عمل جراحی زیبایی پلک پایین یا بلفاروپلاستی

با بالا رفتن سن به دلیل شل شدن لایه نگهدارنده چربی حدقه، پف زیر چشم ایجاد می شود. همچنین کم شدن قوام تاندونهای پلک پایین موجب افتادگی پلک و پرکاری عضلات زیر چشم سبب به وجود آمدن چین و چروک در زیر چشم می شود. برخی اوقات شل شدن پلک پایین همراه با پف زیر چشم از عملکرد درست پمپ اشکی جلوگیری می کند که این مورد موجب اشک ریزش می شود.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید
یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید

عمل جراحی زیبایی پلک پایین

اگر فرد مراجعه کننده در ناحیه زیر پلک خود دارای فرورفتگی و چین وچروک باشد معمولا بهترین راهکار جراحی پلک پایین می باشد. در ناحیه پلک پایین عمدتاً به دلیل فتق چربی های چشم ناشی از ضعف عضلات محافظ دور چشم، سبب بروز پف پلک تحتانی می شود . همچنین ممکن است در اثر گذشت زمان چروک های ظریف یا عمیقی در این ناحیه ایجاد شود.

در افرادی که نیاز به جراحی زیبایی پلک پایین دارند نیز پس از مشاوره قبل عمل که طی آن شرح حال بیماری های عمومی بخصوص کم یا پر کاری تیروئید، مشکلات ریوی، قلبی مورد توجه قرار می گیرد و چنانچه بیمار مشکل یا مانعی در این موارد نداشته باشد و یا موارد بررسی شده کنترل شده باشند، تصمیم برای جراحی گرفته می شود. اما قبل از عمل ، معاینه بالینی دقیقی لازم است که در خلال آن به میزان شلی پوست پلک و میزان ارتجاع بافت اطراف چشم دقت می شود.

روش جراحی زیبایی پلک پایین مانند جراحی زیبایی پلک بالا معمولا با بیهوشی موضعی می باشد و عمل سختی نمی باشد.

در صورت ضرورت مشاوره چشم پزشکی قبل عمل صورت می گیرد. واقعیت این است که جراحی زیبایی پلک پایین عمدتاً برای رفع پف پلک است و تاثیر چندانی در چروک زیر چشم ندارد. البته در مواردی که چروک قابل توجه باشد با استفاده از تکنیک های خاص و تجربه، جراح قادر به اصلاح آنها نیز می باشد. در اقدامات لازم قبل عمل علاوه بر نکات بالا، فتوگرافی از چشم و پلک تهیه می شود و آزمایشات لازم بررسی می شوند.

دکتر صوفی زاده همواره در تلاش است با مشاوره های قبل از جراحی از مشکلات بیمار آگاهی لازم را کسب کند و بهترین نتیجه را برای بیماران بعد از عمل فراهم کند.

نمونه کار جراحی پلک پایین

جراحی زیبایی پلک پایین

جراحی زیبایی پلک پایین، عملی می باشد که در آن چربی اضافی خارج می شود و بافت نگهدارنده پلک پایین حالت کشیده و سفتی پیدا می کند. این عمل زیبایی موجب کاهش چشمگیر پف پلک پایین می شود و ظاهر خسته و خموده را در چهره برطرف می کند. هوشیارتر و جوان‌تر کردن چهره علت اساسی انجام جراحی زیبایی پلک پایین می باشد.

افراد مناسب برای جراحی زیبایی پلک پایین

کسانی که حتی بعد از خواب طولانی، چهره شان خسته به نظر می‌رسد.

چشم‌هایش دایما در کل روز پف کرده است.

دارای پوست اضافی در اطراف چشم می باشند.

عوارض احتمالی جراحی زیبایی پلک پایین

  • عفونت و خونریزی
  • خشکی چشم و تحریک چشم
  • سختی در بستن چشم‌ها
  • معلوم بودن جای زخم
  • صدمه رسیدن به عضلات چشم
  • تغییر کردن رنگ پوست
  • احتیاج به جراحی ثانویه
  • تاری موقت دید یا در موارد نادر نابینایی

pelke paeen222

نشانه های پیری پلک پایینی

اصلی ترین علامت پیری پلک،کیسه های زیرچشمی می باشند. این کیسه ها از چربی بیرون زده ای به وجود می آیند که موجب می شوند بیمار، خسته به نظر آید.

پوست پلک پایینی خشک به نظر می آید و چروک هایی در کنار آن ایجاد شده است.

این تغییرات به دلیل عدم خاصیت کشسانی پوست می باشد که با بالا رفتن سن و در معرض نور خورشید قرار گرفتن ایجاد می شود.

در اثر پیر شدن پلک پایینی، حلقه های تیره افزایش می یابند.

حلقه های تیره به دلیل وجود سایه چربی یا رنگدانه های عمیق تر در قسمت پلک پایین است.

elkeee paeen1

محل برش جراحی زیبایی  پلک پایین

جراحی زیبایی پلک پایین بلفاروپلاستی به دو روش قابل انجام است:

  • روش خارجی: در این روش با ایجاد یک برش پوستی در زیر مژه های پلک تحتانی ایجاد می شود مختصر پوست اضافه و چربی های اضافی برداشته می شوند و پس از کنترل خونریزی های کوچک محل برش به روش پلاستیک دوخته می شود. چنانچه برداشت پوست پلک بیشتر از حد مجاز باشد سبب افتادگی لبه پلک می شود که ظاهری ناپسند به چشم می دهد. لذا جهت پیشگیری از این عارضه مهم روش ترجیحی دکتر صوفی زاده روش دوم است.
  • روش داخلی: در این روش هیچ برشی در پوست پلک داده نمی شود و با یک برش از ناحیه ملتحمه چشم (غشاء نازک و شفافی است که روی سفیدی چشم صلبیه و سطح داخلی پلک‌ها را پوشانده‌است) وارد فضای چربی های چشم شده و چربی های بیرون زده را جابجا می کنند و در صورت ضرورت فقط مقدار مختصری از آن ها برداشته می شود. حسن برجسته این روش نداشتن برش پوستی است لذا عارضه افتادگی لبه پلک تحت هیچ عنوان وجود نخواهد داشت. با این روش علاوه بر اصلاح پف پلک خطوطی که در زیر پف هم ایجاد شده است برطرف خواهند شد.

محل برش جراحی زیبایی پلک پایین


Call to action

هماهنگی برای مشاوره و ویزیت حضوری

دکتر صوفی زاده اکنون با بیش از 24 سال کار جراحی در رشته گوش و حلق و بینی و تمرکز بر جراحی های زیبایی صورت و بینی از جراحان بسیار با سابقه و جزو بهترین جراحان بینی در کشور می باشند. دکتر صوفی زاده بیماران جراحی زیبایی خود را تا سالها بعد از عمل هم پیگیری می کند و همین امر باعث ارتقاء هر چه بیشتر تجارب ایشان شده است.

با شماره 88205845 021 تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو اقدام نمایید