بهترین جراح و دکتر پروتز دائمی گونه-پروتز صورت جراحی زیبایی گونه یا کاشت و پروتز گونه

جراحی زیبایی گونه معولا با روش های پروتزی و یا روش های بدون جراحی و فیلری انجام می شود . شکل گونه حاصل از شکل استخوان گونه، بافت نرم و چربی آن است که اینها اکثرا جنبه مادرزادی و موروثی دارند. البته در برخی افراد در اثر صدمات صورت و تصادفات در این منطقه دچار شکستگی استخوان گونه و تحلیل بافت نرم آن می شود. برای برجسته کردن گونه راههای مختلفی وجود دارد که پس از مشاوره بیمار با جراح و تشخیص اینکه مشکل اصلی در کدام قسمت قرار دارد، می توان اقدام به جراحی گونه نمود.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید
یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید

نمونه کار جراحی گونه دکتر صوفی زاده

بهترین جراح و دکتر پروتز دائمی گونه-پروتز صورت جراحی زیبایی گونه

هنگامی که صحبت از زیبایی می باشد تناسب اجزای صورت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. تمامی اجزای صورت باید در ابعاد مناسبی قرار داشته باشند تا موجب شوند زیبایی مناسبی در چهره ایجاد شود. یکی از اجزای صورت که در زیبایی چهره تاثیر دارد گونه ها می باشند.

روش های مختلفی برای برجسته کردن گونه ها وجود دارد که موجب می شود زیبایی شما افزایش یابد. بسیاری از این روش ها بلند مدت می باشند و بسیاری از روش ها کوتاه مدت می باشد. بهترین و موثرترین راه برای جراحی زیبایی گونه استفاده از پروتز گونه دائمی می باشد. جراحی زیبایی گونه می تواند هم زمان با عمل جراحی زیبایی صورت، مانند کشیدن صورت یا رینوپلاستی انجام شود.

هزینه جراحی زیبایی گونه

هزینه جراحی زیبایی گونه با توجه به روش های جراحی می تواند متفاوت باشد. معمولا قیمت پروتز در مقایسه با روش های تزریق ژل بیشتر می باشد. همچنین جنس مواد استفاده شده ، تخصص جراح و محل انجام جراحی همه و همگی در هزینه جراحی گونه دائمی تاثیر دارند. به طور کلی می توان روش های جراحی زیبایی گونه را به سه دسته کلی تقسیم کرد:

 • فیلر ها (حجم دهنده های مصنوعی)
 • حجم دهنده های طبیعی (چربی)
 • پروتز گونه

هزینه جراحی زیبایی گونه


استفاده  پروتز در جراحی زیبایی گونه

یکی از شناخته شده ترین روش های جراحی زیبایی گونه استفاده از پروتز گونه دائمی می باشد که تجربه ی بیش از 60 سال کار با آنها وجود دارد . در این روش از مواد پلیمری بخصوصی استفاده می شود تا با قرار دادن آنها در روی استخوان گونه، گونه برجسته ایجاد شود. جنس مواد پروتزی از سیلیکون به پورکس و… می باشد که در مطالعات فراوان کم عارضه بودن آنها و پذیرش بافتی آنها توسط بدن بیمار مورد تایید قرار گرفته است. به طور کلی می توان گفت پروتز استفاده شده در جراحی پروتز گونه دائمی معمولا از سیلیکون و یا دیگر مواد بیولوژیکی می باشد که بدن بیمار نسبت به آن ها پاسخ مثبتی نشان می دهد.

علاوه بر جنس پروتز، شکل پروتزهای گونه هم متنوع است که بر اساس ارزیابی بهترین دکتر پروتز گونه و درخواست بیمار نوع پروتز مشخص می شود.

استفاده پروتز در جراحی زیبایی گونه

روش جراحی زیبایی گونه با پروتز

تحت شرایط کاملاً استریل و در اطاق عمل و با حضور متخصص بیهوشی می توان این جراحی را با بیهوشی عمومی یا موضعی انجام داد که بهترین دکتر پروتز گونه با ایجاد یک برش کوچک داخل دهان و ایجاد فضای مناسب روی استخوان، پروتز را در پاکت ایجاد شده روی استخوان قرار داده و آن را کاملا فیکس خواهد کرد و سپس برش داخل دهان را با نخ قابل جذب می دوزد.

مراقبت های بعد عمل

با توجه به اینکه عمل جراحی با برش داخل دهان انجام می شود بیمار علاوه بر مصرف آنتی بیوتیک، از داروهای ضد عفونی کننده دهان(دهان شویه) استفاده می نماید. همچنین تا بهبود زخم دهان لازم است از غذاهای نرم استفاده نماید. پانسمان کوچک روی گونه روز دوم بعد از عمل برداشته می شود و توصیه می گردد تا سه هفته بیمار از خوابیدن روی گونه ها خودداری نماید. از عوارض نادر پروتز ها مثل هر جای دیگر بروز عفونت است که احتمال آن بسیار ضعیف و نادر است و در صورت بروز استفاده از آنتی بیوتیک مناسب در اکثر موارد قابل کنترل است . اما اگر عفونت به درمان پاسخ نداد بهترین روش خارج کردن پروتز است.

روش جراحی گونه با پروتز

حجم دهنده های ژلی

با استفاده از انواع ژل های موجود و تزریق آن در موضع مورد نظر می توان به هدف مطلوب دست یافت . انواع مختلفی از ژل ها شامل هیالورونیک اسید و هیدروکسی اپاتیت در غلظت های مختلف وجود دارد. حجم دهنده های ژلی نسبت به جراحی زیبایی گونه ماندگاری کمتری دارند و روش درمان دائمی نمی باشد.

دکتر صوفی زاده از بهترین دکترهای پروتز گونه معتقد است چنانچه ژل های استاندارد و با کیفیت دردسترس نباشند بهتر است از تزریق ژل در ناحیه گونه خودداری کرد. چون عواقب و عوارض آنها شامل عفونت ها و بدشکلی های ناشی از واکنش بدن و اشتباه در تکنیک تزریق صدمات غیر قابل جبرانی به بار خواهند آورد.

حجم دهنده طبیعی (تزریق چربی گونه)

در این روش با تهیه چربی از ناحیه شکم یا کناره ران فرد بیمار، چربی تهیه و در ناحیه گونه ها تزریق می شود. حسن اصلی این روش این است که ماده تزریق شده از بافت بدن خود بیمار است لذا نگران بروز عوارض ناخواسته و مشکل ساز نخواهیم بود. ولی ایراد این روش برخلاف جراحی گونه این است که جهت ماندگاری لازم است چندین نوبت این تزریق انجام شود. این روش حجم دهندگی بسیار وابسته به تجربه و علم انجام دهنده آن دارد و باید در شرایط استاندارد چربی از شکم یا ران تهیه شده و پس از مراحل آماده سازی با سرنگی ویژه و کانول مختص به خودش، در لایه های مختلف بافت زیرپوستی تزریق شود. دفعات تکرار آن وابستگی به میزان جذب و واکنش بدن خود فرد دارد بطوریکه با توجه به تجربه دکتر صوفی زاده برخی بیماران با 1-2 نوبت جواب مناسب داده و در برخی از آنها نیاز به 5-4 بار تکرار دارد.

حسن دیگر این روش کمک به جوان سازی بافت زیر جلدی و تشکیل کلاژن جدید در محل تزریق است که موجب جوان سازی پوست بیمار می گردد.

 


سوالات متداول جراحی زیبایی گونه

 • آیا من نیاز به پروتز گونه دارم؟

اصولا نیاز به جراحی های زیبایی منوط به اراده و خواست خود فرد است و باید و اجباری در کار نیست. چنانچه شما گونه کوچک و صاف دارید میتوانید جهت برجسته کردن آن مراجعه کنید

 • گونه ی من چه اندازه برجسته شود مناسب است؟

پروتزهای گونه دائمی در شکل ها و اندازه های مختلفی وجود دارند، همچنین جنس پروتزها نیز متفاوت است، بر اساس معاینه بالینی توسط پزشک معالج و درخواست شما تصمیم گیری راجع به اندازه و شکل پروتز گرفته خواهد شد.

 • آیا درست است که پروتز گونه جابجا میشود؟

چنانچه جراحی توسط بهترین جراح گونه که با تجربه است انجام شود و پروتز درفضای مناسب تعبیه گردد هیچگونه جابجایی نخواهد داشت، اما اگر در محل نامناسب قرار داده شود احتمال جابجایی پروتز وجود دارد

 • آیا پروتز با بدن من سازگاری دارد؟

با توجه به اینکه پروتز های موجود از نظر جنس و سازگاری با محیط داخلی بدن انسان سالها مورد مطالعه و تحقیق قرار گرفته اند و مورد تایید می باشند، بروز واکنش بدن نسبت به آنها احتمالی بعید است

 • اگر بعد از جراحی از نتیجه آن ناراضی بودم میتوان پروتز را خارج کرد؟

بعد از هر جراحی زیبایی گونه با توجه به تازه بودن ظاهر جدید باید مدتی صبر کرد تا بدن نسبت به تغییر حاصله تطبیق پیدا کند، اما چنانچه شما تمایل داشته باشید میتوان پروتز گونه را خارج کرد

 • آیا پروتز گونه دایمی است یا نیاز به تعویض دارد؟

پروتز گونه دائمی است، جنس پروتزها مختلف است در برخی از آنها بافت بدن به درون پروتز رشد می کند ولی در برخی از پروتزها بدن اطراف پروتز یک لایه کپسول مانند ایجاد می کند که در این حالت نیازی به تعویض پروتز وجود ندارد اما اگر به هر دلیل بیمار درخواست خارج کردن پروتز را داشته باشد این امر امکان پذیر است

 • آیا جای بخیه های جراحی پروتز گونه باقی خواهد ماند؟

خیر، چون پروتز از روش برش داخل دهان در محل خود قرار داده میشود لذا برش پوستی وجود ندارد

 • بعد از جراحی جراحی زیبایی گونه چه مراقبت هایی لازم است؟

بعد از جراحی باید از محلول های دهان شویه استفاده شود تا زخم جراحی داخلی دهان بهبود یابد، سپس به مدت یکماه باید از ضربه وارد کردن به گونه ها خودداری کرد پس از تشکیل لایه کپسولی بدن به دور پروتز نیاز به اقدام خاص دیگری نیست که این مرحله 4 الی 12 هفته به طول می انجامد و انجام ورزش های هوازی بعد از گذشت سه هفته بلامانع است.


درباره پروتز صورت چه می دانید

پروتزهای صورت با این حال که در لیست جراحی های پلاستیک شایع نمی باشد ولی انجام آن برای بیماران مناسب این کار، زیبایی خارق العاده ای به همراه دارد. ممکن است شما احساس کنید برای زیباتر کردن چهره به پروتز صورت نیاز دارید پس زمانی را برای مشاوره با یک بهترین جراح گونه اختصاص دهید تا اطلاعات کامل در مورد انواع پروتز در اختیار شما قرار دهد. جنس پروتزهای صورت از سیلیکون و سایر مواد مناسب و بی ضرر که به اندازه ها و ابعاد مختلف طراحی شده، می باشد و برای برجستگی وحجم و ایجاد تعادل بیشتر ما بین اجزاء صورت استفاده می شوند. پروتزهای صورت تعادل و تناسب بهتری به ساختار ظاهری صورت می دهند و با برجستگی و مشخص تر شدن اجزای صورت، زیبایی چهره را افزایش می دهد.

عمل پروتز صورت

این عمل با بیهوشی کامل یا بی حسی موضعی انجام می شود و می توان همزمان با جراحی های دیگر مانند رینوپلاستی انجام داد. برخی پروتزها روی استخوان توسط پیچ ثابت می شوند، برخی با نخ بخیه از روی پوست، ثابت می شوند و برخی دیگر نیازی به ثابت کردن ندارند.

محاسن

 1. قرینگی و تصحیح کمبودها
 2. زمان کم و نتایج دائمی
 3. عدم نیاز به جراحی سایر نقاط بدن

معایب

 1.  برداشتن پروتز به دلیل عفونت
 2.  آسیب به اعصاب و عضلات صورت
 3.  غیر قرینگی در صورت جا به جایی

اقدامات پس از عمل پروتز

 • ورم ناحیه عمل حدود 2 هفته
 • احتمال ایجاد کبودی به مدت 2 هفته
 • خودداری از فشار روی پروتز تا یک ماه
 • استفاده از کمپرس سرد 20 دقیقه درمیان
 • خودداری از آرایش تا 2 هفته
 • استفاده از مایعات و غذاهای نرم تا یک هفته

 

Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید