها به دلیل شل شدن بافت کلاژن و الاستیک پوست،  تضعیف عضلات صورت و تحت تاثیر قوه جاذبه به سمت پایین جا به جا می شود. چنانچه این میزان افت زیاد باشد و پوست افتادگی داشته باشد روش اصلی جراحی لیفت صورت است. اما در موارد ضعیف تر و جهت حجم دادن صورت استفاده از تزریق چربی نتایج بسیار خوبی دارد.

چربی به طور معمول از ناحیه شکم ، باسن یا ران بیمار تهیه می شود . روش تهیه آن هم بدون برش جراحی و فقط با ساکشن کردن این نواحی چربی مناسب تهیه شده و پس از مراحل پالایش شامل سانتریفیوژ و مخلوط کردن آن پلاسمای تازه ای که  از بدن فرد بیمار است آماده تزریق می گردد. چربی را می توان در همه قسمت های صورت شامل پیشانی- شقیقه ها – گونه- خط خنده – لب و چانه تزریق کرد.

تزریق چربی صورت

محاسن بسیار بارز تزریق چربی صورت

  • از بافت بدن خود شخص می باشد.
  • باعث حجم دهی به نواحی مختلف صورت می شود.
  • به جوان سازی پوست کمک صورت می کند.
  • چروک های ناحیه صورت قابل اصلاح هستند.

البته لازم به ذکر است که جهت رسیدن به نتیجه مطلوب لازم است که چند جلسه تزرق چربی تکرار شود. که تعداد دفعات آن بستگی به تکنیک جراح – میزان جذب بدن خود بیمار دارد.

  • آیا جهت تزریق چربی صورت نیاز به بیهوشی عمومی است؟

برحسب آستانه تحمل در بیماران مختلف می توان تهیه و تزریق چربی تحت بی هوشی عمومی یا بی حسی انجام شود. که در هر دو حالت نتایج بسیار مطلوب است.

ماندگاری تزریق چربی صورت

میزان دوام تزریق چربی صورت با توجه به نوع ناحیه متفاوت می باشد به طور مثال تزریق چربی در نواحیه لب ها و اطراف دهان کوتاه مدت می باشد و از طرفی در نواحیه گونه و چانه بلند مدت می باشد. معمولا ماندگاری تزریق چربی صورت بین 6 الی 2 سال می باشد که معمولا بیماران برای تمدید با توجه به نظر جراح مراجعه می کنند.

ماندگاری تزریق چربی صورت

عوارض تزریق چربی صورت

تزریق چربی صورت یکی از کم خطر ترین اعمال زیبایی می باشد و از آنجایی که چربی از نواحی دیگر بدن برداشته می شود هیچ گونه عوارض و عفونتی برای بیمار نخواهد داشت. البته دکتر صوفی زاده اطلاعات لازم را در این جراحی در اختیار بیمار قرار می دهد تا بیمار از عوارض احتمالی تزریق چربی صورت آگاه باشد. البته در یک  هفته اول صورت بیمار ممکن است ورم داشته باشد که به زودی از بین خواهد رفت.

عوارض تزریق چربی صورت

انواع تزریق چربی صورت

تزریق چربی صورت می تواند به نواحی مختلفی از صورت تزریق شود. نواحی از جمله گونه ، لب ، خطوط اطراف لب ، چانه و پیشانی یکی از متداول ترین ناحیه های تزریق چربی صورت است. نکته ای که اهمیت دارد این است که نحوه تزریق چربی از اهمیت خاصی برخوردار است در نتیجه سعی کنید برای تزریق چربی به جراحانی ماهر و توانا و دارای تخصص کافی مراجعه کنید.

انواع تزریق چربی صورت

  • ترزیق چربی صورت گونه ها

تزریق چربی صورت گونه ها می تواند موجب برجستگی گونه شود و ظاهر شما ر ا زیباتر می کند. البته میزان تزریق چربی صورت به گونه ها به انتخاب خود بیمار می باشد. جراح با تزریق چربی به سلول های چربی زیر پوست موجب برجسته شده گونه های می شود.

  • تزریق چربی فرورفتگی های صورت

در بعضی از مواقع برای اصلاح فرورفتگی های صورت از تزریق چربی استفاده می شود تا فرورفتگی های چهره اصلاح شود. تزریق چربی صورت اگرهیچگونه ضرری به بدن انسان وارد نمی کند وموجب می شود

  • تزریق چربی چانه

بعضی از افراد از ظاهر چانه خود رنج می برند به طور مثال چانه آن ها دارای فرورفتگی هایی می باشد که موجب به اختلال در تناسب چهره آن ها می شود. تزریق چربی ژل ممکن است برای دلایل مختلفی انجام شود. به طور مثال برای جلو اوردن چانه های عقب، اطلاح شکل ظاهری و رفع فرورفتگی های چانه انجام شود.

  • تزریق چربی صورت ناحیه  اطراف چشم

تزریق چربی می تواند برای رفع خطوط اطراف چشم صورت گیرد تا ظاهری مناسب در این نواحی ایجاد شود. با تزریق چربی به این نواحی می توانید فرورفتگی های ناحیه اطراف پلک را اصلاح کنید و زیباتر دیده شوید.

مراقبت های لازم بعد تزریق چربی صورت

توصیه می شود که تا سه روز فرد فعالیت های سنگین انجام ندهد اما انجام امور روزمره بلامانع است. با توجه به اینکه نحوه تزریق چربی در صورت با کانول های مخصوصی انجام می شود و برش خاصی در صورت داده نمی شود نیاز به پانسمان خاصی ندارد . فقط توصیه می شود که چند روز اول پوست صورت با پمادهای نرم کننده به آرامی ماساژ داده شود.مراقبت های لازم بعد تزریق چربی صورت


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید