جراحی زیبایی پروتز چانه - بهترین جراح چانه یا پروتز چانه

جراحی زیبایی چانه یکی از جراحی هایی زیبایی می باشد که تاثیر فوق العاده ای در زیبایی چهره و چانه دارد. معمولا افرادی که چانه های بزرگ و یا کوچک دارند علاوه بر شکل نا مناسب در ناحیه فک در جویدن غذا و صحبت کردن نیز دارای مشکل می باشند. جراحی زیبایی چانه به راحتی روی ناحیه چانه انجام می شود و شکل مناسبی در ناحیه چانه ایجاد می کند.
افرادی که برای جراحی کوچک کردن چانه یا جلو اوردن آن به جراحان زیبایی مراجعه می کنند معمولا پس از جراحی زیبایی چانه رضایت بسیاری از این نوع جراحی دارند و ظاهری متفاوت تر و زیبایی خواهند داشت.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید
یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید

تصاویر بعد از عمل جراحی چانهنمونه کار جراحی زیبایی چانهنمونه کار جراحی چانه

جراحی زیبایی پروتز چانه - بهترین جراح چانه

از نشانه های زیبا بودن یک فرد تعادل بین اجزای صورت و هماهنگی بین آنهاست . زمانی که یک فرد را از نیم رخ نگاه میکنید چانه ها کمی عقب تر از لب ها قرار میگیرند . در صورتی که فرد حالت brid face داشته باشد چانه بیش از حد از لب ها عقب میرود و چهره را تحت تاثیر قرار میدهد.در این حالت صورت فرد شبیه به پرنده خواهد شد بینی و سایر اجزای صورت از چانه جلوتر هستند ، به طوریکه چهره ی وی طوری به نظر میرسد که انگار چانه ی کوچکی دارد .

زمانیکه چانه به عقب کشیده میشود بینی را بزرگ تر از آنچه که هست نشان میدهد در چنین افرادی همراه با عمل زیبایی بینی عمل زیبایی چانه نیز انجام میشود .
ممکن است نحوه ی قرار گرفتن دندانها در عقب رفتگی چانه تاثیر بگذارد که با معاینه توسط پزشک قابل تشخیص است.

در این صورت پزشک با توجه به نوع مشکلی که برای چانه ی بیمار به وجود آمده است تصمیم به انجام جراحی زیبایی چانه میگیرد .معمولا انجام این نوع جراحی زیبایی با استفاده از روش های مختلف صورت میگیرد.

روش های مختلف عمل پروتز چانه

 • الف) تزریق ژل
 • ب) تزریق چربی
 • ج) بریدن قسمتی از استخوان چانه و به جلو کشیدن آن
 • د) گذاشتن پروتز

از مواردی است که برای برطرف کردن عقب رفتگی چانه مورد استفاده قرار میگیرد .

امروزه میتوان با استفاده از پروتز چانه را حجیم و به جلو هدایت کرد که تاثیر فراوانی در حفظ ظاهر فرد ایجاد مینماید .

استفاده از پروتز برای تقویت چانه و جلو آوردن آن روش مناسبی است. زیرا کمترین ضرر برای بیمار را دارد و موارد حساسیت و یا عفونت و … را نشان نداده است ،جنس پروتز ها و شکل و اندازه و ابعاد آنها متفاوت است و همین امر باعث میشود تا جراح مطابق با سلیقه ی خود و نیاز بیمار اقدام به طراحی چانه و اصلاح فرورفتگی آن نماید .

پروتز ها از پلاستیک های فشرده تهیه میشوند و از نظر جنس هیچگونه عارضه و مشکلی برای بدن ایجاد نمیکنند. این پروتز ها با انعطافی که دارند هیچگاه از بین نمیروند ،نمیشکنند و تغییر حالت نمیدهند ، بنابراین به عنوان یک عضو دائمی میتوان از آنها استفاده نمود برخی از پروتزها علاوه بر جلو آوردن چانه مشکلات انحرافی چانه را نیز حل میکنند .

عمل جراحی زیبایی فک

افرادی که میخواهند عمل های زیبایی انجام دهند هنگامی که در تلاش برای شناسایی مشکلات موجود در صورت خود هستند در بیشتر موارد بر مشکلات بینی، چشم‌، پوست و… تمرکز می‌کنند.  در صورتی که در بعضی موارد به نظر می‌رسد که مشکل در یک سوم پایینی صورت که شامل فک  لب و چانه است، می‌باشد.

هنگام صحبت از نیمرخی که از نظر زیبایی قابل قبول باشد می‌توان گفت که چانه باید بین2 تا 3 میلی‌متر پشت یک خط فرضی که بصورت عمودی از پایه‌ بینی تا بخش جلویی چانه کشیده میشود، قرار داشته باشد. یک چانه‌ی نامتناسب یا ضعیف حالتی است که در آن چانه بیشتر از 2 تا 3 میلی‌متر عقبتر باشد. در زنان، اندکی عقب بودن چانه قابل توجیه است و حتی از نظر زیبایی مطلوب واقع میشود. اما در مردان یک خط فک قوی که ظاهری مردانه به صورت می‌دهد، ارجح می‌باشد.

جراحی زیبایی چانه و فک به چه روشهایی انجام میشود؟

منتوپلاستی: کوچک کردن چانه

در طول جراحی منتوپلاستی، جراح یک برش در یکی از دو موقعیت ممکن ایجاد می‌کند:

 • زیر لب پایینی در داخل دهان
 • زیر چانه در یک محل نامحسوس

جراح سپس از یک ابزار الکتریکی (یک مته یا دریل استخوان) برای کوچک کردن و تغییر شکل استخوان استفاده می‌کند تا ظاهر طبیعی‌تر ایجاد کند. پس از آن محل برش را بخیه زده و روی آن را باندپیچی می‌کند.

ژنیوپلاستی: بزرگ کردن چانه

عمل ژنیوپلاستی را می‌توان با استفاده از پروتز چانه انجام داد تا یک چانه‌ی عقب رفته را جلو آورد و یا از روش جلو آوردن استخوان استفاده کرد. زمانی که شما و جراحتان تصمیم گرفتید که از پروتز سیلیکونی چانه استفاده کنید یا خود استخوان را جلو بیاورید، نوع برش انتخاب خواهد شد.

اگر پروتز چانه انتخاب شد برش در یکی از موقعیت‌های زیر اجرا می‌شود:

 • زیر لب پایینی در داخل دهان
 • زیر چانه در یک محل نامحسوس

 

 


سوالات متداول جراحی زیبایی چانه

 • چانه من کوچک و عقب رفته است آیا قابل اصلاح است؟

در بررسی وضعیت چانه جراح لازم است به شکل قرارگیری دندان های فک بالا و پایین توجه کند،

اگر دندانها منظم روی هم قرار گیرند میتوان با جراحی زیبایی چانه  که شامل جراحی روی استخوان چانه و یا با جراحی قرار دادن پروتز روی چانه  این مشکل را برطرف نمود

 • آیا با جراحی چانه شکل دندانهای من عوض می شوند؟

خیر این جراحی فقط بخش تحتانی چانه شما را جلوتر نشان میدهد و مطلقا هیچ تاثیری بر شکل دندانها نخواهد داشت

 • جراحی از داخل دهان انجام میشود یا از بیرون؟

هر دو روش قابل انجام است که این امر  بسته به تکنیک جراح شما دارد ولی نکته قابل ذکر اینست که عفونت پروتز در روش داخل دهانی بالاتر است

 • آیا پروتز چانه جابجا خواهد شد؟

چنانچه جراحی زیبایی چانه به روش درست انجام شود و اصطلاحا  فیکساسیون مناسب انجام شود پروتز هیچ جابجایی نخواهد داشت مگر اینکه ضربه شدیدی به ناحیه فک وارد شود

 • آیا پروتز چانه هر چند سال یکبار باید تعویض گردد؟

بستگی به جنس پروتز کار شده دارد در برخی پروتز ها بندرت این ضرورت جهت تعویض وجود دارد که آن هم پس از پنج تا ده سال بعد از عمل توصیه میشود

 • اگر پروتز چانه دچار عفونت شد چه باید کرد؟

احتمال بروز عفونت در روش جراحی از بیرون بسیار نادر است اما اگر به هر دلیل عفونتی ایجاد شد در اکثر موارد این مشکل با مصرف آنتی بیوتیک های مناسب برطرف خواهد شد

اما در صورت ادامه عفونت خارج کردن پروتز الزامی است و پس از گذشت حدود سه ماه میتوان مجددا پروتز جدید را در محل قرار داد


 

Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید