تزریق چربی لب یا تزریق ژل لب

از جمله شیوه های جدید حجم دهی به چهره و جوانسازی پوست، تزریق چربی یا ژل لب می باشد. برخورداری از لب های برجسته و حالت دار از جمله ویژگی های آشکار زیبایی چهره می باشد. لازم به ذکر است فاصله میان لب و بینی باید با تمام چهره تناسب داشته باشد. به صورتی که از قسمت زیر بینی تا چانه را به سه قسمت تقسیم می کنند که این قسمت باید یک سوم آن را در بر گیرد. در صورتی که این معیارها موجود نباشد و در ساختمان چانه رعایت نگردیده باشد می توان به کمک فیلرها، جراحی های مختلف و یا پروتزهای گوناگون و تزریق ژل لب به این مورد دست یافت.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید
یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید

نمونه کار تزریق چربی لب

تزریق چربی لب

تزریق ژل لب از جمله زیر شاخه های جراحی زیبایی صورت است که به منظور افزایش حجم در لب ها انجام می شود. شیوه های گوناگونی به منظور تزریق ژل لب موجود می باشد. کسانی که میزان حجم لب هایشان بسیار اندک می باشد با استفاده از تزریق مواد حجم دهنده می توان شکل ظاهری لب ها را بهبود بخشید و زیباتر کرد که در حال حاضر راحت ترین شیوه، تزریق ژل در لب می باشد که این مورد با بی حسی موضعی صورت می گیرد. از جمله موارد بااهمیت که باید به آن توجه نمایید انتخاب ژل مطلوب و باکیفیت و استاندارد است تا بتوانید با خیال آسوده به هدف خود دست یابید. از سایر حجم دهنده که می توان به منظور حجیم کردن لب ها بکار برد، استفاده از چربی می باشد که بافت چربی از قسمت شکم و یا ران خود بیمار تهیه می شود و بعد از انجام پالایش بر روی آن، حجم مطلوبی از آن به لب های فرد تزریق می شود.از جمله مواردی که باید در ارتباط با حجم دهنده ها به آن توجه کرد احتیاج به تکرار آنها در فاصله زمانی خاصی می باشد.

از جمله بخش های بااهمیت صورت، لب می باشد که با بالارفتن سن حجم لب کاهش می یابد، ارتفاع لب کم شده و برجستگی در آن کم می شود. تزریق ژل لب به منظور برطرف شدن این مسائل و افزایش زیبایی چهره سودمند می باشد. در حالت طبیعی لب تحتانی نسبت به لب فوقانی برجسته تر می باشد و بخش راست و چپ لب، شبیه به هم می باشند که میزان برجستگی و قزینه بودن در این دو قسمت حائز اهمیت می باشد. تزریق ژل به این صورت است که کناره لب پرحجم می گردد و به این صورت موجب زیباتر شدن لب می شود.

لب فوقانی از دو قسمت لب سفید و لب قرمز تشکیل شده و به وسیله کناره لب ازهم جدا می شوند. با ایجاد چروک عمودی و موازی در بخش سفید لب فوقانی موجب به وجود آمدن شکل نامناسبی می شود. معمولا لب تحتانی برجسته تر از لب فوقانی می باشد و اندکی جلوتر قرار دارد و لب تحتانی تقریبا دو برابر لب فوقانی است و در تزریق ژل لب با حجیم کردن آن موجب افزایش و جذابیت آن می شود.

ژل ها از جمله مواد پرکننده ای می باشند که با بدن سازگاری دارند و به وسیله آنها می توان موجب حجم دهی و فرم دهی به لب ها شد. لب از جمله بخش های مهم در چهره می باشد و  فرم ظاهری آن در زیبایی و جذابیت صورت اثر دارد. تزریق ژل لب از حساسیت زیادی برخوردار می باشد و تزریق آن باید به میزان مناسبی انجام شود. لازم به ذکر است این تزریق باید توسط پزشک متخصص در این حوزه صورت گیرد.

ژل لب از جمله پرطرفدارترین و رایج ترین مواد برای فرم دهی و حجیم سازی لب ها هستند که افراد در سنین مختلف می توانند انجام دهند. ژل لب در موارد زیر کاربرد دارد:

 • بیشتر کردن حجم لب در لب های نازک
 • هموار کردن و برطرف کردن خطوط و چین و چروک های روی لب
 • به منظور افزایش زیبایی در زمانی که حجم لب ها با یکدیگر یکسان نیست.
 •  به وجود آوردن تقارن در دو سمت لب

شیوه دیگر به منظور حجیم سازی لب ها، بکار بردن پروتزهای لب می باشد که دارای دو نوع “خیلی نرم” و “نرم” می باشند و هر دو گونه با بی حسی موضعی صورت می گیرد. همچنین میتوان در اشخاصی که فاصله میان بینی و لب آنها زیاد است به منظور به وجود آمدن تناسب بهتر در صورت، قسمتی از پوست این ناحیه را برداشت.

تصاویر زیر نمونه تزریق ژل لب هستند که به وسیله دکتر صوفی زاده انجام گردیده است. دکتر صوفی زاده سعی می کند زیبایی مطلوبی را در صورت افراد به وجود آورد و رضایت بیمار را کسب نماید. همان گونه که مشاهده می کنید بعد از تزریق، فرم ظاهری لب، حجیم شد.

طریقه تزریق ژل لب

نخست پزشک باید آشنایی دقیق و کامل نسبت به ساختار پوست و بخش های صورت داشته باشد. همچنین به تکنیک این شیوه که شامل مکان درست تزریق، میزان تزریق و قرار گرفتن این مواد در لایه های‌ مطلوب پوست است آشنایی کامل داشته باشد.

میزان ژل تزریق شده و سطحی یا عمقی تزریق شدن آن، به نوع ماده مورد استفاده بستگی دارد و نتایج آن با هم تفاوت دارد. لازم به ذکر است ترکیبات هیالورونیک اسید به دلیل جذب آب بسیار در اطراف خود و بیشتر شدن حجم در اثر این مورد، به حجم کمتری از ژل به منظور بهبود چین‌ها و تورفتگی‌ ها نیاز می باشد. به منظور تزریق ژل لب پس از بی‌حس کردن مکان موردنظر و ضدعفونی کردن آن مکان، تزریق ژل صورت می گیرد. بعد از طریق سرنگ مخصوص و سوزن‌های باریک با زاویه‌ای‌ صحیح، مقدار معینی از ماده در یکی‌ از لایه‌های پوستی و یا زیرپوستی در لب تزریق می گردد.

مزایای تزریق چربی لب

در حال حاضر بکار بردن پرکننده های فیلری بسیار متداول می باشد و از جمله شیوه های رایج حجیم کردن لب ها است. در حال حاضر مدل های گوناگونی ژل و فیلر به منظور تزریق در لب موجود است که رایج ترین آن اسید هیالورونیک است.

تزریق چربی در لب سبب افزایش حجم در لب و برجسته شدن گونه می گردد و نقش زیادی در زیبایی دارد. اغلب این تزریق به مدت شش ماه دوام دارد و پس از 6 ماه بیمار به منظور تمدید تزریق چربی لب باید به پزشک مراجعه نماید. در حالت کلی مزایای تزریق چربی لب شامل موارد زیر می شود.

 • بیشتر شدن زیبایی و برجسته شدن لب
 • کنترل مقدار تزریق به وسیله جراح
 • وجود نداشتن واکنش های آلرژیک
 • عوض شدن فرم لب
 • به وجود آمدن ساختار مطلوب در لب
 • حجیم شدن لب

مزایای تزریق چربی لب

پیشنهادات مهم به منظور تزریق ژل لب

 • پیش از تزریق ژل باید معاینه لب صورت گیرد تا اگر در عملکرد آن اختلالی وجود دارد به آن دقت شود.
 • شکل لب باید با توجه به اندازه اولیه لب، اندازه صورت و میمیک و دینامیک لب انتخاب گردد و به صورت نرمال و طبیعی باشد.
 • تزریق در دو سمت لب و بدون توجه به بخش مرکزی لبها درست نمی باشد.
 • بر اساس قواعد زیبایی شناسی، لب بالا باید حدود بیست درصد کوچکتر و عقب تر نسبت به لب پایین قرار داشته باشد.
 • در تعدادی از افراد پیش از تزریق لب احتیاج به سایر اصلاحات مثل افزایش حجم سایز چانه می باشد.
 • مناسب ترین گزینه به منظور برجسته و حجیم کردن لب ها استفاده از ژل های هیالورونیک اسید است. لازم به ذکر است که مارک ژل و کیفیت برند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 • تزریق ژل در لب می‌تواند با توجه به نیاز بیمار تنها در قسمت دور لب صورت گیرد و یا حجم لب‌ها بیشتر شود.

 مراقبت های بعد از تزیق ژل لب

پس از تزریق ژل لب ، به دلیل افزایش خون رسانی امکان خون مردگی وجود دارد که به منظور پیشگیری از این مورد باید چند روز پیش از تزریق ژل از کمپرس یخ بکار ببرید و از مصرف داروهایی مانند ویتامین ای، ضد انعقاد خون، امگا 3 و مسکن هایی مانند ناپروکسن، آسپرین، ژلوفن، دی پیریدامول بپرهیزید. در لب یک شبکه عصبی موجود می باشد که بسیار قوی است. به دلیل وجود این شبکه عصبی درد در زمان تزریق ژل احساس مس شود و به منظور جلوگیری از آن از بلوک عصب سه قلو بکار می برند. این بی حسی به مدت 45 دقیقه بر روی لب تاثیر می گذارد .

در روز نخست پس از تزریق ژل لب باید به این نکات توجه نمایید تا از تورم، ملتهب شدن و خون مردگی پیشگیری شود. پس از تزریق ژل لب از ورزش های سنگین خودداری کنید و در گرمای شدید قرار نگیرید. لازم به ذکر است خوردن نوشیدنی های الکی موجب به وجود آمدن التهاب و تورم می گردد.

zhele lab

هزینه تزریق چربی و ژل لب

هزینه تزریق چربی لب بر اساس نوع ژل و چربی که بکار رفته است باهم تفاوت دارند. در برخی مواقع بیمار مایل است تا از سایر قسمت های بدن، چربی برداشته شود که تقریبا پروسه زمانبری است. نوع جراح ، شهر و کشور و سایر پارامترها بر هزینه تزریق چربی لب اثر می گذارد. در حالت کلی می توان بیان کرد در صورتی که تمایل به انجام جراحی زیبایی دارید با اطلاع و دانش کافی در جهت این نوع جراحی زیبایی قدم بردارید تا عوارض جراحی زیبایی تا جایی که امکان دارد کم شود.


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید