جراحی زیبایی پلک بالا یا بلفاروپلاستی

اصطلاح علمی جراحی پلک، بلفاروپلاستی است. جراحی زیبایی پلک بالا با ایجاد برش در چین پشت پلک که از گوشه داخلی چشم شروع شده و به سمت خارجی ادامه می یابد انجام می شود.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید
یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید

گالری پلک بالاجراحی زیبایی پلک بانواننمونه کار جراحی پلک بالا

جراحی زیبایی پلک بالا

معمولا  بیماران مراجعه کننده جهت جراحی پلک را پس از گرفتن شرح حال شامل سن بیمار – شغل بیمار – مشکلات بیماریهای چشم و بیماری های عمومی بخصوص ، کم کاری یا پرکاری تیروئید- مشکلات کلیوی و کبدی و در صورت تشخیص انجام آزمایشات لازم و انجام معاینه بالینی تحت جراحی قرار میگیرند در معاینه این افراد توجه ویژه به افتادگی همزمان ابرو ضروری است که اگر وجود داشته باشد توصیه بسیار اکیدی به جراحی همزمان پلک و لیفت ابرو صورت می گیرد.

در صورت لزوم قبل از عمل باید مشاوره چشم پزشکی هم انجام شود. از بیمار فتوگرافی قبل عمل تهیه خواهد شد و آزمایشات انعقادی لازم نیز به عمل می آید.  ضروری است که بیمار از 2 هفته قبل عمل، باید از مصرف داروهای مخل انعقاد مثل: آسپرین – بروفن- ویتامین ای خود داری نماید

روش جراحی زیبایی پلک بالا

جراحی زیبایی پلک بالا با ایجاد برش در چین پشت پلک که از گوشه داخلی چشم شروع شده و به سمت خارجی ادامه می یابد انجام می شود. که بر اساس تشخیص قبل عمل پوست اضافه و چربی های اضافه برداشته خواهد شد و پس از کنترل کامل خونریزی های کوچک محل برش جراحی به روش پلاستیک دوخته می شودو فقط با یک برچسب باریک ضد حساسیت پانسمان می شود.

تصاویر زیر نمونه کار های دکتر صوفی زاده در خصوص جراحی پلک بالا می باشد. همان طور که می بینید در این نوع جراحی با برش در پشت پلک فضای بیشتری در پشت پلک بوجود آمده است و هیچ گونه اثاری از برش و تیغ جراحی دیده نمی شود. برای مشاهده نمونه کار های بیشتر دکتر صوفی زاده به گالری قبل و بعد از عمل جراحی زیبایی پلک بالا مراجعه کنید.

مراقبت های بعد عمل جراحی زیبایی پلک بالا

بلافاصله بعد عمل بیمار از کمپرس سرد روی چشم خود استفاده کند و این امر کمک می کند که کبودی و تورم پلک به حداقل کاهش یابد.  توصیه دکتر صوفی زاده به بیماران خود این است که  تا 72 ساعت از کمپرس سرد استفاده نمایند. همچنین داروهای لازم تجویز می شود

میزان ورم و کبودی پلک در سه روز اول به حداکثر می رسد اما پس از آن به سرعت کاهش می یابد. بطوری که در روز 7-5 بخیه های پلک بیمار کشیده خواهند شد. البته می توان از بخیه های جذبی هم برای پلک استفاده نمود که پس از التیام جای آن دیگر نیازی به کشیدن بخیه نمی باشد.  همچنین بعد از کشیدن بخیه ها از روز پنجم بعد عمل از پمادهای ترمیم کننده پوست استفاده می شود.

توصیه مهم دیگر  استفاده از عینک های آفتابی بعد عمل می باشد که خود منوط به همزمان نبودن عمل بلفاروپلاستی با عمل بینی خواهد بود.


سوالات متداول جراجی زیبایی پلک بالا

  • آیا بعد عمل پلک بالا بیمار قادر به دیدن می باشد؟

بله، کاملاً چون پانسمان جراحی پلک بالا فقط یک برچسب باریک روی محل برش است.

  • آیا جراحی بالا تحت بی هوشی انجام می شود؟

دراکثر موارد که بیمار فقط برای جراحی پلک مراجعه کرده است نیازی به بیهوشی عمومی نمی باشد و جراحی با بی حسی موضعی و یا مصرف داروی ضد درد وریدی انجام می شود ولی اگر همزمان جراحی دیگر مثل جراحی بینی یا لیفت و… باشد برحسب ضرورت، بی هوشی عمومی انجام می شود.

Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید