جراحی پلک یا بلفاروپلاستی پلک

جراحی پلک یا جراحی زیبایی پلک یکی از انواع جراحی ها می باشد که در چروکیده های پلک ها را اصلاح می کند. جراحی پلک می تواند افتادگی های نواحی پلک بالا و پایین را در مان کند، همچنین می تواند تاثیر بسیاری در زیبایی شما داشته باشد. جراحی پلک می تواند همزمان با جراحی بینی انجام شود و زیبایی شما افزایش یابد.

جراحی پلک

 بسیار دیده شده است که بسیاری از افراد دارای پلک های افتاده ای می باشند و جهت جراحی پلک به جراحان زیبایی مراجعه می کنند. افتادگی پلک معمولا موجب می شود چهره ای به ظاهر نا متناسب و خواب آلود در فرد ایجاد شود. جراحی پلک ممکن است در پلک بالا و پلک پایین و یا در هر دو پلک انجام شود. تصاویر زیر نمونه ای از جراحی پلک دکتر  صوفی زاده می باشد که در پلک پایین یا بالا انجام شده است پس از جراحی ظاهری مناسب در پلک ایجاد شده و ظاهر فرد جوان تر شده است.

پس از جراحی پلک ظاهر شما بهبود خواهد یافت و چهره شما بشاش تر و جوان تر خواهد شد . چین وچروک های نواحی پلک و افتادگی آن نواحی از بین خواهد رفت.

هزینه جراحی پلک

هزینه جراحی پلک  به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آن ها نوع جراح و محل جراحی می باشد. همچنین شرایط و وضعیت بیمار در هزینه جراحی پلک تاثیر گذار است. در بعضی از مواقع بیمار نیاز به جراحی در هر دو پلک خود دارد که هزینه جراحی پلک در آن صورت افزایش می یابد.

هرینه جراحی پلک

بسیاری  از بیماران با توجه به هزینه جراحی پلک جراح خود را انتخاب می کنند که اصلا کار درستی نمی باشد. سعی کنید بدون در نظر گرفتن هزینه ها، جراح مناسبی را برای خود انتخاب کنید وپس از آن با مشاهده نمونه کار های قبل و بعد از جراحی پلک تصمیم به جراحی پلک را آغاز کنید . چرا که درصورتی که جراح مناسبی را انتخاب نکرده باشید ممکن است صدمات جبران ناپذیری به بینی شما وارد شود .

انواع جراحی پلک

جراحی پلک می تواند در پلک بالا و پلک پایین یا هردو پلک انجام شود ولی نکته ای که اهمیت دارد این است که قبل از انجام جراحی شما باشد توسط دکتر ویزیت شوید تا بتوانید جراحی پلک را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. روش انجام جراحی پلک در پلک بالا و پایین متفاوت می باشد و نتایج جراحی نیز با میزان تخصص و مهارت جراح در تماس است. معمولا افتادگی ها و چین و چروک های اصراف چشم و در نواحی پایین چشم با جراحی پلک پایین درمان می شود و افتادگی های نواحی بالایی چشم و مواردی از جمله پف پلک بالا به راحتی با جراحی پلک بالا درمان می شود.

در جلسه مشاوره جراح ، راهنمایی لازم را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید با این نوع جراحی آشنا شوید و آگاهی لازم را کسب کنید.

جراحی پلک و انواع آن

اطلاعات تکمیلی جراحی پلک  (بلفاروپلاستی)

 اصطلاح علمی جراحی پلک، بلفاروپلاستی است. معمولا انسانها با گذر زمان، تحت تاثیر عواملی چون : افاطلاعات تکمیلی جراحی پلکزایش

سن، میزان مواجهه با نور آفتاب، شغل و نحوه فعالیت و ….. در ناحیه ابرو و پلک دچار افتادگی می شوند و همچنین به دلیل ضعف عضلات حاشیه چشم چربی داخل چشم به زیر پوست راه می یابند که این امر در ناحیه پلک تحتانی و فوقانی باعث ایجاد برجستگی هایی می شود و پوست اضافی حاصل از شل شدن بافت های نگهدارنده اطراف چشم روی هم جمع شده و اصطلاحا “تا خورده” و حالت پف آلودی ایجاد می کند. که ظاهری خواب آلود و خسته به چهره شخص می دهد. غیر از عوامل فوق در برخی از بیماران پف اطراف چشم به صورت ژنتیکی و مادرزادی حتی در سنین پایین نیز به وجود می آید.  برای اصلاح این پف آلودگی و افتادگی پلک جراحی پلک بلفاروپلاستی انجام می شود.

تجربه بالای دکتر صوفی زاده در جراحی پلک موجب شده است که بسیاری از افراد برای این جراحی به مطب ایشان مراجعه کنند. ایشان با تخصص فراوان در زمینه جراحی پلاستیک بینی و صورت و  با مشاوره قبل از عمل زیبایی مناسبی را برای بیماران خود ایجاد می کنند.

شما می توانید با مشاهده نمونه کار های جراحی پلک دکتر صوفی زاده با این نوع جراحی بیشتر آشنا شوید.

روش جراحی پلک

روش جراحی پلک معمولا با بیهوشی انجام می شود این نوع بیهوشی مهمولا موضعی می باشد و در موارد نادر از بیهوشی عمومی استفاده می شود .

این نوع جراحی  به نسبت نوع جراحی در پلک بالا و پایین متفاوت است در روش جراحی زیبایی پلک بالا جراح برش هایی را در گوشه داخلی چشم ایجاد می کند و این فرایند را تا قسمت خارجی چشم امتداد می دهد. پس از آن برش های دوخته و پانسمان می شود.

در روش جراحی زیبایی پلک پایین دو روش به انتخاب جراح قابل اجرا می باشد که معمولا روش داخلی جراحی پلک پایین بهترین انتخاب می باشد. در این نوع جراحی که بدون برش انجام می شود فضای چربی چشم جابه جا می شود و موجب می شود پف های پلک تحتانی از بین رود.

پس از جراجی پلک میزان ورم و کبودی پلک در سه روز اول به حداکثر می رسد اما پس از آن به سرعت کاهش می یابد. بطوری که در روز 7-5 بخیه های پلک بیمار کشیده خواهند شد. البته در این نوع جراحی از بخیه های جذبی نیز می توان استفاده کرد.

روش جراحی پلک

 

چه کسانی نیازمند جراحی پلک هستند؟

 • افتادگی پلک بالا
 • وجود چین و چروک در پلک پایین
 • شل شدن پوست پلک

تصویر زیر نمونه کاری از جراحی پلک می باشد. در تصویر زیر مشاهده می کنید که این نوع جراحی فقط برای بانوان نمی باشد و فرد مراجعه کنننده با جراحی زیبایی

پلک بالای خود جوان تر به نظر می رسد و ظاهر چشم فرد نیز زیباتر شده است. برای مشاهده سایر نمونه کار های قبل و بعد از عمل جراحی پلک می توانید به بخش نمونه کار های جراحی زیبایی پلک بالا مراجعه کنید.

چه کسانی نیازمند جراحی پلک هستند؟

قبل از انجام جراحی پلک بهتر است بهتر است میزان قابلیت کشکش پوست شما توسط جراح بررسی شود تا بتوانید جراحی پلک موفقی داشته باشید.

میزان رضایت بیمار از جراحی پلک

معمولا بیماران از این روش جراحی بسیار رضایت دارند. چراکه اگر جراحی پلک با دقت انجام شود و پف ها و افتادگی ها بر طرف شود نتایج مورد رضایت بیمار قرار می گیرد. این نوع جراحی بر روی بینایی فرد هیچ تاثییری نمیگذارد فقط سبب جوان سازی چهره و زیبایی می شود.

یکی دیگر ازجراحی های دکتر صوفی زاده دو تصویر زیر می باشد. این نوع جراحی که در پلک بالا انجام شده است با افزایش فضای بالای پلک زیبایی منحصر بفردی در چهره فرد ایجاد کرده است.

مراقبت های بعد از جراحی پلک

 • استفاده از عینک آفتابی
 • استفاده از پماد های ترمیمی بعد از کشیدن بخیه ها
 • استفاده از کمپرس سرد بر روی چشم به مدت 72 ساعت بعد از عمل
 • استفاده به موقع از دارو های تجویز شده

مراقبت های بعد از جراحی پلک

 

عوارض جراحی پلک

عوارض جراحی پلک معمولا محدود و کوتاه مدت می باشد ولی در بعضی از مواقع وجود تورم و کبودی بر روی پلک می تواند برای بیماران ناراحت کننده باشد.  اگر بیمار مراقبت های پس از جراحی پلک را رعایت کند و ورم و کبودی به سرعت از بین می رود و بیمار می تواند از چهره زیبای خود لذت ببرد.

عوارض جراحی پلک

بهبودی پس از جراحی پلک

بهبودی پس از جراحی پلک معمولا در هفته اول انجام می شود این نوع جراحی یکی از جراحی های زیبایی با حداقل عوارض می باشد.  این بهبودی با ازبین رفتن التهاب ها  و ورم و کبودی ها انجام می شود و پس از مدتی با مراقبت های بعد از عمل به توصیه جراح چین و چروک های ناحیه پلک از بین می رود  و ظاهر زیبایی در ناحیه پلک ایجاد می شود.

کلیه بیماران بعد از جراحی پلک بهتر است مراقبت های لازم را انجام دهند تا پس از جراحی پلک بتوانند جراحی موفقی داشته باشند.


سوالات بیماران درمورد جراحی پلک

آیا محل برش بعد از جراحی پلک مشخص خواهد شد؟

نتایج جراحی پلک مانند هر نوع جراحی دیگر بسیار به تخصص و مهارت جراح بستگی دارد اگر جراح به درستی و در جای مناسب برش زده باشد پس از جراحی اثری از برش ایجاد نخواهد شد.

آیا در این جراحی بخیه زده می شود و در صورت مثبت بودن در چه زمانی برداشته می شود؟

از انجایی که این نوع جراحی پلک با ایجاد برش همراه است بعد از جراحی بخیه زده می شود و بعد از 5 الی 7 روز برداشته می شود

بیهوشی در جراحی پلک به چه شکل است؟

جراحی پلک معمولا با بی حس موضعی انجام می شود در نتیجه ترس و استرس بیمار در این نوع جراحی به صفر می رسد.

آیا میزان کبودی در جراحی پلک بسیار است؟

میزان کبودی در جراحی پلک بعد از 3 روز از جراحی از بین خواهد رفت در نتیجه نگرانی وجود نخواهد داشت

آیا زیبایی من پس از جراحی پلک افزایش می یابد ؟

افزایش زیبایی پس از جراحی پلک حتمی می باشد چرا که موجب می شود چین و چروک های ناحیه پلک شما برطرف شود.


مطالب تکمیلی عمل پلک

جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)

چشم‌های فرد مهمترین عضو صورت است که توجه سایرین را به خود جذب میکند؛ بنابراین ایراد در چشم ها باعث تأثیرات منفی بر روی دیگران میشود.بسیاری ازافراد برای رفع افتادگی و شل شدن عضلات دورچشم و پلک بر اساس افزایش سن وشرایط مادرزادی؛ جراحی زیبایی پلک انجام می‌دهند. جراحی افتادگی پلک باعث کشیده شدن پوست و عضلات پلک می‌شود . این جراحی بسیار به دلیل نزدیک بودن به اعصاب بینایی و هر اشتباهی غیرقابل جبران است، بنابراین باید در انتخاب جراح متخصص دقت زیادی داشت.

دلایل استفاده ازجراحی پلک

 • پف زیر چشم:در برخی افراد با بالا رفت سن، به دلیل کشیدگی زیاد پلک پایین، زیر چشم پف می کند.
 • افتادگی پلک: ایجاد پف در ناحیه بالای چشم به علت داشتن پوست اضافی روی پلک بالا که موجب گرفتگی و ناراحت دیده شدن صورت فرد می شود ؛ در برخی افراد این افتادگی به خاطر شدت زیاد، دید را محدود و یا مسدود می کند.
 • افتادگی پوست وچروک زیر چشم:سست شدن پوست زیر چشم باعث مسن دیده شدن فرد میشود. با این عمل، چروک ها هموار میشوند.
 • چشم‌های سنگین: پلک به دلیل جذب حجم زیادی چربی؛ موجب ظاهری که همیشه خسته به نظر می آید،میشود.بعد از عمل چربی ها از بین رفته و باعث شادابی چهره فرد و درشتی چشم ها میشود.

دلایل انجام زیبایی پلک

 1. ظاهر مسن تر از سن واقعی به دلیل پف زیر چشم.
 2. مشکل بینایی به دلیل بلندی بیش از حد پلک
 3. خستگی دائمی ظاهر فرد به دلیل بلندی زیاد پلک

شروط انجام عمل متقاضیان

 1. دارای فزیک سالم.
 2. عدم وجود مشکل جدی در چشم

چگونگی عمل جراحی زیبایی پلک

این عمل تحت شرایط بیمار؛ با بیهوشی کامل یا به وسیله بی حسی موضعی انجام میشود.

– بلفاروپلاستی پلک بالا: عمل جراحی پلک بالا نیازمند برداشتن پوست کشیده شده‌ای است که باعث ایجاد چین‌وچروک‌های متعدد یا ظاهر غیرعادی در خط رویش مژه‌ها شده است. درصورتی‌که افتادگی پلک به خاطر مشکلات مربوط به ساختارهای نگه‌دارنده پلک ایجادشده باشد، لازم است به‌طور همزمان از طریق شکاف ایجادشده در محل پلک عضلات نگهدارنده پلک ترمیم شوند.

– بلفاروپلاستی پلک پایین: در طول عمل جراحی پلک پایین، دکتر جعفری پور بافت چربی داخل پلک پایین را پخش می‌کند و به‌این‌ترتیب کیسه‌های تشکیل‌شده زیر چشم و ظاهر پف کرده آن از بین می‌روند. انتخاب بهترین روش برای جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) به محل کشیدگی پوست و تجمع بافت چربی اضافی در نواحی اطراف چشم بستگی دارد. دکتر جعفری پور به عنوان یک متخصص در حوزه آناتومی صورت در جلسه مشاوره درباره بهترین روش درمان با بیمار صحبت خواهد کرد.

اگر فرد احتیاج به جراحی هردو پلک بالا و پایین داشته باشد، جراح به 2 ساعت زمان نیاز دارد.

اطلاعات قبل از عمل

 •  خودداری از خوردن و آشامیدن به مدت 6 ساعت قبل از مراجعه
 •  استحمام كامل و خودداری از به كار بردن هرگونه زیور آلات
 •  همراه داشتن مدارك پزشكی مانند عكس، آزمایش، نوار قلب و …
 •  عدم استفاده دخانیات به مدت 2 هفته
 •  خودداری از مصرف آسپرین،پروفن و ویتامین E به مدت 2 هفته

اطلاعات پس از عمل

 •  کبودی و تورم به مدت حداقل 2 روز و حداکثر یک هفته
 •  استراحت پلک(ترجیحا دراز کشده و چشم ها را ببندید) به مدت 3 روز
 •  استفاده از کمپرس سرد در روز اول؛ هر یک ساعت 5 دقیقه
 •  خودداری از استفاده داروها غیر از داروهای تجویزی توسط جراح
 • طبیعی بودن احتمال خارج شدن چند قطره خون در یک یا دو روز اول
 •  احتمال تاری دید خفیف در چند روز اول
 •  جلوگیری از خیس شدن صورت به مدت 5 روز، پس از آن استحمام نمائید
 •  محو شدن جای بخیه ها پس از یک یا دو ماه
 •  خودداری از ماساژ و خارش پلک به مدت 4 هفته
 •  جلوگیری از به کارگیری مواد آرایشی در اطراف پلک تا دوهفته
 •  خودداری از انجام فعالیت سنگین بدنی به مدت یک ماه
 •  احتمال بسته نشدن کامل پلک در چند هفته اول
 •  خودداری از استعمال دخانیات به مدت یک هفته
 •  خودداری از مصرف آسپرین، پروفن و ویتامین E تا یک هفته

عوارض جانبی

مانند تمامی عمل های جراحی، جراحی زیبایی پلک هم بدون عوارض نیست؛ که شامل خونریزی، ورم، ایجاد لخته های خون و عفونت است، البته این عوارض در موارد نادر اتفاق می افتد.

هزینه و قیمت

هزینه جراحی پلک به موارد گوناگونی مانند نوع تکنیک استفاده شده ، بستگی دارد. البته در قیاس با انواع دیگرعمل جراحی پلاستیک پلک، بلفاروپلاستی را می توان با یک هزینه به نسبت مناسب تری بر روی بیماران انجام داد.

نتایج جراحی

نتایج به دست آمده از عمل طی چندین هفته نشان داده می شود.این عمل می تواند فرآیند پیری ظاهر چشم را متوقف کند. نتایج عمدتا ماندگاری زیادی دارد.

انتخاب جراح متخصص

دکتر محمد صوفی زاده با تجربه بسیار در حیطه جراحی زیبایی، به درمان بیماران دچار پتوز یا افتادگی پلک ،می‌پردازد. ایشان با ارزیابی تمامی جوانب و نتایج حاصل از ارزیابی و شرایط خاص شما، مشاوره های لازم رابا شما درمیان میگذارد. در مورد احتمال وجود خطرات وعوارض نیز شما را آگاه می کند؛ تا شما به راحتی و با دید باز تصمیم بگیرید. ناگفته نماند که متد مورد استفاده دکتر صوفی زاده برای جراحی زیبایی پلک، از بهترین متدهای درمانی می باشد، بنابراین خطرات مربوط به عمل جراحی به سطح حداقل می رسد. علاوه بر این ایشان از روش های زیادی برای پیشگیری از احتمال بروزعوارض استفاده میکنند.

***

گاهی به دنبال این میباشیم تا ظاهر شخص را شاداب تر و جوانتر نماییم.اکثر کسانی که متقاضی این کار میباشند کسانی هستند که سنشان از 35 سال رد شده است و کسانی هم هستند که در سنین پایین تر تقاضای جراحی پلک دارند و آن در صورتی است که چشمشان به طور ژنتیکی پف زیادی دارد که در این افراد هم جراحی پلک جوابگو خواهد بود.
جراحی پلک چیست؟

جراحی زیبایی پلک اصطلاحا بلفاروپلاستی نامیده میشود که سبب زیباتر شدن پلک های تحتانی و پلکهای بالایی میگردد. جراحی پلک سبب زیباتر شدن اطراف چشم میگردد و پلک افتاده و چین و چروک های اطراف چشم بهبود میابد. و صورتی با هوشیار و زیبایی بیشتری را به شما میدهد.بیشتر مراجعه کنندگان به کلینیک های زیبایی پس از جراحی زیبایی بینی و تزریق لب به فکر جراحی پلکشان می افتند و به دنبال زیبایی بیشتر میباشند. با گذشت زمان پوست پلک شل شده و پلکها افتاده میشوند .در نهایت این دسته از افراد،یعنی افرادی که در سنین بالا میباشند کاندیدای مناسبی برای جراحی پلک یا همان بلفاروپلاستی به حساب می آیند.

آیا می‌توان با جراحی پلک، چروك‌های خنده را هم از اطراف چشم‌ها زدود؟

خیر. جراحی پلک به هیچ وجه تاثیری بروی چین و چروک و خطوط موجود در کنار چشم ندارد.تنها راه موثر برای رفع این گونه خطوط همان تزریق بوتاکس میباشد و جراحی پلک تنها پوست های افتاده و اضافی اطراف چشم را میکشد و پف چشم را از بین میبرد و هیچ ارتباطی با چین و چروک اطراف چشم ندارد.

مراحل مسن شدن پلک‌ها

همانطور که بیان نمودیم با بالا رفتن حالت ارتجاعی پوست صورت کم میشود و پوست شل میگردد و در اثر نیروی جاذبه پوست به ست پایین شیده میگردد که در این صورت خطوط صورت و در نهایت ابرو و پلک و خط های موجود در کنار لب به سمت پایین کشانده میشوندکه این امر سبب میگردد پوست صورت مسن به نظر برسد.در اطراف کاسه چشم تعدادی بالشتک چربی وجود داردکه با کمک غشایی نگهدارنده حرکت کره چشم را اسان میکند که با گذشت زمان و با افزایش سن این غشایی ها شل گشته که در این صورت بالا پایین چشم این بالشتک ها برجسته شده و چشم پف آلود به نظر میرسد.که این تغییرات و افتادگی پوست باعث میشود چهره حالت خسته داشته باشد و چشم مسن بنظر بیاید.
راه حل درمانی چیست؟

در خصوص شلی پوست و کم بودن چربی در پلک پایین بهترین راه حلی که موجود میباشد تزریق چربی میباشد که پلک را از لحاظ زیبایی درمان مینماید ودر مراحل بعدتر میتوان سراغ جراحی پلک رفت. همچنین راجع به پلک بالایی باز هم همینطور که ابتدا با تزریق ژل و کشیدن ابروها میتوان افتادگی پلک جزیی را درمان نمود ولی اگر این بوتاکس و ژل نتیجه ای موثر نداشته باشد و افتادگی پلک زیاد باشد بایستی که حتما از جراحی پلک استفاده نماییم.
فیلم جراحی پلک

دیدن فیلم جراحی پلک خالی از لطف نیست. زیرا بسیار از بیماران می پندارند که جراحی پلک عمل سختی است و از آن وحشت دارند ، ولی با دیدن فیلم جراحی پلک شاید ترس آنها فروکش کند. در اینجا فیلمی برای شما می گذاریم که جراحی پلک و نحوه عمل را به تصویر می کشد. حتما این فیلم کوتاه را ببینید:

جراحی زیبایی پلک و دوره نقاهت بعد از آن

جراحی پلک را یا با بیحسی و یا با یک داروی خواب اور ضعیف انجام میدهیم.که در جراحی پلک ما پوستهای شل و اضافی و همچنین مقداری از چربی برجسته شده دور چشم را برمیداریم و بایستی توجه داشته باشیم که حداقل ان مقدار از چربی های فتق شده  را برداریم که پس از عمل چشم حالت گودی را نداشته باشد این عمل مدت زمانی که برایش در نظر گرفته میشود 1 الی 1.5 میباشد و به شکل سرپایی انجام میگیرد به این معنا که نیازی به بستری شدن نمیباشد.بهتر است که بعد از جراحی پلک کمپرس یخ را به مدت 24 ساعت روی قسمت مورد نظر میباشد .پس از این جراحی به مدت 5 روز نباید سر خود را به سمت پایین خم کنید  و تحرک زیادی نباید داشته باشید.بخیه ها هم در روز 5 بایستی بخیه ها را کشید.تورم و سیاهی موجود پس از جراحی پلک پس از دو سه هفته بهبود میابد.
عوارض بلفاروپلاستی یا جراحی پلک

رایج ترین عارضه ای که پس از جراحی پلک ایجاد میگردد همان تورم و سوزش چشم میباشد که اکثرا با قرمز شدن چشم همراه میباشد.همچنین به طور موقت ممکن است با عوارضی همچون تاری دید و حساس شدن به نور خورشید نیز مواجه گردد. که این مشکلات طی چند روز از بین میروند.همچنین از نادر ترین عوارضی که به ندرت دیده شده عارضه اکتروپیون هست به این معنا که پلک ها به سمت بیرون برمیگردند و بسیار اذیت کننده میباشند. و از سایر عوارض به زخم و عفونت چشم میتوان اشاره نمود. ولیکن با رعایت دستور پزشک و مراقبت های لازم میتوان جلوی بروز بسیاری از این عوارض را گرفت.

زمان بهبود در جراحی پلک

همانطور که بیان نمودیم از روز 5  به بعد میتوان بخیه ها را کشید ولی عوارضی  همچون درد و تورم و قرمزی نیز نهات تا 10 12 روز ادامه دار خواهد بود که بعد از گذشت این زمان شخص به بهبودی کامل خویش دست میابد و این مسائل نیز از بین میروند.

در این مدت 10 روز شخص بایستی از انجام فعالیت های پرفشار نیز اجتناب نماید و دستورهای پزشک خود را در خصوص مراقبت بعد از عمل بطور کامل نیز رعایت نماید تا بتواند پس از 10 روز فعالیت های روزمره خود را انجام دهد.جراحی پلک در حقیقت شامل جراحی پلک بالا و پایین میگردد  و نیز سبب زیبایی پلک فوقانی و تحتانی میگردد.که در جراحی پلک همچون لیفت صورت پوست های اضافی کشیده شده و یا برداشته میشوند همچنین چربی های برجسته شده در کره چشم نیز برداشته میشوند.

جراحی زیبائی پلک بالا

از مزایای جراحی پلک بالا به موارد ذیل نیز اشاره مینماییم

از بین بردن پوست و چربی های اضافی موجود دربالای پلک به خصوص در قسمت بیرونی چشم
از بین بردن و کم کردن پربی برجسته شده در پشت پلک
بهبود احساس سنگین بودن پشت پلک
زیباتر شدن پشت پلک و نیز آرایش پشت پلک جلوه زیباتری پیدا مینماید و فرد را جوان تر مینماید
کاهش یافتن تاری دید

کاندیدای مناسب به منظور جراحی زیبایی پلک

افرادی از مشکل خاصی از لحاظ جسمی برخوردار نباشند و شرایط تهدید کننده ای نداشته  باشند.
کسانی که سیگار نمیکشند.- فردی که انتظار معقولی از جراحی پلک دارد.
کسانی که مشکل بینایی و مشکل خاصی در چشم خود ندارند.

عوامل خطر و عوارض احتمالی جراحی پلک

جراحی پلک امری کاملا شخصی به نظر میاید که بایستی با خود فکر نمایید ایا این جراحی پلک نیاز شما را در این زمینه  برطرف مینماید یا خیر.شما بایستی انتظار معقولی در خصوص جراحی های زیبایی داشته باشید و بایستی احتمال بروز عوارض مذکور را بدهید و آن را قبول نمایید و پزشک شما در این خصوص توضیحات لازم را به شما داده و شما یا امضای فرم و رضایت نامه جراحی این ریسک را قبول کرده اید. این مسئله بیان شده موضوعی برای ترساندن شما متقاضیان عزیز نمیباشد زیرا این عمل نتایج بسیار مطلوبی را برای شما به وجود می آورد.

جراحی زیبایی پلک

قصد ما از بیان این امر واقع بین و منطقی بودن شما مراجعه کننده عزیز میباشد.کلینیک ما با سالها تجربه این افتخار را داشته که بهترین کیفیت و نتایجی بسیار مطلوب را برای بیماران ایجاد نماید و رضایتشان را کسب نماید.

بلفاروپلاستی که اصطلاح پزشکی جراحی پلک میباشد  تغییر بسزایی  را در ظاهر شخصی که خسته به نظر می آید را دارا میباشد.این امر در خصوص کسانی است که افتادگی پلک دارند.  حال جراحی پلک در حقیقت این تغییری مطلوب را در این زمینه ایجاد مینماید. در جراحی پلک کیسه‌های چربی (که سبب پف زیر چشم شده یا همان پف زیر چشم ) را برمیدارند و نیز پوست هایی که اضافی در  پلک‌های بالا و پایین ایجاد شده را برمیدارند و یا میکشند  که در این صورت میتوانیم نتیجه ی مطلوبی را از جراحی پلک دارا باشیم. عده ای  از بیماران جراحی پلک  رال به طور همزمان با سایر جراحی های زیبایی همچون تزریق بوتاکس و ژل و… انجام میدهند. در این صورت دیگر پفی زیر چشم موجود بوده و ظاهر شخص دیگر خسته به نظر نمی آید و با انجام جراحی های همزمان عیوب دیگر مثل خط اخم و… هم از بین میرود.

جراحی پلک تا میزان قابل توجهی   ظاهر چشم‌ها را تغییر میدهد و این تغییر به معنای بهبود میباشد و چین‌خوردگی‌های مغولی (چینی که گوشه‌ی داخلی چشم را می‌پوشاند) را قادر است که تا حد زیادی  اصلاح نماید و در نهایت  سبب  واضح‌تر شدن پلک‌های پایینی ، درشت شدن چشم و  نیز جذاب‌تر شدن ظاهر کلی چشم‌ها شود.

در جراحی پلک چندان عوارضی را نداریم و از عوارض احتمالی ای که میتوانیم به آن اشاره کنیم این است حکه شاید به طور موقت بستن کامل پلک برای شخص سخت و دشوار باشد و یا چشم فرد بیش از حد خشک شود که در این صورت بایستی از قطره های اشک مصنوعی بهره ببرد و یا از مرطوب کننده چشم استفاده نماید. این عوارض احتمالی پس از گذشت چند هفته بهبود میابند که در این مدت پزشک  برایشان داروهایی را تجویز مینماید که کمتر اذیت شوند. چنانچه که بعد از جراحی پلک چشمتان خشک شد بایستی از مرطوب کننده های چشم استفاده نماید حتی اگر چشمتان به طور کامل پانسمان شده باشد  و باید از خشک شدن چشم جلوگیری کرد.

چنانچه که این عوارض پس از گذشت چندین ماه رفع نگردد یک جراحی دیگر بطور مجدد بایستی انجام شود تا پوست کافی را روی پلک بگذارند تا شخص بتواند پلک خود را بطور کامل ببندد.

حال ما برای شما عوارض احتمالی جراحی پلک را نام میبریم که عبارتند از:

کم شدن قدرت بینایی به دلیل  خونریزی درون حدقه، پشت کره چشم
امکان عفونت پلک پس از جراحی پلک
دوبینی ناشی از مشکلات هم‌راستایی چشم
وجود جای زخم آشکار
قرار گرفتن پلک‌ها در جای نامناسب
اقدامات کافی در جراحی پلک صورت نگرفته باشد
این که در جراحی بیش از اندازه از پوست پلک را برداشته باشند
سر شدن یا همان بی حس شدن  پلک‌ها

جراحی زیبایی پلک
هزینه و قیمت جراحی پلک

هزینه جراحی  پلک  در هر جایی متفاوت میباشد و این به روش و راهکار جراحی  هر پزشک نیز بستگی دارد. در صورتی که  مایل به جراحی پلک هستید  می‌توانید با کلینیک ما تماسحاصل فرمایید  تا وقت مشاوره‌ای برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی پلک و هزینه عمل برایتان تنظیم شود.

چشم، پلک، ابرو وقسمت های اطرف آنها در روی زیبایی صورت رل اساسی درجذابیت چهره ایفا می کنند. پف پلک، افتادگی پلک، افتادگی ابرو، کاهش چربی در صورت و چین وچروک همگی از عوارض افزایش سن هستند که گاهی در اثر عوامل دیگر ژنتیکی و محیطی تشدید میشوند. شیوه های جوانسازی صورت به روش غیرجراحی شامل تزریق بوتاکس، تزریق چربی و تزریق فیلر (ژل هیالورونیک) دارای تاییدیه علمی برای این منظور هستند. روشهای جراحی شامل بلفاروپلاستی (جهت پف پلکها)، ترمیم عضله پلک (جهت افتادگی پلک) میباشند. نکته مهم این که در جراحی های پلاستیک و زیبایی صورت، پلک و ابرو ، باید توجه ویژه به غدد اشکی  مجرای اشکی و پمپ اشکی داشت که همزمان با بدست آمدن نتایج خوب در بخش زیبایی صورت، مشکلاتی مثل ریزش اشک، خشکی چشم و دیگر عوارض چشمی بوجود نیاید. بنابراین بهتر این است که جراحی این منطقه پیچیده و حساس توسط متخصصی انجام شود که آناتومی این ناحیه را به درستی میشناسد.
عمل جراحی پلاستیک پلک ها که اصطلاحا بلفاروپلاستی گفته میشود، برای برداشتن پف پلک ها، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی آنها طراحی شده است .پف پلک ها همیشه ناشی از افزایش سن نیست ، بلکه در مواردی پف پلک ها یکی ازعلائم بیماری های متابولیکی مثل کم کاری یا پرکاری تیروئیدیست که در چنین حالتی به جای اصلاح پف پلک با جراحی زیبایی، باید بیماری متابولیکی درمان شود.

عمل بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک با 3 روش بی حسی موضعی، نیمه بیهوشی و بیهوشی کامل انجام میشود. بی حسی موضعی مثل حالتی که در دندانپزشکی استفاده می شود. در این روش ماده بی حس کننده لیدوکایین در محل عمل که در اینجا اطراف پلک میباشد تزریق می شود. با این کار، پلک بی حس می شود و بیمار در حین جراحی زیبایی دردی را متوجه نمیشود در جراحی پلک به روش نیمه بیهوشی ، علاوه براینکه اطراف پلک بی حس می شود، متخصص بیهوشی نیز از طریق رگ، داروهای ضددرد و ضد اضطراب را تزریق می کند. این داروها بیمار را به خواب عمیقی می برند. ودر روش بیهوشی کامل ، بیمار کاملا بیهوش میشوند.

جراحی زیبایی پلک بالا

اصطلاح علمی جراحی پلک، بلفاروپلاستی است. جراحی زیبایی پلک بالا با ایجاد برش در چین پشت پلک که از گوشه داخلی چشم شروع شده و به سمت خارجی ادامه می یابد انجام می شود.
ادامه مطلب

عمل جراحی زیبایی پلک پایین

با بالا رفتن سن به دلیل شل شدن لایه نگهدارنده چربی حدقه، پف زیر چشم ایجاد می شود. همچنین کم شدن قوام تاندونهای پلک پایین موجب افتادگی پلک و پرکاری عضلات زیر چشم سبب به وجود آمدن چین و چروک در زیر چشم می شود. برخی اوقات شل شدن پلک پایین همراه با پف زیر چشم از عملکرد درست پمپ اشکی جلوگیری می کند که این مورد موجب اشک ریزش می شود.
ادامه مطلب
Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید